ثبت فروشگاه

ضدعفونی کننده چیست و در چه شرایطی استفاده می‌شود؟ ضدعفونی کننده ماده‌ای برای از بین بردن باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها است. ضدعفونی کننده‌ها موادی هستند که رشد میکروارگانیسم‌ها را کند یا متوقف می‌کنند. این ماده در انواع مختلف و به صورت محلول، اسپری و ژل در بازار موجود است. از این ماده برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح و دست‌ها استفاده می‌شود. به طور کلی ضدعفونی کننده‌ها مانع رشد و تکثیر ویروس‌ها و میکروب‌های موجود در منازل، محیط کار، بیمارستان‌ها و دیگر محیط‌ها می‌شوند. همچنین با کاهش آلودگی‌های محیط، موجب حفظ سلامتی افراد نیز می‌شوند.

انواع مواد ضد عفونی کننده براساس نوع کاربرد به چند دسته ضدعفونی‌ کننده دست، مواد ضدعفونی‌ کننده کف، محلول ضدعفونی‌ کننده ابزار و مواد ضد عفونی کننده سطوح تقسیم‌بندی می‌شوند. همچنین مواد ضدعفونی‌ کننده براساس نوع ترکیبات نیز شامل الکل، کلر و ترکیبات آن، گلوتارالدئید، فرمالدئید، پراستیک اسید، پراکسید هیدروژن، یدوفور‌ها، ترکیب پراکسید هیدروژن، ترکیبات آمونیوم چهار ظرفیتی، ارتوفتالالدئید و فنل هستند. ضدعفونی‌ کننده‌های شیمیایی براساس نوع عملکرد نیز به سه دسته ضدعفونی‌ کننده سطح بالا (High Level)، ضدعفونی‌ کننده سطح متوسط (Intermediate Level) و ضدعفونی‌ کننده سطح پایین (Low Level) تقسیم می‌شوند.

ضدعفونی‌ کننده سطح پایین قابلیت از بین بردن ویروس‌های پوشش‌دار، برخی ویروس‌های غیرلیپیدی و بعضی از قارچ‌ها را نیز دارد. جلوگیری از عفونت‌های روی پوست و شست و شوی خشک دستان از رایج‌ترین کاربردهای این ماده به شمار می‌آیند. همچنین استفاده از انواع محلول های ضدعفونی کننده در بیمارستان و محیط‌های پزشکی کاربردهای ویژه‌ای دارد. این محلول به منظور کاهش خطر عفونت، طی عمل جراحی استفاده می‌شود.

قیمت ضدعفونی‌ کننده

قیمت ضد عفونی‌ کننده براساس عواملی مانند زمان ماندگاری، ساختار، نوع کاربرد، زمان اثرگذاری، ایمنی و پوشش دهی قیمت‌گذاری می‌شود. شما می‌توانید برای خرید انواع ضد عفونی‌ کننده به سایت راندنو مراجعه کرده و با نمایندگان فروش به طور مستقیم در ارتباط باشید. در راندنو می‌توانید هزاران فروشگاه را مشاهده و قیمت کالا‌های آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

خرید ضد عفونی‌ کننده از راندنو

پیش از خرید ضد عفونی کننده بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • نوع ضدعفونی کننده: با توجه به سطح مورد نظر و قطعه آلوده، مناسب‌ترین نوع آن را خریداری نمایید. همان‌طور که گفته شد، این ماده در انواع مختلف محلول و ژل در بازار موجود است.
  • میزان اثربخشی: به تأثیر آن بر روی پاتوژن‌ها توجه نمایید.
  • آگاهی از نکات ایمنی: توجه نمایید که استفاده از ماده مورد نظر در تمامی شرایط مناسب است.
  • نحوه استفاده: توجه نمایید که طراحی بسته ماده ضدعفونی کننده مناسب باشد و نحوه استفاده از آن ساده باشد.
  • غیرسمی بودن: توجه نمایید که ماده مورد نظر غیرسمی باشد و برای بیماران مضر نباشد.
  • عدم ایجاد حساسیت پوستی: اگر برای از بین بردن آلودگی‌های دستان خود به ضدعفونی کننده نیاز دارید، توجه داشته باشید که فاقد مواد مضر برای پوست باشد.

برای خرید ضدعفونی‌ کننده می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ضدعفونی‌ کننده و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند