ثبت فروشگاه

فن خانگی

فن خانگی از جمله تجهیزات جدایی ناپذیر در هر خانه است. فن هواکش خانگی نقش به سزایی در تهویه و گردش هوا دارند. هواکش های خانگی رطوبت موجود در منازل را به بیرون منتقل و هوای تازه را جایگزین آن می کنند، به طور کلی هدف از نصب هواکش تصفیه هوای داخل خانه است. علاوه بر این هواکش می تواند به به خروج بوهای مختلف آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و ... نیز کمک کند. 

انواع هواکش خانگی

  • هواکش خانگی پروانه ای
  • هواکش خانگی لوله محوری
  • هواکش خانگی پره محوری 

فن خانگی پروانه ای

 این مدل هواکش ها معمولا دارای سه تا شش پره هستند و جنس آن ها از فلز یا پلاستیک ساخته می شود. این هواکش از رایج ترین و ساده ترین نوع هواکش به شمار می رود. هواکش پروانه ای به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم به  الکتروموتور متصل می شود و درون یک قالب خارجی قرار می گیرند. این هواکش بسیار پرکاربرد است و اغلب در حمام ها و سرویس های بهداشتی در مجموعه ها به خصوص منازل استفاده می شود. 

فن خانگی لوله محوری

این مدل هواکش ها بیشتر در محیط های نیمه صنعتی کاربرد دارد و با این حال در برخی از خانه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این فن ها تا حدودی شبیه به هواکش های پروانه ای هستند و تفاوت آن ها در محل قرار گیری پروانه ها و الکتروموتور است که درون یک استوانه قرار می گیرند. از مهمترین کاربردهای این مدل هواکش می توان به مکش هوا از کانال های کوتاه با افت فشار پایین مانند اتاق رنگ اشاره کرد. در خانه هایی که آشپزخانه آن ها با سایر قسمت های خانه مجهز است یا به تنور مجهز هستند، از این نوع فن استفاده بسیاری می شود. 

فن خانگی پره محوری

تعداد پره های این نوع هواکش از سایر فن ها بیشتر است و از بالاترین راندمان و فشار برخوردار است. این هواکش در کانال ها به عنوان هواکش های گریز از مرکز به کار می رود. هواکش های پره محوری صدای زیادی تولید می کنند. در این مدل هواکش ها اتصال الکتروموتور به پروانه به صورت مستقیم است. در محیط های وسیع و آشپزخانه های پیشرفته می توان از این نوع فن ها جهت تهویه استفاده کرد. 

فن خانگی بی صدا 

به طور کلی اکثر تجهیزات موتوردار وقتی فعالیت آن ها شروع می شود که موتورشان شروع به کار کردن کند و به کار افتادن موتور هم صدای بسیار زیادی تولید می کند. امروزه کارشناسان زیادی در حال تلاش هستند تا با استفاده از جدیدترین فناوری ها هواکش هایی تولید کنند که کمترین میزان صدا را داشته باشد. برخی از فن های موجود در بازار صدای بسیار کمی تولید می کنند که مصرف کنندگان می توانند از این تجهیزات استفاده کنند. 

فن آشپزخانه

اگر می خواهید هواکش را در آشپزخانه استفاده کنید، به دلیل اینکه محیط آشپزخانه چرب و مرطوب است باید از هواکشی با جنس پروانه پلاستیکی و بدنه های با دوام استفاده کنید تا در صورت نیاز تعویض آن آسان باشد. هواکش آشپزخانه علاوه بر اینکه چربی معلق در هوا را از منزل خارج می کند، باعث می شود تا چربی روی سقف و دیوارها ننشیند و محیط آشپرخانه تمیز بماند. هود آشپزخانه نیز همانند نوعی هواکش عمل می کند اما تنها بالای گازهای آشپرخانه نصب می شوند. استفاده از فن باعث سلامتی اعضای خانواده نیز می شود زیرا، محیط های مرطوب فضای بسیار خوبی برای رشد قارچ ها، کپک ها، باکتری ها، میکروب ها و... است برای همین لازم است تا رطوبت موجود در آشپزخانه به طور کامل از آن خارج شود. فن آشپزخانه در انواع مختلفی تولید شده است و در بازار موجود است.

فن دستشویی و هواکش حمام 

اگر می خواهید برای سرویس بهداشتی فن نصب کنید باید جنس فلز آن ضد زنگ باشد که رطوبت باعث زنگ زدگی و خوردگی آن نشود. فن سقفی برای سرویس بهداشتی گزینه مناسبی است. یکی دیگر از نکات مهم هنگام خرید فن خانگی این است که بدانید چه نوع هواکشی برای متراژ و فضایی که در اختیار دارید مناسب است. قدرت مکش هواکش خانگی نیز یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید آن است برا مثال فن حمام باید به طور میانگین در هر یک ساعت  8 تا 10 بار هوا را پاکسازی و تعویض کند. هواکش دستشویی علاوه بر تهویه هوا باعث افزایش عمر شیرآلات نیز می شود. 

نکات مهم در هنگام خرید فن دستشویی 

برای انتخاب فن خانگی ملاک های مهم زیادی وجود دارد. یکی از نکات مهم این است که بدانید هواکش را کدام قسمت منزلتان می خواهید، چون خانه محل آرامش است و باید هواکشی که در خانه نصب می شود تا حد امکان دارای حداقل صدا باشد. یکی دیگر از نکات مهمی که هنگام خرید هواکش باید به آن توجه کنید قدرت مکش هواکش است. برای امتحان این کار می توانید یک عدد دستمال کاغذی را نزدیک آن کنید، اگر هواکش دستمال را به سمت خود کشید بدین معناست که هواکش شما مکش بالا و خوبی دارد. برخی از هواکش ها نیز دارای زمان سنج هستند یعنی شما می توانید آن ها را تنظیم کنید تا مثلاً تا نیم ساعت کار کنند و سپس خاموش شوند. این هواکش ها گزینه مناسبی برای خرید هستند. سعی کنید تا حد امکان از برندهای معتبر خریداری کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید به نمایندگی های آن مراجعه و مشکل را بر طرف کنید. در حال حاضر شرکت های زیادی در تولید و طراحی هواکش های خانگی سابقه طولانی دارند از این شرکت ها می توان به فن خانگی دمنده، پارس خزر، نوستاپ و... اشاره کرد. 

قیمت فن خانگی 

قیمت هواکش ها بسته به جنس، کیفیت، قدرت مکش، ابعاد و... متغیر است. شما عزیزان می توانید از طریق سایت راندنو با فروشندگان و نمایندگان فروش در ارتباط باشید و از قیمت انواع هواکش حمام، هواکش دستشویی، هواکش آشپزخانه و... مطلع شوید.

لیست مقایسه

برند


نوع


جنس


قطر پروانه