ثبت فروشگاه

ابزار خودرو از ضروری‌ترین تجهیزاتی هستند که به منظور بهبود عملکرد و تعمیر اتوموبیل استفاده می‌شوند. استفاده از این تجهیزات در تعمیرگاه‌ها و مکانیکی‌ها کاربرد دارد. ابزارآلات قابل استفاده در تعمیرگاه‌های خودرو در گستره وسیعی قرار می‌گیرند. ابزارآلات خودرو در دو دسته کلی تعمیرگاهی و عمومی قرار می‌گیرند. نمونه‌های تعمیرگاهی ابعاد بزرگتری دارند و برای رفع مشکلات فنی خودرو در مکانیکی‌ها استفاده می‌شوند. نمونه‌های عمومی نیز برای تعمیرات جزئی اتومبیل‌ها به کار می‌روند و علاوه بر استفاده در مکانیکی‌ها، وجود آن‌ها در خودروها نیز ضروری است.

به عنوان مثال امکان دارد یکی از قطعات خودرو دچار خرابی شود. در مرحله اول با استفاده از تجهیزات ساده می‌توانید مشکل را تشخیص دهید و قطعات ماشین را به آسانی تعویض کنید. در صورت عدم رفع مشکل باید به مکانیکی مراجعه نمایید. طور کلی در پاسخ به سؤال ابزار ماشین چیست می‌توان گفت مجموعه ابزارآلات ماشین جهت رفع مشکلات فنی خودرو استفاده می‌شوند و کارایی اتوموبیل مورد نظر را تکمیل می‌کنند. آچار، پیچ گوشتی، جک و خرک، انبردست، چراغ قوه و ابزار پنچرگیری از پرکاربردترین انواع ابزار خودرو هستند که در مکانیکی‌ها استفاده می‌شوند. شارژر باتری ماشین، جک خودرو و خرک خودرو از پرکاربردترین تجهیزات برای تعمیر و راه‌اندازی اتومبیل‌ها به شمار می‌آیند.

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، لوازم تعمیر اتومبیل در گستره وسیعی قرار می‌گیرند. هر یک از انواع لوازم خودرویی برای بخشی از سیستم خودرو کاربرد دارند. در ادامه از پرکاربردترین انواع ابزار دستی خودرو نام برده شده است:

از دیگر وسایل اضطراری خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آچار چرخ
 2. میله تی
 3. انبردست
 4. آچار فرانسه
 5. پیچ گوشتی دوسو
 6. پیچ گوشتی چهارسو
 7. چکش
 8. فشارسنج تایر
 9. بیل تاشو
 10. زنجیر چرخ
 11. قیف مخصوص خودرو
 12. ابزار پنچرگیری

در لیست زیر از کارآمدترین انواع تجهیزات که وجود آن‌ها در خودروها الزامی است، نام برده شده است:

 1. جعبه کمک‌های اولیه
 2. بند بکسل
 3. کابل جامپر
 4. چسب برق
 5. زنجیر چرخ
 6. چراغ قوه
 7. کپسول آتش نشانی
 8. مثلث خطر شبرنگ
 9. دبه بنزین و ملزومات دیگر

قیمت ابزار خودرو

همان‌طور که ‌مطالعه کردید، مجموعه ابزار خودرو در طیف وسیعی قرار می‌گیرند. هر یک از انواع لوازم خودرو با توجه به نوع کاربری، کیفیت و برند تولیدکننده از قیمت‌های گوناگونی برخوردار هستند. ابزار ماشین اکتیو، هیوندای، دکا و مگا از بهترین تولیدکنندگان تجهیزات مکانیکی به شمار می‌آیند. ابزار خودرو رونیکس و کنزاکس نیز از بهترین تولیدکنندگان این تجهیزات هستند که در ایران فعالیت می‌کنند.

خرید ابزار ماشین از راندنو

برای خرید لوازم خودرو می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات ابزار ماشین را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ابزار خودرو و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی ابزار خودرو در تهران و شهرستان‌ها و مراکز فروش این تجهیزات را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند