ثبت فروشگاه

دستگاه پانچ دستی

دستگاه پانچ دستی یکی از انواع ابزارآلات دستی است که جهت سوراخ کردن متریال های گوناگون مانند کاغذ، پارچه، فلز و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع پانچ یک دستگاه پرس است که با وارد کردن فشار به جسم مورد نظر، آن را سوراخ می نماید. همچنین از دستگاه پانچ علاوه بر استفاده در صنایع صحافی و بخش های اداری، می توان در منازل نیز از پانچ استفاده نمود. به طور کلی این ابزار جهت سوراخکاری قطعات مختفی استفاده می شود.

قرار دادن برگه های کاغذی درون زونکن یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد در بخش های اداری است. از این رو استفاده از پانچ دستی یکی از عمده ترین کاربردهای پانچ کاغذ است که می توان آنها را به صورت مرتب کنار یکدیگر قرار داد.

دستگاه پانچ دستی

تاریخچه پیدایش دستگاه پانچ

همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین کاربرد دستگاه پانچ، ایجاد سوراخ و فرم دهی به انواع ورقه های فلزی و کاغذی است. در ابتدا می توان گفت که ساخت و اختراع دستگاه پانچ دستی به قرن 19 مربوط می شود. در این دوره برای ساخت بناهای عظیم مانند پل های فلزی، به صفحات فولادی بزرگ سوراخ دار نیاز داشتند تا بتوانند برای ساخت پل ها از آنها استفاده کنند. لازم است بدانید که در آن دوره ماشین های برش وجود داشتند برای مصارف ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گرفتند. اما پس از چندی و با گذشت زمان که تکنولوژی شامل پیشرفت چشمگیری شده بود، این ماشین ها به شکل دستگاه پانچ های امروزه ساخته شدند.

تاریخچه پیدایش دستگاه پانچ

انواع دستگاه پانچ بر اساس کارکرد

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره نمودیم، دستگاه های پانچ باتوجه به قطعه کار مورد نظر، در انواع گوناگونی تولید و به بازار ارائه می شوند. در ادامه شما را با انواع دستگاه پانچ و کاربرد هر یک از آنها آشنا خواهیم نمود.

دستگاه پانچ دستی تک محوره

این نوع دستگاه پانچ با نام پانچ دستی کاغذ شناخته شده است. این دستگاه پانچ جهت ایجاد یک سوراخ در یک برگه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از کاربردهای این ابزار می توان به انجام کارهای تزئینی و از این قبیل فعالیت ها اشاره نمود. به طور کلی دستگاه پانچ تک محوره به منظور سوراخ کردن چند برگه با تعداد محدود، استفاده می شود. به طور مثال برای سوراخ کردن قطعه کاغذهایی که از ابعاد کوچکی برخوردار هستند و قابلیت حمل آسانی دارند، می توان از این پانچ استفاده نمود.

دستگاه پانچ دستی دو محوره

این دستگاه همانطور که از نامش مشخص است از دو محور برشی تیز برخوردار است. همچنین ایت نوع پانچ جهت ایجاد سوراخ های موازی با فاصله های مشخص از یکدیگر، مورد استفاده قرار می گیرند. فاصله این دو محور برشی در این دستگاه پانچ استاندارد است. پانچ دستی دو محوره از پرکاربردترین انواع دستگاه پانچ است و می توان گفت تقریباً در تمامی بخش های اداره ای از این پانچ دستی استفاده می شود. از کاربرد دستگاه پانچ دستی دو محوره می توان به قرار دادن برگه ها در زونکن و پوشه، دفترچه های شخصی و گیره های رومیزی استفاده نمود.

دستگاه پانچ دستی چند محوره

در ابتدا لازم است بدانید که نحوه کار با دستگاه پانچ چند رومیزی یا چند محوره با انواع قبلی تفاوتی ندارد. تنها تفاوت این محصول با مدل های ذکرشده پیشین، در تعداد محورهای آن است. پانچ دستی چند محوره یکی از محبوب ترین انواع پانچ های دستی است که در بسیاری از نوشت افزارها مورد استفاده قرار می گیرد. از پانچ دستی چند محوره جهت سیمی کردن و صحافی کردن جزوه ها استفاده می شود.

انواع دستگاه پانچ بر اساس کارکرد

انواع پانچ دستی براساس کاربرد

پانچ های دستی باتوجه به متریال های مورد نظر، در انواع مختلفی تولید می شوند. در ادامه به انواع دستگاه پانچ طبق اشیاء گوناگون خواهیم پرداخت.

دستگاه پانچ پارچه

این دستگله همانطور که از نامش مشخص است، جهت سوراخ کردن پارچه مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه پانچ دستی پارچه از کیفیت مطلوبی برخوردار است و همچنین در مشاغل مرتبط با چاپ، کاربرد به سزایی دارد. لازم به ذکر است که قیمت دستگاه پانچ پارچه باتوجه به کارکردهای متنوعی که دارد، متغیر است.

دستگاه پانچ پارچه

دستگاه پانچ کاغذ

سوراخ کن دستی کاغذ از دیگر نمونه های انواع پانچ دستی است. استفاده از دستگاه پانچ کاغذ در مدارس و اداره ها بسیار رایج است. همچنین دستگاه پانچ دستی کاغذ هر دو طرف کاغذ را سوراخ می کند که در نتیجه می توان تمام مدارک موجود را آرشیو کرد.

دستگاه پانچ کاغذ

دستگاه پانچ پلاستیک

دستگاه پانچ پلاستیک از دیگر انواع دستگاه پانچ است. از این نوع دستگاه پانچ به منظور سوراخ کردن دو طرف پلاستیک ها استفاده می شود. استفاده از این دستگاه پانچ موجب افزایش سرعت تولید و انجام پذیری آسان تر کارها می شود. اصلی ترین کاربرد دستگاه پانچ پلاستیک، اتصال لبه های انواع پلاستیک است.

دستگاه پانچ پلاستیک

دستگاه پانچ دستی چرم

استفاده از دستگاه پانچ دستی چرم برای فعالیت های تولید کیف و کفش، کمربند و دیگر تولیدات چرمی بسیار کارآمد است.

دستگاه پانچ دستی چرم

دستگاه پانچ دستی ورق فلزی

این محصول از یکی از کاربردی ترین انواع دستگاه پانچ صنعتی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از این دستگاه پانچ جهت سوراخکاری ورق های آلومینیومی، استیل و دیگر متریال های فلزی استفاده می شود. همچنین دستگاه پانچ ورق با استفاده از ابزار گوناگون، بر روی قطعه کار مورد نظر تغییراتی ایجاد می نماید.

دستگاه پانچ دستی ورق فلزی

دستگاه پانچ بنر

دستگاه پانچ بنر از قیمت مقرون به صرفه و قدرت بالایی برخوردار است. این دستگاه پانچ دستی می تواند تعداد زیادی کاغذ را سوراخ کند و در اداره ها و صنایع مختلف از کاربردهای به سزایی برخوردار است.

دستگاه پانچ بنر

کاربرد پانچ ورق

استفاده از دستگاه های پانچ به منظور سوراخکاری قطعات مورد نظر، در صنایع مختلفی بسیار رایج است. در ادامه به کاربردهای دستگاه پانچ دستی در صنعت اشاره خواهیم نمود.

  • استفاده در صنعت صحافی
  • استفاده در بخش های اداری
  • سوراخ کردن بنر
  • سوراخ کردن قاب های فلزی
  • سوراخ کردن برگه های کاغذی

کاربرد پانچ ورق

نکات مهم در خرید دستگاه پانچ

همانطور که می دانید هنگام خرید هر ابزاری از جمله دستگاه پانچ، فاکتورهایی وجود دارند که تعیین کننده کیفیت و کارایی دستگاه هستند. در این بخش شما را با مشخصات فنی دستگاه پانچ که هنگام خرید باید در نطر داشته باشید، آشنا خواهیم نمود.

نوع دستگاه

یکی از اصلی ترین فاکتورهایی که هنگام خرید پانچ دستی از اهمیت بالایی برخوردار است، نوع دستگاه پانچ است. انواع دستگاه پانچ باتوجه به عواملی مانند سیستم برنامه نویسی، قطعات گوناگون، کنترل هوشمند و موارد دیگر در سیستم های هیدرولیک از یکدیگر تفکیک می شوند. در نتیجه باتوجه به نیاز خود و کاربردی که از این ابزار انتظار دارید، مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید.

محور پانچ

توجه داشته باشید که هرچه محور دستگاه بیشتر باشد، قدرت وئ سرعت آن نیز افزایش می یابد. همچنین توجه داشته باشید که دستگاه هایی با محور بیشتر، قیمت بالاتری نیز دارند.

دامنه حرکتی دستگاه

از دیگر نکاتی که هنگام خرید پانچ دستی باید به آن توجه داشته باشید، میزان دامنه حرکتی دستگاه است. برخی از انواع این محصول هستند که حرکت های طولی و عرضی دارند. بنابراین توجه داشته باشید که بازه حرکتی پانچ مورد نظر چگونه است.

ضخامت برش

هر یک از انواع دستگاه پانچ از برشکاری اجسام تا یک میزان خاصی برخوردار هستند. در نتیجه هنگام خرید پانچ دستی، توجه داشته باشید که ورقه های مورد نظر شما به چه میزان ضخامت دارند. همچنین دستگاه های پانچ دستی به طور معمول تا 2 میلی متر ضخامت شی مورد نظر را سوراخ می کنند. لازم به ذکر است که فرآیند سوراخکاری با این دستگاه، به عهده ایستگاه های داخلی دستگاه است. در نتیجه هرچه میزان ایستگاه های داخلی بیشتر باشد، توانایی دستگاه نیز بیشتر می شود.

نکات مهم در خرید دستگاه پانچ

بهترین مارک دستگاه پانچ

شرکت های بسیاری به تولید انواع دستگاه پانچ دستی پرداخته اند. در ادامه به بهترین برندهای تولیدکننده انواع پانچ دستی خواهیم پرداخت.

دستگاه پانچ پایا پرس

برند پایاپرس یکی از تولیدکنندگان تخصصی انواع دستگاه پرس و پانچ است. این شرکت با سالها تجربه در زمینه تولید انواع ماشین آلات و ابزارآلات پیشرفته توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار را به خود اختصاص دهد. همچنین برند پایاپرس به تولید انواع پانچ NC و CNC پرداخته است. از محبوب ترین دستگاه پانچ تولیدشده توسط این برند می توان به دستگاه پانچ دستی هیدرولیکی پایا پرس مدل HPD-150، پانچ دستی پایا پرس مدل MPD-060 و ... اشاره نمود.

پانچ دستی RSCO

برند آرسکو از دیگر برندهای محبوب در زمینه تولید انواع پانچ است. محصولات تولیدشده این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی تولید می شوند. از برترین پانچ دستی تولیدشده توسط این برند می توان از پانچ دستی RSCO مدل PBM10-25، پانچ دستی هیدرولیکی RSCO مدل HP22-60، پانچ هیدرولیک دستی RSCO مدل KHP22-60 و ... نام برد.

پانچ اوپن نیز از دیگر برند های محبوب و معتبر تولیدکننده انواع دستگاه پانچ است.

قیمت دستگاه پانچ دستی

قیمت دستگاه پانچ باتوجه به عواملی مانند نوع دستگاه پانچ و قابلیت های مختلفی که دارد، بستگی دارد. همچنین کارایی این ابزار و برند تولیدکننده آن از دیگر پارامترهایی هستند که در قیمت دستگاه پانچ دستی تأثیرگذار هستند. همچنین جهت اطلاع از قیمت دستگاه پانچ دستی ورق فلزی و قیمت دستگاه پانچ دستی آلومینیوم با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصولات در ارتباط باشید.

خرید دستگاه پانچ دستی

برای خرید پانچ دستی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه پانچ دستی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع