ثبت فروشگاه

لوستر و آباژور

لوستر و آباژور تجهیزاتی هستند که وظیفه تامین نور و روشنایی در مجموعه ها را برعهده دارند. این محصولات در انواع مختلفی به بازار عرضه شده اند. اغلب لوسترها و آباژورها مطابق با دکوراسیون و طراحی مجموعه مورد استفاده قرار می گیرند. لوستر منبع نور اصلی و آباژور منبع نور مکمل و تزئینی است.

لوستر

لوستر یک واژه فرانسوی به معنای نورافشان است. این وسیله جایگاه های مخصوصی جهت نگه داری لامپ دارد که به آن ها اصطلاحاً شاخه یا رشته می گویند. این محصولات به صورت ثابت روی سقف نصب می شوند و روشنایی مجموعه را تامین می کنند. برخی از لوسترها به لامپ مجهز شده اند و برای برخی دیگر باید مطابق سرپیچ لامپ تهیه کرد. به عنوان مثال لوسترها می توانند سرپیچ های معمولی یا شمعی داشته باشند.

لوسترها در جنس های مختلفی عرضه می شوند. به عنوان مثال لوستر چوبی، استیل، آهنی، لوستر برنزی، آلومینیومی، برنجی، زاماک، شیشه ای در بازار موجود است. لوسترها براساس دکوراسیون مجموعه انتخاب می شوند. لوسترهای کریستالی، شیشه ای، مدرن، تیفانی، کلاسیک و صنعتی انواع لوسترها براساس شکل ظاهری هستند.

لوستر

آباژور

آباژور یک واژه فرانسوی به معنای نورتاب است. آباژور یکی دیگر از تجهیزات روشنایی است که می تواند نور را به جهات مختلف بازتاب کند. آباژورها از یک نوع پایه، کلاهک یا شید، دکمه قطع و وصل، لامپ و سیم تشکیل شده است. آباژورها می توانند سبک های مختلفی داشته باشند و کلاهک آن ها اشکال بیضی، مخروطی، استوانه ای و ... داشته باشد. پایه آباژور که وظیفه نگهداشتن دیگر اجزای آباژور را برعهده دارد اغلب از جنس رزین، چوب، برنز و پلاستیک ساخته می شود. آباژورها نسبت به لوسترها نور کمتری تولید می کنند به همین دلیل به عنوان منبع نور اصلی به کار گرفته نمی شوند. این تجهیزات اغلب جنبه دکوراتیو و نوری مکمل دارند.

آباژورها براساس شکل ظاهری به دو دسته آباژور رومیزی و آباژور ایستاده تقسیم بندی می شوند. آباژورهای رومیزی پایه های کوتاهی دارند و روی میز قرار می گیرند. از این آباژورها به عنوان چراغ خواب در اتاق ها نیز استفاده می شود. آباژورهای ایستاده آباژورهایی هستند که به پایه های بلند مجهز شده اند و اغلب در پذیرایی ها و اتاق های بزرگ از آن استفاده می شود.

آباژور

بهترین برند لوستر و آباژور

امروزه شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت انواع لوستر و آباژور می پردازند. لوستر چشمه نور، دیلایت، آرتا، رایکا و ... از برترین برندهای لوستر هستند. از برندهای برتر آباژور نیز می توان به آباژور ایکیا، راتین و ... اشاره کرد.

قیمت لوستر و آباژور

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون جنس، سبک آباژور و لوستر، نوع پایه، ابعاد و برند آن ها بستگی دارد. هرچه لوستر بزرگ تر و پرکارتر باشد قیمت آن هم افزایش پیدا می کند.

خرید لوستر و آباژور

برای خرید لوستر و آباژور می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لوستر و آباژور و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند