ثبت فروشگاه

چسب ماده‌ای شیمیایی است که برای ایجاد اتصال میان دو یا چند قطعه استفاده می‌شود. به فرآیند ایجاد اتصال میان جسم مورد نظر، چسب و اثرگذاری این ماده چسبندگی گفته می‌شود. این ماده در با توجه به مواد اولیه تولید و قطعه کار انواع مختلفی تولید می‌شود و قابلیت اتصال به سطوح مختلف را دارد. این مواد براساس نوع قطعه کار نیز در انواع مختلفی تولید می‌شوند و برای اتصال مواد مختلفی همچون چوب، کاشی و سرامیک، کاغذ و مقوا، فلز و آهن، پلاستیک و مصالح ساختمانی به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استفاده از این تجهیزات در صنایع مختلف و منازل کاربرد دارد. برخی افراد کلمات خمیر، سریش و لعاب را جایگزین چسب‌ها کرده‌اند. چسب‌ها نسبت به سایر روش‌های اتصال مانند دوخت، اتصالات مکانیکی و مواردی از این قبیل، کاربردهای گسترده‌تری دارند. با استفاده از این ماده، اتصال به طور کامل بر روی سطح مورد نظر توزیع می‌شود و احتمال شکستگی اتصالات نیز کاهش می‌یابد. نتیجه این اتصال، ایجاد سطحی زیبا و هموار است که در مدت زمان کوتاهی انجام شده است.

این ماده براساس مواد اولیه تولید در دو نوع مختلف چسب طبیعی و چسب مصنوعی در بازار موجود هستند. نمونه‌های طبیعی با استفاده از مواد آلی مانند نشاسته گیاهی، دکسترین، صمغ، اجزای حیوانی و رزین‌های طبیعی ساخته می‌شوند. از این رو به انواع طبیعی این ماده، چسب زیستی نیز گفته می‌شود. در مقابل چسب‌های مصنوعی نیز از مواد مصنوعی و پلیمرها ساخته می‌شوند. در ساختار نمونه‌های مصنوعی از مواد امولسیونی، ترموپلاستیک و ترموست استفاده می‌شود. چسب حیوانی نیز با استفاده از مواد طبیعی همچون استخوان، سم گوسفند، آلبومین و موارد مشابه ساخته می‌شود.

چسب‌ها براساس نوع چسبندگی نیز در انواع مختلف چسب حرارتی، خمیری، کاغذی، سیلیکونی و مایع تولید می‌شوند. همچنین از پرمصرف‌ترین انواع چسب‌های موجود در بازار می‌توان از چسب نواری، چسب ماتیکی، چسب آکواریوم و چسب رازی نام برد. لازم  به ذکر است هر یک از چسب‌های نام برده برای اتصال مواد خاصی مناسب هستند. به عنوان مثال از چسب ماتیکی برای چسباندن انواع کاغذ و مقوا مناسب است.  یا به مثالی دیگر، چسب‌های دوقلو و مایع برای اتصال قطعات سخت مانند سرامیک، پلاستیک و فلزات به کار می‌روند. چسب هل یکی از قوی‌ترین چسب‌های موجود در بازار است که به صورت ضدآب ساخته می‌شود.

قیمت چسب

قیمت انواع چسب براساس نوع آن، ویژگی‌های محصول و کاربرد چسب، حجم محصول و بسته‌بندی آن، شرکت تولیدکننده، میزان عرضه و تقاضا آن متغیر است. توسن، کاسپین، ترک فیکس، میتر اپل، سوما فیکس و استار باند از بهترین تولیدکنندگان انواع چسب به شمار می‌آیند.

جهت اطلاع از قیمت چسب آکواریوم و قیمت چسب یک دو سه با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر را مشاهده نمایید. راندنو همواره در تلاش است با معرفی تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر، انتخاب آسان و مطمئنی را برای خریداران فراهم کند. 

خرید چسب از راندنو

برای خرید چسب قوی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کرده و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع چسب چوب، 123، برق، سیلیکونی و نمونه‌های دیگر و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی

برند


نوع