ثبت فروشگاه

مبدل برق و اینورتر خودرو

مبدل برق و اینورتر خودرو (مبدل برق ماشین به برق شهر) وسیله‌ای است که جریان مستقیم یا DC معادل 12 ولت را به جریان متناوب AC و 220  ولت تبدیل می‌کند. این وسیله مستقیماً به باتری ماشین وصل می‌شود و برق 12 ولت باتری ماشین را به سیستم‌های خورشیدی یا برق 220 ولت AC تبدیل می‌کند. در نتیجه در صورتی که در مکانی به برق شهری نیاز داشته باشید، به کمک این مبدل می‌توانید برق باتری را به برق مناسب برای سایر دستگاه‌ها تبدیل کنید. بدل برق ماشین برای افرادی مناسب است که زمان زیادی را در جاده‌ها و مکان‌های خارج از شهر می‌گذرانند. همچنین برای برگزارکنندگان سفر‌های کمپ و تور‌های مختلف نیز بسیار مناسب است. اینورتر‌ها براساس میزان توانی که دارند تقسیم‌بندی می‌شوند. هرچه توان اینورتر‌ها بیشتر باشد، توانایی آن برای راه‌اندازی تجهیزات الکتریکی نیز بیشتر می‌شود. به عنوان مثال اینورتر 12 به 220 ولت 5000 وات برای راه‌اندازی تجهیزات الکتریکی روشنایی و برخی ابزار‌ها مناسب است.

برخی از اینورتر‌ها یک پریز برق معمولی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند. همچنین در زمانی که باتری ماشین رو به اتمام باشد ارتباط به صورت اتوماتیک قطع می‌شود. در پاسخ به سؤال چگونه از باتری ماشین برق بگیریم باید گفت به کمک مبدل و اینورتر 12 به 220 ولت می‌توان این کار را انجام داد. همانطور که می‌دانید، باتری‌های خودرو برق 12 ولتی تولید می‌کنند که این میزان برق برای راه‌اندازی تجهیزات الکتریکی مناسب نیست زیرا اغلب آن‌ها با برق 220 ولت شهری کار می‌کنند. این مبدل‌ها از طریق فیش مادگی فندکی یا به صورت مستقیم به باتری متصل می‌شوند. البته دسته‌ای از این باتری‌ها توان بالاتر معادل 500 وات دارند که باید مستقیماً به سر باتری نصب شوند. مبدل‌های الکترونیکی اصطلاحاً اسیلاتوری هستند. یعنی به سرعت قطب DC را تغییر می‌دهند و موج مربعی ایجاد می‌کنند. مدت زمان استفاده از اینورتر به عوامل محتلفی بستگی دارد. به عنوان مثال وضعیت باتری موضوع مهمی است که پیش از روشن کردن اینورتر باید آن را بررسی کرد. توان پیوسته وسایل برقی و میزان مصرف آن‌ها باید بررسی شود. در صورتی که توان دستگاه زیاد باشد، برق زیادی از باتری ماشین کشیده می‌شود و این موضوع عمر باتری را کم می‌کند. علاوه بر موارد بالا بازدهی اینورتر نیز باید سنجیده شود. اینورتر‌های باکیفیت هیچ میران برقی را هدر نمی‌دهند و تمامی آن را به جریان برق شهری تبدیل می‌کنند. انواع مبدل برق و اینورتر خودرو شامل موارد زیر است:

  • اینورتر با یک خروجی
  • اینورتر با چندین خروجی
  • اینورتر با خروجی USB

قیمت مبدل برق و اینورتر خودرو

پیش از خرید مبدل و اینورتر برای خودرو باید به ظرفیت باتری اتومبیل، میزان خروجی دینام و توان خروجی توجه کنید. درواقع قیمت اینورتر خودرو به این موارد بستگی دارد.

خرید مبدل برق و اینورتر خودرو از راندنو

برای خرید مبدل برق و اینورتر خودرو می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مبدل برق خودرو فندکی و غیرفندکی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند


توان