ثبت فروشگاه

قیچی ورق بر

قیچی ورق بر یکی از انواع ابزار دستی است که جهت برش ورق های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از قیچی ورق بر می توان برش های دقیق و تمیزی را بر روی انواع فلزات انجام داد. قیچی ورق بر اهرمی و قیچی ورق بر اردکی از انواع رایج این محصول به شمار می آیند. دسته این قیچی از جنس فولاد است و با عایق پلاستیکی ارگونومیک تولید می شود. لازم به ذکر است که جنس عایق آن از TPR است.

علاوه بر برش فلزات با استفاده از قیچی ورق بر، می توان مواد دیگری همچون حلب، لاستیک، پلاستیک و ... را توسط این ابزار برش داد. این ابزار در بیشتر مواقع مورد استفاده حلب سازان و تمامی کاربرانی که با ورق های فلزی سروکار دارند، قرار می گیرد. لازم بدانید که استفاده از این ابزار برای برش فلزات ضخیم و کابل ها، توصیه نمی شود. همچنین قوی ترین قیچی ورق بر، می تواند ورق هایی تا ضخامت 1.6 میلی متر را برش بزند.

همچنین می توان به بالا بودن قدرت اهرم این قیچی اشاره کرد که باعث آسان تر شدن انجام کارها می شود. لازم است بدانید که در ابتدا از این ابزار دستی برای برش قطعات فلزی و آلومینیومی هواپیما مورد استفاده قرار گرفته است. قیچی های ورق بر در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. به طور کلی انواع قیچی ورق بر در سه نوع و با رنگ های متمایز از یکدیگر طراحی می شوند تا کاربرد هر یک از آنها مشخص شود. در ادامه به انواع این محصول و کارایی هر یک از آنها اشاره خواهیم کرد.

قیچی ورق بر

انواع قیچی ورق بر

در ادامه این قسمت به انواع قیچی ورق خواهیم پرداخت.

قیچی ورق بر حلب بر

قیچی حلب بر شباهت زیادی به قیچی های معمولی دارد. همچنین این قیچی دسته بلندتر و تیغه کوتاه تری نسبت به قیچی های معمولی دارد. انواع قیچی حلب بر به علت برخورداری از دسته بزرگ، استفاده آسانی را برای کاربران ایجاد می کند. به طوری که حین استفاده از این ابزار، دست شما کاملاً در آن قرار می گیرد. این قیچی به دلیل داشتن سری صاف، برای برش های مستقیم مناسب تر است. لازم به ذکر است که هرچقدر قیچی شما اندازه بزرگتری داشته باشد، ورقه های با ضخامت بیشتری را می توانید برش دهید. قیچی حلب بر نیز انواع گوناگونی دارد که در ادامه به یکی از رایج ترین انواع این محصول خواهیم پرداخت.

 • قیچی ورق بر حلب بر نوک اردکی: قیچی ورق بر نوک اردکی به دلیل برخورداری از سری منحصر به فرد، جهت بریدن ورق های خم استفاده می شود. اما به دلیل کوچک بودن اندازه سری، ورق هایی با ضخامت زیاد را نمی توان با این ابزار برش داد.

قیچی ورق بر هواپیمایی

کار با این نوع قیچی به دلیل داشتن ۴ لولا بسیار آسان انجام می گیرد. همچنین به انرژی کم تری نسبت به کار با دیگر قیچی ها نیاز دارد. این قیچی از سری صاف برخوردار است و جهت برش ورقه های خم و کوتاه گزینه مناسبی به شمار می آید. همانطور که در ابتدا گفته شد، این ابزار اولین بار در صنعت هواپیما سازی مورد استفاده قرار گرفته است. از این رو با نام قیچی هواپیمایی شناخته شده است.

قیچی ورق بر سر خم

این قیچی از دیگر مدل های قیچی ورق بر هواپیمایی است. با این تفاوت که جهت برش ورق هایی که در دسترس نیستند و یا در حالت کج هستند، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این ابزار، قیچی مناسبی برای برش ورق های نازک به شمار می آید.

قیچی ورق بر لوله

نوع دیگری از قیچی وجود دارد که جهت برش انواع لوله کاربرد دارد. این ابزار از 3 قسمت تشکیل شده است. به صورتی که دو تیغه در قسمت پایین و یک تیغه در رو به روی آن قرار دارد. همچنین در وسط دو تیغه قرار گرفته اند و موجب برش لوله می شوند. لازم به ذکر است که این قیچی یکی از انواع ابزار لوله کشی نیز محسوب می شود.

انواع قیچی ورق بر

مفهوم رنگ ها در قیچی های ورق بر

قیچی های ورق بر براساس کارایی در ۳ رنگ زرد، قرمز و سبز تولید و ارائه می شوند. هر یک از این رنگ ها بیانگر ویژگی خاصی از این قیچی ها است. در ادامه به انواع قیچی ورق بر برحسب رنگ و کارایی اشاره خواهیم کرد.

 • قیچی ورق بر با دسته قرمز:‌ این رنگ بیانگر چپ بر بودن این قیچی است. به این معنا که جهت برش ورق های زاویه دار که برخلاف جهت عقربه های ساعت هستند، کاربرد دارد. استفاده از این قیچی برای کاربران چپ دست، موجب سهولت در کار آنها می شود.
 • قیچی ورق بر با دسته زرد:‌ این رنگ بیانگر برش مستقیم قیچی است. این ابزار دستی با نام قیچی ورق بر راست بر یا قیچی ورق بر مستقیم نیز شناخته شده است. به صورتی که این قیچی ورق بر، تنها به صورت مسقیم بر روی ورق مورد نظر حرکت می کند.
 • قیچی ورق بر با دسته سبز: این رنگ بیانگر راست بر بودن قیچی ورق بر است. به عبارتی برای برش ورق هایی که در جهت چرخش عقربه های ساعت هستند، کاربرد دارد. لازم به ذکر است که استفاده از این قیچی برای کاربران راست دست  توصیه می شود.

مفهوم رنگ ها در قیچی های ورق بر

کاربرد قیچی ورق بر

در ادامه به کاربردهای رایج این ابزار خواهیم پرداخت.

 • برش سازه های سقف کاذب شبکه مانند نبشی و اتصالات
 • برش پروفیل های کناف دیوار
 • برش سازه های کناف سقف مانند ال، یو  و ...
 • برش پروفیل سقف های کاذب گریلیوم، آلومینیوم و ...
 • براش انواع تایلر فلزی

کاربرد قیچی ورق بر

مزایای استفاده از قیچی ورق بر

همانطور که در ابتدا گفته شد، این ابزار جهت برش انواع ورق های فلزی، مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به فواید استفاده از قیچی ورق بر خواهیم پرداخت.

 • برخورداری از قدرت اهرمی و سهولت در استفاده
 • ایجاد برش های دقیق و کاهش ضایعات
 • کاهش میزان صدمه به ورق مورد نظر
 • افزایش ایمنی حین انجام فعالیت

مزایای استفاده از قیچی ورق بر

نحوه کار با قیچی ورق بر

در این بخش خواهیم گفت که کار قیچی ورق بر چیست؟ برای برش فلزات به یک قیچی ورق بر، که تیغه های تیزی داشته باشد نیاز است. تیغه ای مناسب برش ورق های فلزی است که موجب افزایش دقت برش و افزایش سرعت انجام کار بشوند. در نتیجه پیش از شروع فعالیت، از تیز بودن تیغه های قیچی ورق بر اطمینان حاصل نمایید. در ابتدا باتوجه به ورقه فلزی یا قطعه کار مورد نظر خود، نوع مناسب این ابزار را انتخاب نمایید. سپس بر روی ورقه فلزی، طرح برش مورد نظر را علامت گذاری کنید. علامت گذاری ورق مورد نظر شما موجب می شود تا برش ساده و دقیق تری داشته باشید.

همچنین دهانه یا تیغه های قیچی را از یکدیگر باز نمایید. لازم به ذکر است که بزرگترین برش را بر روی ورق ایجاد نمایید تا به راحتی قطعه علامت گذاری شده را برش بزنید. سپس قسمت بریده شده را به سمت بالا خم کنید تا در ادامه برش آسیبی به شما نرسد. همین روند را تا انتها ادامه دهید و طبق الگوی ایجاد شده پیش بروید تا کار شما به اتمام برسد. همچنین گاهی ممکن است که الگوی شما به صورت دایره باشد. برای برش ورق فلزی به شکل دایره، بهتر است از قیچی راست بر یا چپ بر استفادهه نمایید. لازم به ذکر است که استفاده از هر یک از این دو قیچی، بستگی به کاربری آسان شما دارد.

نحوه کار با قیچی ورق بر

نکات مهم هنگام استفاده از قیچی های ورق بر

در این بخش به نکات مهمی که هنگام استفاده از قیچی ورق بر باید توجه داشته باشید، می پردازیم.

 • جهت استفاده از این قیچی حتما از دستکش ایمنی و لباس کار استفاده نمایید.
 • روغن کاری قیچی پیش از انجام برش، موجب افزایش سرعت و دقت کار می شود.
 • همانطور که پیش از این گفته شد، استفاده از قیچی ورق بر برای فلزات ضخیم، کابل و... موجب صدمات انسانی و همچنین صدمه به ابزار می شود. در نتیجه از قیچی ورق بر برای برش این مواد استفاده نکنید.
 • روغن کاری منظم قیچی موجب انجام آسان تر و دقیق تر فعالیت مورد نظر می شود.
 • برای جلوگیری از انحراف تیغه ها و لبه دار شدن ورقه، از فشار زیاد به قیچی خودداری نمایید.
 • برای ایجاد برش های دایره ای شکل درابتدا باید سوراخیبر روی فلز ایجاد نمایید. در ادامه نیز با استفاده از قیچی ورق بر راست بر یا قیچی ورق بر چپ بر، الگوی دایره ای را ادامه دهید تا برش تکمیل شود.

نکات مهم هنگام استفاده از قیچی های ورق بر

نکات مهم در خرید قیچی ورق بر

هنگام خرید این محصول به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • هنگام خرید قیچی ورق بر توجه داشته باشید که از فنر مناسبی برخوردار باشد.
 • به بدنه این ابزار توجه داشته باشید که نسبت به خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشد.
 • دقت داشته باشید که فولاد بهره گیری شده در ساختار این ابزار از چیست. فولاد آلیاژی کروم مولیبدن بهترین نوع فولاد است که برخی از انواع قیچی ورق بر از این جنس ساخته می شوند.
 • به جنس دسته قیچی ورق بر توجه داشته باشید که از پلاستیک یا لاستیک نرم ساخته شده باشد. بهره مندی از دسته مناسب در ساختار این محصول، از لغزش قیچی و تعرق دست جلوگیری می نماید.

نکات مهم در خرید قیچی ورق بر

بهترین برند قیچی ورق بر

برندهای بسیاری درصدد تولید این محصول برآمده اند که در ادامه به معتبرترین و محبوب ترین آنها خواهیم پرداخت.

قیچی ورق بر رونیکس

برند رونیکس یکی از محبوب ترین و بهترین تولیدکنندگان در حوزه ابزارآلات است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. ابزارآلات تولیدشده توسط این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی عرضه می شوند. از برترین قیچی تولیدشده توسط این برند می توان به قیچی ورق بر رونیکس مدل RH-3904 ،RH-3901 و ... اشاره نمود.

قیچی ورق بر هنس

برند هنس از دیگر تولیدکنندگان محبوب انواع ابزار دستی است. این شرکت در سال 1973 در کشور تایوان تأسیس و فعالیت خود را آغاز نمود. ابزارآلات دستی هنس از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای آلمان طراحی و تولید می شوند. از محبوب ترین قیچی ورق بر هنس می توان از مدل های 1920S ،1920R ،1920L و ... نام برد.

قیچی ورق بر واستر

واستر از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده ابزار دستی و ابزار اندازه گیری در جهان است. محصولات تولیدشده ایین برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین الملللی به بازار ارئه می شوند. از برترین قیچی تولیدشده واستر می توان به مدل های VR003 و VR004 اشاره نمود.

از دیگر برندهای قیچی ورق بر می توان از شرکت های نووا، آروا، موراکنیو، نولان، وینکس، فیسکارسو و ... نام برد.

قیمت قیچی ورق بر

قیمت قیچی ورق بر به عواملی مانند نوع قیچی، کاربرد قیچی ورق بر، اندازه قیچی و برند تولیدکننده آن، بستگی دارد. همچنین مواد بهره گیری شده در ساختار قیچی ورق بر، بر قیمت این محصول تأثیرگذار هستند.

خرید قیچی ورق بر

برای خرید قیچی ورق بر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت قیچی ورق بر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع