ثبت فروشگاه

تب سنج

تب سنج یا ترمومتر یکی از تجهیزات مهم پزشکی برای نشان دادن تغییرات دمای بدن است. انواع تب سنج در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند و برای نقاط مختلفی از بدن قابل استفاده هستند. میزان دمای بدن یکی از مهم‌ترین عوامل در تشخیص بیماری‌های مختلف است. انواع تب سنج دقت‌های متفاوتی دارند و هریک از آن‌ها بازه دمایی خاصی را نمایش می‌دهند. همچنین وجود یک تب سنج استاندارد که دمای بدن را با دقت بالا اندازه‌گیری کند، یکی از ملزومات هر خانه‌ای به شمار می‌آید. برندهای مختلف در جهان انواع تب سنج و دماسنج بدن را با قابلیت‌های مختلف تولید می‌کنند.

می‌توان با توجه به نوع نیاز و بودجه بهترین گزینه را انتخاب کرد.

به طورکلی گران‌ترین و با کیفیت‌ترین تب‌سنج هم در صورت استفاده بدون دستورالعمل ارزشی ندارد چون نمی‌توان نتایج دقیق و صحیح را از آن گرفت. لازم به ذکر است هنگام تهیه تب‌سنج باید به نوع کاربرد و نیازتان از خرید این وسیله توجه داشته باشید.

انواع تب سنج براساس نوع اندازه‌گیری دما در دو مدل تماسی و غیرتماسی در بازار موجود هستند. نمونه‌های تماسی را می‌توان داخل دهان، داخل گوش و زیر بغل استفاده کرد. برای اندازه‌‌گیری دمای بدن با تب سنج غیر تماسی تنها کافی است آن را در فاصله معینی از پیشانی قرار داد. لازم به ذکر است نمونه غیرتماسی یکی از پرفروش‌ترین تجهیزاتی است که برای اندازه‌گیری دمای بدن استفاده می‌شود.

از انواع تب سنج براساس نوع عملکرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تب سنج دیجیتالی: ترمومتر دیجیتالی به یک نمایشگر، کلید روشن و کلید خاموش مجهز شده است. تب سنج‌های دیجیتال علاوه بر اندازه گیری دمای بدن کاربردهای دیگری مانند اندازه‌گیری دمای مواد غذایی، آب حمام و دمای نقاط مختلف نیز دارد. لازم به ذکر است تب سنج‌های دیجیتالی از طریق گوش و دهان قابلیت اندازه‌گیری دمای بدن را دارند.
  • تب سنج جیوه ای: این ترمومتر ب یک ستون شیشه‌ای مجهز شده است که درون آن جیوه وجود دارد. عملکرد این محصول به گونه‌ای است که با افزایش دما، جیوه منبسط شده و به سمت بالا حرکت می‌کند.
  • تب سنج لیزری یا مادون قرمز: ترمومتر لیزری به تماس مستقیم با بدن افراد نیازی ندارد. نوع لیزری از ویژگی‌های خاصی برخوردار است و یکی از پرطرفدارترین انواع این تجهیزات به شمار می‌آید.

انواع تب سنج با توجه به نوع مصرف شامل موارد زیر هستند:

  • تب سنج گوشی
  • تب سنج نواری
  • تب‌سنج پستانکی
  • تب سنج زیر بغل

قیمت تب سنج

قیمت انواع تب سنج به عواملی مانند شرکت تولیدکننده، نوع محصول، میزان دقت تب سنج در اندازه‌گیری و کیفیت آن بستگی دارد. به طور کلی تب‌سنج‌های لیزری و مادون قرمز به دلیل برخورداری از دقت و سرعت بالا در نشان دادن دمای بدن، قیمت بیشتری نسبت به انواع دیگر دارند.

خرید تب سنج از راندنو

برای خرید تب سنج می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده کنید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تب سنج و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد. همچنین در راندنو امکان فروش تب سنج در انواع مختلف نیز وجود دارد.

لیست مقایسه

برند


نوع