ثبت فروشگاه

کلید ایزولاتور یا کلید جداکننده (Isolator، Disconnector، Maintenance Switch) نوعی وسیله مکانیکی برای قطع و وصل کردن جریان برق است. به صورتی که در حالت قطع بین کنتاکت‌ها فاصله‌ای به وجود می‌آورد. این کلید‌ها می‌توانند در شرایط نرمال جریان‌ها را از مدار عبور دهند و در زمانی مشخص جریان‌های غیرعادی را تحمل کنند. این کلید‌ها همه هادی‌های فعال را قطع می‌کنند و تجهیزات را از منبع تغذیه اصلی جدا می‌کنند. این کار سبب افزایش ایمنی در هنگام کار‌هایی همچون تعمیرات، تعویض، نوسازی و... می‌شود. کلید‌های ایزولاتور در حالت بی‌باری کامل یا عبور جریان‌های کم می‌توانند قطع و وصل شوند. از این محصولات نباید به عنوان قطع و وصل‌کننده مدار یا ماشین در حال کار استاده کرد.

این تجهیزات در ورودی اصلی برق و انشعاب‌های هر قسمت، در سیستم‌های تهویه همچون فن‌ها، ماشین‌های شستشو، انواع رستوران و سالن، در محیط‌هایی که چندین نفر به صورت همزمان روی یک مدار یا وسیله کار می‌کنند، در مکان‌هایی که تجهیزات خودکار به کار رفته، در بخش‌هایی که تعمیرکار ورودی اصلی برق را نمی‌بیند، کاربرد دارد. کلید و دسته قطع و وصل ایزولاتور‌ها باید در دسترس باشند. کلید‌ها باید نمایشگر قطع و وصل مکانیکی داشته باشند یا پلاتین‌ها در وضعیتی قابل مشاهده باشند. این کلید‌ها می‌بایست هادی‌های فعال را از منبع تغذیه جدا کنند. ترمینال‌های نول و ارت در این کلید وجود دارد که پلاتین‌های این بخش در مقایسه با پلاتین‌های فاز زودتر بسته و دیرترهم قطع می‌شوند. برای قفل کردن این کلید‌ها باید از قفل‌های آویز و تجهیزاتی که مخصوص نشانه‌گذاری هستند استفاده کرد. کلید ایزولاتور برای کولر یکی از مهمترین تجهیزات است. از بزرگترین مشکلات نصابان کولر آبی و کولر گازی برق گرفتگی هنگام سرویس یا تعمیر کولر است. برخی از افراد قطع کردن برق اصلی کولر را فراموش می‌کردند و یا کلید قطع‌کننده برق کولر به اشتباه نول را قطع می‌کرد. این موضوع سبب برق گرفتگی تعداد زیادی از تعمیرکاران کولر شد. به همین دلیل استفاده از کلید ایزولاتور کولر گازی و کولر آبی ضرورت پیدا کرد.

برای نصب این تجهیزات بهتر است از قبل نقشه نصب کلید ایزولاتور تهیه کرد. این کلید‌ها اغلب به صورت 4 سیم برای کولر‌های آبی ساخته شده است. زیرا بیشتر برق گرفتگی‌ها نیز به کولر‌های آبی مربوط می‌شود. 4 سیم ورودی و 4 سیم خروجی به این کلید متصل می‌شود. سیم‌های ورودی عبارتند از سیم نول، سیم دور تند موتور، سیم دور کند موتور و سیم پمپ آب 4 سیم خروجی به ترتیب به 4 سیم ورودی متصل می‌شود. به این ترتیب در حالت وصل کلید، جریان برق برقرار می‌شود.

قیمت کلید ایزولاتور

قیمت این کلید‌ها به عواملی همچون نوع کلید، رنج جریان، کاربرد کلید، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت کلید ایزولاتور سه فاز با کلید ایزولاتور تک فاز تفاوت دارد.

خرید کلید ایزولاتور از راندنو

برای خرید کلید ایزولاتور می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید ایزولاتور و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


شدت جریان مجاز


تعداد فاز