ثبت فروشگاه

سیم برق یکی از مهم‌ترین تجهیزات الکتریکی است که وظایف بسیار مهمی را در یک مجموعه برعهده دارد. وظیفه اصلی سیم برقی ساختمان انتقال جریان برق از مکانی به مکان دیگر است. سیم‌ها در صنعت ساختمان، تابلوسازی و ساخت لوستر و دیگر موارد کاربرد دارند. از تفاوت‌های سیم برق با کابل برق می‌توان به عملکرد آن‌ها اشاره کرد. کار اصلی سیم برق، انتقال جریان برق است اما کابل، چند رشته سیم را به هم متصل می‌کند.

از نظر جنس سیم‌ها، می‌توان به سیم مسی و سیم آلومینیومی اشاره کرد. در انتخاب و خرید سیم برق ساختمان باید به عایق بودن آن، جنس و تعداد هادی، سطح مقطع هادی و جنس غلاف توجه کنید و از استاندارد بودن سیم و کیفیت بالای آن نیز مطمئن شوید. لازم است از برندهای معتبر موجود در بازار خرید خود را انجام دهید. این موارد برروی قیمت سیم برق نیز اثرگذار هستند.

سیم‌های برق از نظر نوع هادی در دو نوع افشان و مفتول به بازار عرضه می‌شوند. سیم‌های افشان انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. اما سیم‌های مفتول خشک و بدون انعطاف هستند. سیم‌ها براساس کاربرد نیز به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. سیم برق نامرئی و سیم برق فنری از آن دسته سیم‌ها هستند که کاربردهای خاص دارند.

سیم برق از نظر کاربرد در انواع زیر به بازار عرضه می‌شود:

  • سیم ارت
  • سیم نایلونی
  • مفتول مسی
  • مفتول آلومینیومی

هر یک از این سیم‌ها با ویژگی‌های خاصی عرضه می‌شوند. به عنوان مثال عایق سیم‌های روکش‌دار می‌تواند از جنس پی وی سی، تی پی آر، پلاستیک و پلی‌اتیلن باشد.

قیمت سیم برق

سیم استاندارد معمولاً با اضافه شدن سطح مقطع، قیمتش نیز افزوده می‌شود. در سایزهای پایین، قیمت کلاف سیم برق کمتر است و اغلب با متراژهایی معادل 100 متر ارائه می‌شود و در سایزهای بالا، انواع سیم بر روی قرقره‌های 1000 متری ارائه می‌شود. برند سیم نیز بر روی قیمت آن تأثیرگذار است. به عنوان مثال قیمت سیم برق دو رشته‌ای از تک رشته بیشتر است.

کاربران می‌توانند جهت اطلاع از نمودار قیمت سیم برق و یا خرید سیم دو رشته به سایت راندنو مراجعه کنند.

خرید سیم برق از راندنو

برای خرید سیم برق می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم برق و مشاهده ارزانترین سیم برق و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش سیم برق را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند