ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

قیچی ورق بر

قیچی ورق بر جهت بریدن ورق های فلزی و مواد سخت در صنعت کاربرد دارد.قیچی ورق بر اهرمی و قیچی ورق بر اردکی دو نوع از رایج ترین انواع این قیچی هستند.دسته این قیچی از جنس فولاد است و با عایق پلاستیکی ارگونومیک تولید شده که جنس عایق از TPR می باشد.همچنین می توان به بالا بودن قدرت اهرم این قیچی اشاره کرد که باعث آسان تر شدن کار می شود.

انواع قیچی ورق بر اهرمی

 1. قیچی ورق بر حلب بر: دارای دسته های بلندتر و تیغه کوتاه تر نسبت به یک قیچی معمولی می باشد.به علت دارا بودن دسته بزرگ تمام دست به راحتی روی آن قرار می گیرد.این قیچی به دلیل داشتم سری صاف برای برش های مستقیم منایب تر است و هرچقدر قیچی شما اندازه بزرگی داشته باشد ورقه با ضخامت بیشتری را نیز می توانید برش دهید.
 2. قیچی ورق بر حلب بر نوک اردکی: این نوع به دلیل داشتن سری منحصر به فرد خود برای بریدن ورق های به شکل خم مناسب است ولی به دلیل کوچک بودن اندازه سری ورق هایی با ضخامت زیاد را نمی توان با آن برش داد.
 3. قیچی ورق بر هواپیمایی: کار با این نوع قیچی به دلیل داشتن ۴ لولا بسیار راحت و آسان می باشد و انرژی کم تری نسبت به کار با بقیه قیچی ها نیاز دارد.این قیچی دارای سری صاف و برای ورقه های خم و کوتاه مناسب می باشد که این ویژگی نشان دهنده دقت بالا ی این وسیله در ظرافت و دقت نشان می دهد.
 4. قیچی ورق بر سر خم: این قیچی یکی از مدل های قیچی ورق بر هواپیمایی می باشد با این تفاوت که این نوع سری کج برای برش دادن ورق هایی که در دسترس نیستند و یا در حالت کج هستند به کار می رود و برای ورق های نازک مناسب است.
 5. قیچی ورق بر لوله: این نوع قیچی شامل ۳ تکه می باشد که برای بریدن لوله استفاده می شود.

مفهوم رنگ ها در قیچی های ورق بر

دسته قیچی های ورق بر دارای ۳ رنگ: زرد، قرمز و سبز می باشد که هر کدام بیانگر یک ویژگی این قیچی ها می باشند و در تمام انواع این قیچی صدق می کند.

 • قرمز:‌ این رنگ بیانگر چپ بر بودن این قیچی می باشد به این معنا که برای ورق هایی که زاویه دار هستند و باید به سمت چپ مایل هستند مناسب می باشد.
 • زرد:‌ این رنگ بیانگر مستقیم بر بودن قیچی هست که برای ورقه های با راه مستقیم به کار می رود.
 • سبز: این رنگ بیانگر راست بر بودن این قیچی می باشد به این معنا که برای ورق هایی که به سمت راست هستند مناسب اند.

انواع قیچی ورق بر حلب بر اردکی

 • قیچی ورق بر اردکی دسته بلند:‌ این قیچی تماما شبیه به قیچی ورق بر اهرمی می باشد با این تفاوت که مدل اردکی می باشد و برای سطح صاف و بدون خم و زاویه به کار می رود.
 • قیچی ورق بر اردکی دسته کوتاه: این مدل قیچی به دلیل داشتن تیغه خاص برای ورقه های خم و زاویه دار استفاده می شود.

نکات ایمنی هنگام استفاده از قیچی های ورق بر

 1. برای استفاده از این قیچی ها حتما از دستکش محافظ و لباس کار آستین دار پوشیده شود.
 2. عدم استفاده از قیچی ورق بر برای فلزات کلفت،کابل و... باعث جلوگیری از صدمات انسانی و همچنین صدمه به ابزار می شود.
 3. روغن کاری منظم قیچی باعث راحت تر و دقیق تر انجام شدن کار می شود.
 4. برای جلوگیری از انحراف تیغه ها و لبه دار شدن ورقه از فشار زیاد به قیچی خودداری کنید.

برند


نوع