ثبت فروشگاه

دستگاه پانچ دستی نوعی ابزار فیزیکی است که عمل سوراخکاری یا به اصطلاح پانچ کردن قطعات مختلف را انجام می‌دهد. در واقع پانچ نوعی دستگاه پرس است که با وارد کردن فشار به جسم مورد نظر، آن را سوراخ می‌کند. از این ابزار برای ایجاد حفره بر روی کاغذ، پارچه، فلز و موارد دیگر استفاده می‌شود. به عبارت دیگر این ابزار با توجه به نوع و ضخامت قطعه کار، در انواع مختلفی تولید می‌شود. انواع دستگاه پانچ با روش‌های گوناگون دستی و کامپیوتری، کنترل می‌شوند.

همان‌طور که می‌دانید قرار دادن برگه‌های کاغذی درون زونکن یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد در بخش‌های اداری است. پانچ دستی یکی از کارآمدترین تجهیزات برای پانچ کاغذ است و می‌توان آن‌ها را به صورت مرتب کنار یکدیگر قرار داد. دستگاه پانچ هیدرولیک نیز از دیگر انواع رایج و کاربردی انواع محصول به شمار می‌آید.

پانچ‌های دستی باتوجه به قطعه مورد نظر، در انواع مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

 • دستگاه پانچ دستی پارچه: این ابزار برای سوراخ کردن پارچه استفاده می‌شود. این ابزار کیفیت بالایی دارد و در مشاغل مرتبط با چاپ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است دستگاه پانچ دستی پرده نیز در این دسته قرار می‌گیرد.
 • پانچ کاغذ: استفاده از دستگاه پانچ دستی کاغذ در مدارس و اداره‌ها رایج است. توسط این ابزار می‌توان تمام مدارک موجود را آرشیو کرد.
 • پانچ پلاستیک: از این نوع دستگاه پانچ برای سوراخ کردن مواد پلاستیکی استفاده می‌شود. استفاده از این ابزار موجب افزایش سرعت تولید و انجام‌پذیری آسان‌تر کار‌ها می‌شود.
 • پانچ دستی چرم: استفاده از دستگاه پانچ دستی چرم در زمینه تولید کیف و کفش، کمربند و دیگر وسایل چرمی کاربرد دارد.
 • دستگاه پانچ دستی ورق فلزی: این محصول با نام دستگاه پانچ دستی آلومینیوم شناخته شده است. این ابزار برای سوراخکاری ورق‌های آلومینیومی، استیل و دیگر مواد فلزی کاربرد دارد.
 • پانچ بنر: دستگاه پانچ بنر قیمت مناسب‌تری دارد و از قدرت بالایی نیز برخوردار است. این ابزار قابلیت دارد تعداد زیادی کاغذ را پانچ کند.

در ادامه به بررسی انواع پانچ دستی و کارایی هر یک از آن‌ها پرداخته شده است:

 • دستگاه پانچ دستی تک محوره: این دستگاه با نام پانچ دستی کاغذ شناخته می‌شود. استفاده از این ابزار علاوه بر پانچ کاغذ، برای انجام فعالیت‌های تزئینی و هنری نیز مناسب است. به طور کلی پانچ تک محوره برای سوراخ کردن چند کاغذ با تعداد محدود استفاده می‌شود.
 • دستگاه پانچ دستی دو محوره: این دستگاه به دو محور برشی تیز مجهز شده است که فاصله‌ای استاندارد از یکدیگر دارند. استفاده از این نوع پانچ برای ایجاد سوراخ‌های موازی با فاصله‌های مشخص مناسب است. از کاربرد دستگاه پانچ دستی دو محوره می‌توان به قرار دادن برگه‌ها در زونکن و پوشه، دفترچه‌های شخصی و موارد مشابه اشاره کرد.
 • دستگاه پانچ دستی چند محوره: پانچ دستی چند محوره یکی از محبوب‌ترین انواع دستگاه پانچ است و در نوشت‌افزار‌های زیادی استفاده می‌شود. از پانچ دستی چند محوره برای سیمی کردن و صحافی کردن جزوه‌ها استفاده می‌شود.

قیمت دستگاه پانچ دستی

قیمت دستگاه پانچ بزرگ و کوچک باتوجه به عواملی مانند نوع دستگاه پانچ و قابلیت‌های مختلفی که دارد، بستگی دارد. همچنین کارایی این ابزار و برند تولیدکننده آن از دیگر پارامتر‌هایی هستند که در قیمت دستگاه پانچ دستی تأثیرگذار هستند. دستگاه پانچ پایا پرس و RSCO از بهترین تولیدکنندگان این ابزار دستی هستند.

خرید دستگاه پانچ دستی از راندنو

همانطور که می‌دانید هنگام خرید هر ابزاری از جمله دستگاه پانچ، فاکتور‌هایی وجود دارند که تعیین‌کننده کیفیت و کارایی دستگاه هستند. در این بخش شما را با مشخصات فنی دستگاه پانچ که هنگام خرید باید در نطر داشته باشید، آشنا خواهیم کرد.

 • توجه به جنس و ضخامت قطعه مورد نظر
 • نوع دستگاه
 • در نظرگیری محور پانچ
 • دامنه حرکتی دستگاه
 • توجه به ضخامت برش

برای خرید پانچ هیدرولیک دستی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت پانچ دستی فلز را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه پانچ دستی کوچک و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع