ثبت فروشگاه

لوله آب و فاضلاب مجموعه‌ای از لوله‌ها است که برای انتقال آب شرب، آب چاه، آب گرم، آب سرد و فاضلاب از آن استفاده می‌شود. این لوله‌ها معمولاً از موادی مانند پلی‌اتیلن، پلی‌وینیل کلراید PVC، فولاد ضد زنگ و یا آهن گالوانیزه ساخته می‌شوند. لوله‌های آب و فاضلاب در ساختمان‌ها، خانه‌ها، شهرها و مناطق صنعتی استفاده می‌شوند تا آب را به ساختمان‌ها و خانه‌ها برسانند و فاضلاب را از آن‌ها دور بریزند. این سیستم با استفاده از شبکه‌های لوله‌کشی و اتصالات مناسب، به طور ایمن انتقال آب و فاضلاب را انجام می‌دهد. استفاده از لوله‌های آب و فاضلاب شهری به منظور منتقل کردن آب و دفع فاضلاب به صورت بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

لوله‌های آب و فاضلاب به طور کلی دارای دو کاربرد اصلی هستند. اولین کاربرد انتقال آب است. لوله‌های آب جهت منتقل کردن آب شرب (برای استفاده در حمام، آشپزخانه و سایر نقاط مصرف آب در خانه)، آب گرم و آب سرد استفاده می‌شوند.  دومین کاربرد نیز دفع فاضلاب است. لوله‌های فاضلاب برای جمع‌آوری و دفع فاضلاب استفاده می‌شوند. این لوله‌ها، فاضلاب تولید شده در ساختمان‌ها و خانه‌ها را به سیستم فاضلاب شهری یا سیستم‌های تصفیه فاضلاب هدایت می‌کنند.

انواع لوله‌های آب و فاضلاب ممکن است بسته به مواد ساخت آن‌ها متفاوت باشند. در زیر به برخی از انواع رایج لوله‌های آب و فاضلاب اشاره می‌کنیم:

  • لوله پلیکا یا PVC: این نوع لوله از ABS و PVC ساخته شده است. لوله PVC خاصیت مقاومت در برابر خوردگی، پوسیدگی، زنگ زدگی، ضربه و شکستگی دارد.
  • لوله پوش فیت: این لوله از PP یا پلی پروپیلن ساخته شده است و در دو مدل پوش فیت ساده یا سایلنت توزیع می‌شود.
  • لوله بتنی: لوله بتنی از میله‌های فولادی و آهنی در هم تنیده شده با دولایه ساخته می‌شود در نتیجه مقاومت بالایی در برابر فشار و لرزش دارد. این لوله در برابر مواد شیمیایی و خوردگی مقاومت ندارد.
  • لوله چدنی: این محصول از چدن خاکستری تولید می‌شود و به عنوان لوله تحت فشار در انتقال آب و فاضلاب استفاده می‌شود.
  • لوله PE: این نوع لوله از پلی‌اتیلن ساخته شده است. لوله PE انعطاف‌پذیری بالایی دارد و در برابر ضربه و خوردگی از مقاومت زیادی برخوردار است.

لوله فولادی، لوله گالوانیزه و لوله آهنی از دیگر انواع لوله‌های آب و فاضلاب است.

قیمت لوله آب و فاضلاب

قیمت لوله آب و فاضلاب به ضخامت آن، ماده اولیه، میزان تحمل فشار، شرکت تولید کننده، سایز لوله فاضلاب و متراژ آن بستگی دارد.

خرید لوله آب و فاضلاب از راندنو

برای خرید لوله آب و فاضلاب می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت لوله آب ساختمان را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع لوله‌های فاضلاب و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش این محصول را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند