ثبت فروشگاه

کپسول استیلن

کپسول استیلن درواقع کپسولی حاوی گاز استلین است. گاز استیلن بدون رنگ، بدون بو و اشتعال پذیر است، اما نوع تجاری آن بو دارد. ترکیب این گاز با هوا خطرناک است و احتمال انفجار آن زیاد است. این نوع گاز کاربرد وسیعی در صنعت دارد بطوریکه جزء اجزای تشکیل دهنده بسیاری از مواد شیمیایی و پلاستیک محسوب می شود. یکی از مزایای این کپسول گاز، قابل شارژ بودن آن است که شارژ کردن آن سبب صرفه جویی در هزینه می شود و قیمت شارژ کپسول استیلن به صرفه است.

گرمای حاصل از سوختن گاز استیلن با اکسیژن تقریباً 3000 درجه سانتی گراد است که این میزان دما نسبت به سایر گازهای طبیعی بیشتر است؛ بنابراین از این ویژگی گاز استیلن در صنایع جوشکاری و برش کاری استفاده می شود و برای این منظور از کپسول استیلن کوچک استفاده می شود. جهت استعلام قیمت کپسول استیلن با مراجعه به سایت راندنو، می توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر خود را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش کپسول استیلن هستید، می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید و به خرید کپسول استیلن اقدام نمایید.

کپسول استیلن

کپسول استیلن چیست

كپسول استيلن از ورق فولادی و به روش جوشكاری ساخته می شود که به علت کم بودن فشار گاز استيلن، ضخامت ديواره كپسول را در حدود 4 تا 5 میلی متر درنظر می گیرند. فشرده سازی گاز استيلن در فشار بالا خطرناک است بنابراین برای ذخيره سازی بيشتر گاز استيلن در فشارهای بالاتر از استون استفاده می شود تا استیلن در داخل آن حل شود. استون قادر است تا 25 برابر حجم گاز استيلن را در خود حل کند. كپسول گاز استيلن بايد به صورت عمودی قرار گيرد تا مايع استون از داخل كپسول به بیرون نشت نکند و خارج نشود.

کپسول استیلن چیست

کاربرد کپسول استیلن

 • پرورش گیاهان و افزایش رشد آنها
 • سوخت فانوس های دریایی
 • صنعت نفت و گاز و صنایع شیمیایی
 • سوخت جوشکاری و دستگاه های برشکاری

کاربرد کپسول استیلن

علت استفاده از استون در کپسول گاز استیلن

برای جلوگیری از تجزیه استیلن و انفجار آن، فضای درون کپسول را از مواد متخلخل پر می کنند و نیز استیلن را در استون حل می کنند. استون قادر است تا استیلن را به مقدار زیادی در خود حل کند که این حل شدن در فشارهای بالا افزایش می یابد. درون كپسول استيلن را از مواد اسفنجی پر می کنند تا توزيع استون در داخل كپسول به صورت يكنواخت انجام شود و همچنین انحلال استيلن بهتر صورت گیرد. درصد تخلخل اين مواد متخلخل حدوداً 80 تا 70 درصد است.

نکات ایمنی کپسول استیلن

گاز استیلن آتش زا است و روند سوختن مواد را افزایش می دهد؛ بنابراین باید در هنگام استفاده از آن نکات ایمنی را رعایت کرد.

 1. از برخورد ضربه به کپسول استیلن جلوگیری شود.
 2. رگولاتور کپسول باید به نحوی تنظیم شود تا فشار آن بیشتر از 1.5 اتمسفر نشود.
 3. در هنگام جوشکاری با این نوع گاز باید فاصله بین کپسول گاز و محل جوشکاری بین 4 تا 5 متر باشد.
 4. درصورتی که شیر گاز استلین دچار یخ زدگی شود، نباید برای آب کردن یخ آن از آتش استفاده شود و باید از آب گرم استفاده شود.
 5. پس از پایان کار با کپسول گاز باید شیر سیلندر بسته شود.
 6. به هیچ عنوان نباید کپسول گاز استیلن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد.
 7. کپسول گاز باید به صورت عمودی نگهداری شود.
 8. از قراردادن کپسول استیلن در مکان مرطوب جلوگیری شود.
 9. در صورت بروز آتش، برای خاموش کردن آن از آب، کف و مواد شیمیایی خشک استفاده شود.
 10. کپسول گاز باید در محیطی که دارای تهویه است نگهداری شود.
 11. از روغن کاری کردن شیر خروجی کپسول خودداری شود در غیراینصورت با برخورد گاز با روغن، انفجار رخ می دهد.

نکات ایمنی کپسول استیلن

نکات مهم درهنگام خرید کپسول استیلن

 1. وزن کپسول
 2. ظرفیت
 3. جنس بدنه
 4. نحوه تولید 
 5. تست فشار
 6. ارتفاع کپسول
 7. فشار کاری

برترین برندهای کپسول استیلن

معمولاً برای کپسول های استیلن برندهای خاصی وجود ندارد و تولیدکننده های مخازن و کپسول های گاز به تولید این محصول می پردازند. بنابراین برای خرید این محصول باید تنها به مواردی مانند وزن کپسول، ظرفیت کپسول، جنس بدنه، فشار کاری، ارتفاع کپسول و ... توجه کرد.

قیمت کپسول استیلن

کپسول گاز استیلن براساس عواملی مانند وزن کپسول، ظرفیت کپسول، جنس بدنه، فشار کاری و ... قیمت گذاری می شود که فاکتور وزن از مهمترین این عوامل محسوب می شود زیرا در بازار، این کپسول ها با وزن های مختلفی وجود دارند که می توان به کسپول استیلن 6 پوندی، کپسول استیلن 12 پوندی و ... اشاره کرد. شما می توانید در سایت راندنو قیمت کپسول استیلن و اکسیژن  باکیفیت را مشاهده و انتخاب نمایید.

خرید کپسول استیلن

برای خرید کپسول استیلن می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کپسول استیلن و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


ظرفیت