ثبت فروشگاه

تابلو برق صنعتی وسیله‌ای کاربردی در صنعت محسوب می‌شود که در دو نوع تابلو برق سه فاز و تابلو برق تک فاز در بازار موجود است. این وسیله دارای یک محفظه برای نصب تجهیزات الکتریکی مانند لوازم نمایشگر، قطعات کنترلی و کلید‌ها است. همچنین این وسیله کار کنترل تمام برق‌های ساختمان و یا کارخانه را برعهده دارد. جنس تابلو برق می‌تواند از پلاستیک و یا فلز باشد.  

جنس تابلو فلزی از ورق گالوانیزه است که برای جلوگیری از از بین رفتن رنگ آن، روی آن را رنگ کاری می‌کنند. جنس تابلو برق پلاستیکی نیز از پلی کربنات است. تابلو برق‌ها به صورت کلی می‌توانند از نظر کاربرد دسته‌بندی شوند. به طور مثال، تابلو برق مخابراتی (کروز)، تابلو برق صنعتی، تابلو برق شبکه (رک)،  تابلو برق قدرت، تابلو برق ساختمان (کنتوری) تابلو برق انشعابی و تابلو برق هوشمن در بازار وجود دارند. لازم به ذکر است بسیاری از این تابلو‌ها می‌توانند برای انجام چندین کار همچون اندازگیری ولتاژ، جریان، مقاومت، رطوبتريال تابلو‌های کنترل، تابلو‌های هشدار و تابلو‌های انشعابی استفاده شوند. می‌توان از تابلو برق به صورت‌ایستاده و یا دیواری استفاده کرد. تابلو برق‌ها براساس سطح ولتاژ به سه دسته تابلو‌های فشار ضعیف (LV)،  تابلو‌های فشار متوسط (MV) و تابلو‌های فشار قوی (HV) تقسیم می‌شوند. تابلو برق‌ها را به دو صورت روکار و توکار می‌توان نصب کرد. تابلو‌های برق بر اساس نوع کنترل به دو دسته ساده و هوشمند تقسیم می‌شوند تابلو‌های برق به شرح زیر دسته‌بندی می‌شوند.  

  • تابلو‌های فیکس (Fix): تابلو‌های فیکس به سه دسته تقسیم می‌شوند. تابلوهای‌ایستاده چند منظوره (Multi Purpose)، تابلو‌های دیواری (Wall Mounting) و تابلو‌های Rack
  • تابلو‌های کشویی (Withdraw able): تابلو‌های کشویی به دو دسته تقسیم می‌شوند. تابلو‌های کنترل موتور‌ها (Motor Control Center) و تابلو‌های مرکز قدرت (Power Center)
  • تابلو‌های مدولار: تابلو‌های مدولار نوع پیشرفته تابلو‌های فیکس‌ایستاده هستند.

قیمت تابلو برق

تابلو برق براساس عواملی مانند ابعاد، جنس تابلو برق، عمق، نوع نصب، استاندارد، درجه حفاظت، نوع تابلو برق، ضخامت ورق، نوع رنگ، تعداد سینی، برند و شرکت تولیدکننده قیمت‌گذاری می‌شود. همچنین تابلو‌های پلاستیکی دارای ابعاد استاندارد هستند و به صورت سفارشی تولید نمی‌شوند. معمولاً شرکت‌های تولیدکننده انواع داکت، تابلو‌های پلاستیکی روکار و توکار نیز تولید می‌کنند.

سایت راندنو برای خریداران امکان مقایسه قیمت و مشخصات فنی را نیز فراهم کرده است. همچنین در صورت اینکه کالای مورد نظر شما در سایت موجود نباشد، می‌توانید با ثبت استعلام از برترین فروشگاه‌ها به صورت رایگان پیش فاکتور بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

خرید تابلو برق از راندنو

از نکات مهم در هنگام خرید تابلو برق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • با توجه به تجهیزات مورد نیاز داخل و روی تابلو، ابعاد و عمق تابلو‌های برق نسبت به ابزار و تجهیزاتی که در آن به کار رفته  است و سلیقه خریدار می‌تواند متغیر باشد.
  • در این تابلوها براساس سلیقه خریدار، مدل باز شدن این تابلو‌ها می‌تواند از راست به چپ و یا از چپ به راست متفاوت باشد.
  • ضخامت ورق فلزی به کار رفته در تابلو برق هر چه بیشتر باشد، استحکام و ارزش قیمتی تابلو برق نیز بیشتر می‌شود.
  • همچنین خریدار می‌تواند با توجه به سلیقه و نیاز خود، ورودی کابل‌های تابلو را (بالا، پایین، چپ، راست) انتخاب کند.
  • کیفیت در مونتاژ تابلو برق بر روی عملکرد و سطح ایمنی تابلو برق تأثیر زیادی دارد.
  • در هنگام خرید به برند و شرکت تولیدکننده آن توجه کنید.

برای خرید تابلو برق می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تابلو برق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند