ثبت فروشگاه

تلمبه

تلمبه بادی یا پمپ بادی وسیله ای است که از آن برای باد کردن انواع وسایل مانند لاستیک ماشین و یا دوچرخه و وسایل بادی، تمیز کردن ابزارلات و اشیا، نظافت میز کار و غیره استفاده می شود. تلمبه را می توان برای باد کردن هر وسیله ای که توسط باد یا هوا کار می کند، مورد استفاده قرار داد. 

انواع تلمبه 

این وسیله معمولاً به سه نوع تلمبه دستی، تلمبه پایی و تلمبه شارژی تقسیم می شود. 

  1. تلمبه دستی: این ابزار به وسیله نیروی بدنی و نیروی ناشی از حرکت دادن دست کار می کند. اغلب این وسایل به شکل استوانه و از جنس پلاستیک فشرده بوده و در ابعاد بزرگ، کوچک و متوسط در بازار موجود می باشند. معمولاً از این تلمبه ها برای مصارف کوچکتر مثل باد زدن دوچرخه استفاده می شود و از قیمت پایین تری برخوردار هستند.
  2.  تلمبه پایی:‌ تلمبه های پایی که با نام تلمبه های پدالی نیز شهرت دارند، همانند نوع دستی، بدون استفاده از نیروی الکتریسیته یا برق و به وسیله نیروی دست کار می کنند. این ابزارآلات  پایی به گونه ای طراحی شده اند که بر روی زمین قرار می گیرند و با فشاردادن پدال، هوا را به داخل مخزن خود می کشند. با فشار دادن لبه های تلمبه، هوا به داخل نازل هدایت میشود. اصول اصلی استفاده از این تلمبه به این شکل است که می توان آن را به وسیله پا استفاده کرد و چون پا نسبت به دست عضلات قوی تری دارد، استفاده از این تلمبه پایی بسیار راحت تر از تلمبه دستی می باشد و انرژی کمتری از کاربر می گیرد. بدنه این تلمبه های پایی معمولاً از فلز تشکیل شده است و به گونه ای طراحی شده است که می توان از آن ها در شرایط مختلف استفاده کرد. استفاده متداول از این نوع تلمبه در صندوق عقب ماشین ها می باشد. پدال این محصول از جنس PVC  ساخته شده است ودارای روکش پلاستیکی می باشد که مانع از پوسته شدن آن به مرور زمان و هم چنین مانع از لغزش پا در حین انجام کار با آن میشود. از جمله مزیت های دیگر این نوع تلمبه ها نسبت به تلمبه های دستی، می توان به مخزن بزرگتر آنها و نسبت به تلمبه های برقی می توان به غیر برقی بودن آن و امکان استفاده از آنها در هر شرایطی اشاره کرد. برای خرید تلمبه مناسب پایی از اینجا اقدام نمایید.
  3.  تلمبه برقی:‌ کارکردن با این تلمبه بسیار راحت تر از مدل های دیگر می باشد. این وسیله به توسط برق 110 تا 220 ولت کار می کند و می تواند در چند دقیقه بسیاری از وسایل بادی کوچک و بزرگ را باد نماید. 
  4.  تلمبه چاه بازکن(تلمبه دستشویی):‌ این تلمبه از یک دسته معمولاً از جنس چوب و سری پلاستیکی تولید شده است. این تلمبه با مکش از قسمت ورودی چاه های ظرفشویی و دستشویی باعث باز شدن راه آب می شود. 

نکات مهم در انتخاب و خرید تلمبه 

  •  امروزه در سطح جهان برندهای خارجی و داخلی بسیاری به تولید این محصول می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های نووا، رونیکس،‌کنزانس، آیرون مکس، صامو پرشین و غیره اشاره کرد.
  • بسیاری از تلمبه ها مجهز به فشار سنج می باشند که فشار هوای داخل وسیله مورد نظر را اندازه گیری کرده و مانع از باد شدن کم تر و یا بیش از اندازه آن می شود.
  • تلمبه ها در انواع مختلفی تولید شده اند و می بایست متناسب با حجم کار و مکان مورد استفاده آن را انتخاب نماییم. 
  • از سلامت دستگاه و خدمات پس از فروش آن اطمینان حاصل نماییم.

کاربران در سایت راندنو می توانند ویترین بیش از هزاران کالای فروشندگان مختلف را مشاهده نمایند. سایت راندنو همواره سعی بر این دارد تا با شناسایی نمایندگان و عاملین فروش انواع تلمبه و دیگر ابزار یراق، آن ها را جهت خرید آسان به خریداران معرفی نماید. 
 

لیست مقایسه

برند


نوع