ثبت فروشگاه

فیلتر تنظیم کننده هوا

فیلتر تصفیه هوا همانطور که از نامش مشخص است برای تصفیه کردن هوا کاربرد دارد. این فیلترها دارای ابعاد و انواع مختلفی هستند. استفاده همزمان از چندین فیلتر در کیفیت تصفیه هوا موثر است. فیلتر تنظیم کننده هوا از یک بدنه فلزی یا پلاستیکی مقاوم ساخته شده است که منجر به تنظیم فشار می شود و نشانگر فشار دارد.

معیارهای جنس سنگ فیلتر تنظیم کننده هوا

 1. جنس فیلتر (می تواند از جنس برنج یا از جنس نمد باشد.)
 2. میکرون بندی فیلتر (از 40 میکرون تا 0.01 میکرون)
 3. ظاهر و ابعاد فیلتر

انواع فیلتر هوا

همانطور که گفته شد فیاتر هوا دارای انواع مختلفی است که  در ادامه به آنها پرداخته می شود.

فیلتر هگا

فیلتر هگا نوعی از فیلترهای تصفیه هوا است که  دارای پوشش کربنی است و قوی تری از فیلتر تصفیه هوای کربن فعال است. فیلتر هگا توانایی جذب بیشتر گازها را دارد.

فیلتر هپا

فیلتر هپا از مهم ترین مرحله فیلتراسیون دستگاه های تصفیه هوای خانگی محسوب می شود که عملکردی مشابه با فیلتر هوای موتور خودرو دارد و می تواند گرد و غبار، انواع ویروسو باکتری و همچنین ذرات ریز معلق در هوا را تا قطر 0.3 میکرون جذب کند. فیلتر هپا می تواند تقریباً 98 درصد آلاینده های هوا را از بین ببرد و هوایی مناسب را برای تنفس فراهم کند. بنابراین این نوع فیلتر تصفیه هوا قوی ترین فیلتر تصفیه هوا محسوب می شود.

پیش فیلتر

این فیلتر تصفیه هوا، می تواند گرد و خاک و پرزهای فرش و موکت را جذب کند.

کربن فعال

این نوع فیلتر قادر است تا حدی ترکیبات مضر گازها را جذب کند و هم چنین عملکرد خوبی در حذف بوی نامطبوع و عوامل شیمیایی داشته باشد.

لامپ UV

این نوع فیلتر اشعه ی ماوراء بنفش آزاد می کند که ضد عفونی کنندگی هوا را افزایش می دهد و قارچ ها، باکتری ها و ویروس های موجود در هوا را از بین می برد.

فیلتر پلاسما

این نوع فیلتر دارای تکنولوژی نانو است بنابراین قادر به جذب دوده های موجود در هوا و جذب الکتریکی ذرات انرژی زا است. این نوع فیلتر قابل شست و شو است بنابراین راندمان و طول عمر فیلتر بالا است.

فیلتر تصفیه هوای یون منفی

فیلتر تصفیه هوای یون منفی یا فیلتر یون ساز در اداره ها و مراکز تجاری کاربرد دارد. این نوع فیلتر قادر است تا از خود یون های منفی تولید کند. هوای موجودی که در یک مکان است حاوی یون های مثبت است که این نوع فیلتر این یون های مثبت را جذب و تصفیه می کند. این نوع فیلتر یون های منفی موجود در هوا را افزایش می دهد و منجر به حذف یون های مثبت می شود. بنابراین اکسیژن هوا افزایش می یابد. قیمت این فیلتر ارزان است.

انواع فیلتراسیون تصفیه هوا

فیلتراسیون هوا به دو صورت وجود دارد:

فیلتراسیون فعال (Active)

در فیلتراسیون فعال تصفیه هوا با یونیزه کردن آلاینده ها صورت می گیرد و نیازی به تعویض فیلتر نیست اما باید گفت که در فیلتراسیون فعال، گاز ازن تولید می شود، که افزایش غلظت این گاز در محیط  به گلو و قفسه سینه آسیب می رساند.

فیلتراسیون غیرفعال (Passive)

در این نوع فیلتراسیون هوا به درون دستگاه مکش می شود و از فیلتر های مختلف عبور می کند تا هوا تصفیه شود و درنهایت از جهت مخالف دستگاه خارج می شود.

نکات مهم در هنگام خرید فیلتر هوا

 1. جنس فیلتر
 2. وزن
 3. ابعاد فیلتر
 4. درجه تصفیه هوا
 5. جریان خروجی
 6. محدوده تنظیم فشار
 7. دمای عملکرد
 8. قابلیت ها و توانایی ها
 9. قابلیت نظافت
 10. طول عمر
 11. برند و شرکت تولیدکننده
 12. قیمت فیلتر
 13. گارانتی و خدمات پس از فروش

برترین برندهای فیلتر تنظیم کننده هوا

شرکت های مختلفی به تولید انواع فیلترهای تنظیم کننده هوا می پردازند که در ادامه به برترین آنها پرداخته می شود.

فیلتر تنظیم کننده هوا آیرون مکس

آیرون مکس یکی از بهترین برندها در زمینه تولید فیلتر تنظیم هوا است. یکی از مدل های این فیلتر تنظیم هوا، مدل IM-1080 است که جریان خروجی آن 220 متر مکعب در دقیقه است. این فیلتر تنظیم هوا استاندارد CE و GS اروپا را دارد. همچنین رنج حرارتی آن بین 5 تا 60 درجه سانتی‌گراد و حداکثر فشار آن 140PSI است.

از دیگر برندهای برتر فیلتر تنظیم کنند هوا می توان به فیلتر تنظیم کنند هوا فونیکس، فیلتر تنظیم کنند هوا آئوریتا،  فیلتر تنظیم کنند هوا ایرپرو،  فیلتر تنظیم کنند هوا جی ای وی،  فیلتر تنظیم کنند هوا سوماک، فیلتر تنظیم کنند هوا کاموزی،  فیلتر تنظیم کنند هوا اسمارت کینگ و ... اشاره کرد.

قیمت فیلتر تنظیم کننده هوا

فیلتر هوا بر اساس عواملی مانند جنس فیلتر، طول عمر فیلتر، دمای عملکرد، جریان خروجی، ابعاد فیلتر، وزن فیلتر، درجه تصفیه هوا، قابلیت ها و توانایی ها، قابلیت نظافت، برند و شرکت تولیدکننده، گارانتی و خدمات پس از فروش و ... قیمت گذاری می شود. در سایت راندنو فیلترهای تنظیم کننده هوا توسط فروشندگان قیمت گذاری شده اند. خریداران و متقاضیان این محصول می توانند پس از مشاهده قیمت، بر روی دکمه لیست فروشندگان کلیک کرده و فروشندگان این محصول را بررسی نمایند. همچنین به وسیله اعلام مشخصات فروشندگان فیلترهای تنظیم کننده هوا توسط راندنو، خریداران می توانند بدون واسطه با فروشندگان در تماس باشند. سایت راندنو مرجع مناسبی برای اعلام قیمت فروشندگان تنظیم کننده هوا است.

خرید فیلتر 

برای خرید فیلتر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فیلتر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند