ثبت فروشگاه

لوازم جانبی لوستر

لوازم جانبی لوستر تجهیزاتی هستند که لوستر به کمک آن ها نصب می شود. لوستر وسیله ای است که از آن برای تامین روشنایی یک مجموعه استفاده می شود. این تجهیزات یک یا چند شاخه دارند که لامپ روی آن ها نصب می شود. لوسترها اغلب روی سقف نصب می شوند و بعضی از آن ها حباب یا شید مقوایی دارند. لوسترها در مدل ها و انواع گوناگونی عرضه می شوند. برای نصب لوستر به تجهیزاتی نیاز داریم و بدون وجود آن ها نصب لوستر امکان پذیر نیست.

سرپیچ لوسترها

سرپیچ وسیله ای است که لامپ روی آن نصب می شود. در برخی موارد سرپیچ اصلی لوستر معیوب می شود و باید از سرپیچ جداگانه استفاده کرد. لوسترها دو نوع سرپیچ دارند:

  • سرپیچ شمعی (E14): سرپیچ های شمعی اغلب در لوسترهای کلاسیک و کریستال کاربرد دارد. این تجهیزات سایز کوچکی دارند و لامپ های شمعی و اشکی مناسب آن ها است.
  • سرپیچ معمولی (E27): این سرپیچ ها سایز بزرگتری نسبت به سرپیچ های شمعی دارند و ظاهر آن ها بزرگتر است. از لامپ هایی متناسب با سرپیچ E27 می توان در این لوسترها استفاده کرد.

سرپیچ لوسترها

حباب یا کلاهک

برخی از لوسترها به حباب یا کلاهک هایی از جنس های مختلف مجهز شده اند. این تجهیزات سبب می شود تا نور با نوعی فیلتر بازتاب کند. به عنوان مثال برای تغییر رنگ نور برخی از لوسترها، از حباب ها یا کلاهک های رنگی مخصوص استفاده می کنند. این تجهیزات نور را به جهت های خاص هدایت می کنند. وجود این حباب ها باعث می شود تا منبع نور یا همان لامپ در معرض دید قرار نگیرد و فقط بازتاب نور آن دیده شود. حباب شیشه ای، حباب تیفانی، شید مقوایی و ... از انواع حباب و کلاهک هستند.

حباب یا کلاهک

زنجیر لوستر

لوسترها جهت نصب به زنجیرهایی از جنس آهن، آلومینیوم، مس و ... نیاز دارندو این زنجیرها لوستر را نگه می دارند و از سمت دیگر به قلابی که در سقف کار گذاشته شده است متصل می شود. زنجیر لوستر باید متناسب با وزن و ابعاد لوستر انتخاب شود. برای این که زنجیر بتواند وزن لوسترهای سنگین را تحمل کند، باید زخیم و مقاوم باشد. برای لوسترهای سبک و تک شاخه می توان از زنجیرهای نازک تر نیز استفاده کرد. طول این زنجیرها نیز باید با ابعاد لوستر تناسب داشته باشد. لوسترهایی که بلند هستند باید زنجیرهای کوتاه تری داشته باشند تا لوستر به سطح زمین نزدیک نشود.

زنجیر لوستر

کریستال و تزئینات

لوسترهای کریستالی دسته ای از لوسترها هستند که کاربرد زیادی دارند و در بسیاری از مجموعه ها از آن ها استفاده می شود. این لوسترها با کریستال ها و قطعه های شیشه ای مزین شده اند. این کریستال ها اغلب به صورت آویز نصب می شوند. گاهی اوقات کریستال ها می شکنند و باید تعویض شوند. علاوه بر کریستال قطعاتی دیگری نیز برای تزئینات وجود دارد. تمامی این قطعات تحت عنوان لوازم یدکی لوستر به فروش می رسند.

کریستال و تزئینات

قطعات الکتریکی

قطعات الکتریکی لوستر قطعاتی هستند که به برق مربوط می شوند. به عنوان مثال برخی از لوسترها خود به منابع نوری مجهز شده اند. به همین دلیل به نصب لامپ مخصوص به صورت جداگانه نیاز ندارند. گاهی این منابع نوری دچار سوختگی می شوند. اغلب این منابع نوری، لامپ های ال ای دی کوچکی هستند که به صورت جداگانه هم به بازار عرضه می شوند. از دیگر قطعات الکترونیکی می توان به ریموت کنترل اشاره کرد. بعضی از لوسترها به ریموت کنترل جهت تنظیم نور و رنگ آن نیاز دارند. ریموت کنترل نیز به صورت جداگانه به فروش می رسد.

قطعات الکتریکی

قیمت لوازم جانبی لوستر

قیمت لوازم جانبی لوستر به عوامل مختلفی همچون جنس قطعات، نوع قطعه، کاربرد و ویژگی های آن بستگی دارد. لوسترهای مجلل و لوکس قطعات جانبی گران تری دارند.

خرید لوازم جانبی لوستر

برای خرید لوازم جانبی لوستر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لوازم جانبی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند