ثبت فروشگاه

قفل درب حیاط

قفل درب حیاط از یراق آلات ضرروی است که جهت تأمین امنیت محیط داخلی ساختمان و محیط های دیگر، مورد استفاده قرار می گیرد. قفل در حیاط اولین قفلی است که افراد برای ورود به اماکن مختلف باید از آن عبور کنند به همین جهت از اهمیت بالایی برخوردار است. قفل در حیاطی در انواع مختلفی تولید و عرضه شده اند که نوع آن در نحوه باز شدن درب، قیمت، امنیت و موارد دیگر بسیار موثر است.

قفل درب حیاط

انواع قفل درب حیاط

همانطور که در ابتدا گفته شد، قفل های در حیاط جهت حفاظت از محیط های داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به انواع قفل درب آپارتمان و ویژگی هر یک از آنها می پردازیم.

قفل مکانیکی حیاطی یا قفل حیاطی ساده

این مدل قفل ساده ترین و قدیمی ترین نوع قفل درب حیاط است که از یک بدنه فلزی که داخل آن توپی قفل قرار گرفته است، تولید شده است. بدنه این قف ثابت است و توپی آن می تواند به شکل دایره، گلابی و استوانه ای باشد. بر روی بدنه این قفل سوراخ هایی تعبیه شده است که در انتهای آن یک فنر وجود دارد. بر روی این فنر یک پین باریک استوانه ای برنجی وجود دارد که نام آن ساچمه است. همچنین این ساچمه ها کوتاه هستند و تکمیل کننده فرورفتگی های روی کلید هستند. لازم به ذکر است که بر روی توپی قفل درب حیاط نیز شیارهایی وجود دارد که کلید بر روی این شیارها قرار می گیرد.

در نتیجه ساچمه ها به کمک فنرهای موجود، بر روی سوراخ های قسمت متحرک قرار می گیرند و مانع از چرخش توپی می شوند. اما وقتی کلید را داخل توپی می اندازید ساچمه از قسمت متحرک توپی خارج می شود و توپی حول محور خود می چرخد. توجه داشته باشید که این مدل قفل ها برای اتصال به آیفون، به زنجیر نیاز دارند.

قفل مکانیکی حیاطی یا قفل حیاطی ساده

قفل برقی درب حیاط

قفل درب حیاط برقی را با نام قفل آپارتمانی و کله گاوی نیز می شناسند. قفل درب حیاط برقی از یک زبانه برخوردار است که جنس آن برنج و بدنه ای از جنس آهن گالوانیزه دارد. در این نوع قفل شاسی قرمز رنگی درب حیاط را به آسانی باز می کند. این نوع قفل ضد سرقت است و از امنیت بالاتری نسبت به قفل های مکانیکی برخوردار است. لازم به ذکر است که این قفل از ایمن ترین قفل درب حیاط است و برای اتصال به آیفون، نیازی به زنجیر ندارد.

همچنین این قفل نیازی به کلید و یا کشیدن شاسی زنجیر ندارد و تنها با فشردن دکمه که معمولاً به رنگ قرمز هستند، می توان درب را باز نمود. قفل برقی درب حیاط ریموت دار از متداول ترین انواع این یراق است که محبوبیت زیادی در میان کاربران دارد.

نحوه استفاده از این مدل قفل حیاطی بسیار ساده است اما نکته قابل توجه در رابطه با این قفل نحوه نصب آن است. در صورتی که درب شما به گونه ای طراحی شده باشد که بتوانید به راحتی از بیرون به داخل دسترسی داشته باشید، می توانید به راحتی این قفل را به کمک شاسی باز نمایید. به همین دلیل توصیه می شود که شاسی قفل را غیر فعال کنید و آن را به کمک یک کلید در جای دیگر که از بیرون دسترسی ندارد، نصب کنید. راه دیگر این است که از قفل های بدون شاسی که فقط به کمک آیفون باز و بسته می شود، استفاده کنید. همچنین می توان از قفل های برقی برای انواع درب نفر رو و درب پارکینگ استفاده نمود.

قفل برقی درب حیاط

قفل درب حیاط کامپیوتری

قفل حیاطی کامپیوتری نسل جدیدی از قفل ها هستند که بر خلاف قفل‌ های معمولی، فاقد لبه هستند. روی کلید قفل کامپیوتری تعدادی فرورفتگی با اندازه‌ های متفاوت وجود دارد که به وسیله کد‌های کامپیوتری نوشته می شوند. لازم به ذکر است که این مدل کلید، موجب افزایش امنیت قفل می شود.

قفل درب حیاط کامپیوتری

قفل حیاطی بیرون باز شو

این مدل قفل فقط مناسب برای درب های نفر رو است. در بسیاری از مواقع که محیط حیاط یا پارکینگ برای پارک خودرو محدود است، جوشکار درب را به گونه ای طراحی می کند که درب رو به بیرون باز شود. قفل این درب ها نیز متفاوت است و مجهز به زبانه برعکس (گودی زبانه برعکس) است. ظاهر این مدل شبیه به نوع برقی ساده است و در نوع ریموتی نیز تولید و به بازار عرضه می شود.

قفل حیاطی بیرون باز شو

قفل درب حیاط ریموت دار

با استفاده از قفل ریموتی درب حیاط می توانید به راحتی با فشردن یک کلید بر روی ریموت خود درب را باز و بسته کنید. تمامی انواع قفل های برقی از قابلیت باز شدن به کمک ریموت کنترل برخوردار هستند.

قفل درب حیاط ریموت دار

اجزای تشکیل دهنده قفل برقی درب حیاط

در این بخش شما را با قطعات مختلفی که موجب تشکیل قفل برقی شده اند، آشنا خواهیم نمود.

ریموت کنترل

این قطعه نیز همانند کنترل عمل می کند و با استفاده از آن می توان قفل های برقی درب حیاط را از فاصله دور، باز و بسته نمود.

مرکز کنترل قفل برقی

مرکز کنترل یا تابلو فرمان ارسال فرمان باز و بسته شدن درب را برعهده دارد. این بخش نوعی جعبه است که فرمان حرکت را توسط بازوهای متصل به خود، به جک و شاسی انتقال می دهد.

سیستم فرمان رادیویی

این سیستم همان گیرنده ای است که افراد با استفاده از ریموت کنترل، فرمان باز و بسته شدن درب را ارسال می کنند. کارکرد این قطعه به گونه ای است که فرمان را از کاربران دریافت می کند و آن را به موتورهای الکتریکی باز و بسته شدن در می دهند.

چشمی ها و چراغ های مادون قرمز   

این بخش از قفل برقی درب حیاط جهت اطمینان از عدم وجود هر نوع موانعی در مقابل درب، کاربرد دارد. لازم به ذکر است که این چشمی ها هنگام بسته شدن درب فعالیت خود را انجام می دهند و به سیستم فرستنده و گیرنده مادون قرمز مجهز هستند.

مولد

این قطعه نیز همانطور که از نامش مشخص است، تأمین کننده نیروی لازم در جهت حرکت جک ها، بازوها و موتورها هستند.

فلاشر

فلاشر یا لامپ های چشمک زن به منظور ایجاد هشدار به عابرین، بر روی درب ها نصب می شوند. از این رو یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده قفل های برقی به شمار می آیند که بر روی درب ها نصب می شوند.

پایه های قفل برقی حیاطی

همانطور که می دانید حفظ امنیت درب خانه ها، مراکز اداری و صنعتی و ... توسط قفل های برقی تأمین می شوند. از این رو در برخی از مواقع لازم است که قفل های مکانیکی و کلونی در کنار درب و یا زیر دستگاه مرکزی نصب شوند تا در صورت نیاز بتوان از آن استفاده نمود.

میکروسوئیچ

بخش دیگری که قفل برقی را تشکیل می دهد، میکروسوئیچ است. این قطعه به نگام باز و بسته شدن در ب به صورت مکانیکی، باز و بسته می شود. از این رو باتوجه به باز و بسته شدن میکروسوئیچ ها، جریان قطع و وصل می شود و موقعیت فعلی درب حیاط به مرکز کنترل ارسال می شود.

اجزای تشکیل دهنده قفل برقی درب حیاط

مزایای قفل درب حیاط

در ادامه مهم ترین مزیت های استفاده از قفل درب حیاط می پردازیم.

 • استفاده از انواع قفل های در حیاط موجب افزایش ایمنی محیط مورد نظر می شود.
 • همانطور که گفته شد، این نوع از قفل ها با انواع درب های اتوماتیک کانکت و کار می کند.
 • استفاده از این نوع قفل ها موجب افزایش سرعت زمان می شود.
 • قفل در حیاط برقی نیز با انواع ریموت کنترل و اکسس کنترل کار می کند.
 • انواع این قفل از بدنه مستحکم برخوردار هستند و همچنین در برابر رطوبت و ضربه مقاومت بالایی دارند.

مزایای قفل درب حیاط

نکات ایمنی هنگام استفاده از قفل

در ادامه به چند نکته نکته کاربردی هنگام استفاده از این یراق و افزایش ایمنی محل مورد نظر می پردازیم.

 • انواع قفل حیاطی نباید از در بیرون بمانند و در صورت بیرون ماندن باید یک لوله کوتاه که قطر مناسبی داشته باشد، به دور آن جوش دهید.
 • توجه داشته باشید که هنگام شب و یا در زمیان استراحت، کلید را از روی قفل برندارید. سعی بر این داشته باشید که کلید را در قفل وارد نمایید و آن را قفل نمایید.

نکات ایمنی هنگام استفاده از قفل

راهنمای خرید قفل درب حیاط

در ادامه به نکات مهم هنگام خرید قفل درب حیاط می پردازیم.

 • همانطور که می دانید نوع کلید قفل ها با یکدیگر متفاوت هستند. نوع اول قفل هایی هستند که مجهز به کلیدهای ساده و معمولی هستند. نوع دیگر قفل ها مجهز به کلیدهای چهار پر هستند که از چهار طرف برآمدگی دارند. نوع جدیدتر و با امنیت تر قفل ها مجهز به کلیدهای کامپیوتری هستند. از این رو شما باتوجه به نوع سلیقه و نیاز خود می توانید مناسب ترین نوع قفل را انتخاب نمایید.
 • جنس زبانه قفل از دیگر نکات مهمی است که هنگام خرید این یراق باید به آن توجه داشته باشید. زبانه قفل باید از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد. بهترین جنس زبانه، برنج و فولاد ضد برش است که از مقاومت بالایی در برابر ضربه و مواد شیمیایی برخوردار هستند.
 • همانطور که گفته شد زبانه ها یکی از اجزای پرکاربرد قفل ها هستند. تعداد زبانه در قفل ها با یکدیگر تفاوت هایی دارند. برخی از قفل ها از یک زبانه برخوردار هستند و برخی دیگر نیز 3 تا 4 زبانه دارند. توجه داشته باشید که هر چه تعداد زبانه ها بیشتر باشد، امکان شکسته شدن آن کمتر است و از ضریب امنیت بالاتری برخوردار است.
 • به طور کلی درب ها در دو جهت داخل و بیرون باز می شوند. از این رو هنگام خرید قفل درب حیاط، باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورت باز شدن درب رو به بیرون، قفل در حیاط بیرون باز شو را انتخاب نمایید.
 • همانطور که گفته شد کلیدهای کامپیوتری مجهز به فرو رفتگی هایی در سطح خود هستند. هر چه این فرو رفتگی ها بیشتر باشد در نتیجه قفل از کیفیت بالاتری برخوردار است.
 • شرکت تولیدکننده و گارانتی و خدمات پس از فروش قفل از دیگر نکات حائز اهمیت هنگام خرید این محصول به شمار می آیند.

راهنمای خرید قفل درب حیاط

تعویض و تعمیر قفل درب حیاط

تعمیر و تعویض قفل درب حیاط مراحل خاصی دارد که در ابتدا باید مراحل عیب یابی را جویا شوید. در نتیجه با با رفع نقص ها و اختلالاتی که برای کارکرد قفل به وجود آمده است، می توانید به صورت کامل مشکلات فنی این ابزار را رفع نمایید. لازم به ذکر است که انجام این فعالیت از حساسیت بالایی برخوردار است و تنها توسط کارشناسان و افراد باتجربه می توانید به تعمیر قفل در حیاط اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که اگر قفل در حیاط برقی شما دچار مشکل شده است، باید از متخصصین باتجربه در این زمینه کمک بگیرید تا از وارد شدن خطرا جدی به شما جلوگیری شود. همچنین آسیب های فیزیکی، قطع جریان برق، ایجاد مشکل در زبانه قفل و موارد دیگر از جمله مشکلاتی هستند که موجب خرابی قفل حیاطی می شوند.

تعویض و تعمیر قفل درب حیاط

بهترین قفل درب حیاط

در حال حاضر به دلیل ضرورت این کالا در هر ساختمانی و هم چنین به دلیل قدمت طولانی آن شرکت ها و برندهای داخلی و خارجی زیادی به تولید این محصول می پردازند.

قفل درب حیاط کاویان

برند کاویان یکی از برترین و محبوب ترین تولیدکنندگان انواع قفل در ایران است که در سال 1368 تأسیس شد. سپس در سال 1373 به تولید قطعات مورد نیاز دیگر شرکت ها پرداخت.

قفل درب حیاط سپه

شرکت سپه نیز همواره به تولید انواع قفل ها نیز پرداخته است و از تولیدکنندگان محبوب انواع قفل در ایران است. قفل حیاطی سپه مدل KK و قفل های دیگر از برترین قفل درب حیاط تولیدشده توسط این برند است.

قفل برقی کاله

کاله یکی از برندهای معتبر و شناخته شده است که به تولید انواع قفل پرداخته است. برند کاله قفل های باکیفیست و مقاومی را تولید می کند که این موضوع موجب شده است تا خریداران بسیاری را جذب خود نماید. قفل حیاطی کاله مدل 2001C ،2001، قفل برقی کاله مدل ME-357 و ... از برترین و محبوب ترین قفل های درب حیاط تولیدشده توسط برند کاله هستند.

قفل درب حیاط پنج ستاره، منیر، داف، میلاک، کلیک، ویرو، رجبی، داهوا، مکس و... ازط دیگر تولیدکنندگام معتبر و محبوبی هستند که به تولید انواع قفل، از جمله قفل در حیاط پرداخته اند.

قیمت قفل درب حیاط

قیمت قفل درب حیاط باتوجه به ویژگی هایی که دارد و نوع قفل نیز متغیر است. همچنین برند تولیدکننده قفل درب حیاطی از دیگر فاکتورهایی است که بر قیمت این یراق آلات تأثیرگذار است. جهت اطلاع از قیمت قفل برقی درب حیاط و قیمت قفل درب حیاط ضد سرقت با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این یراق آلات در ارتباط باشید. همچنین جهت تهیه قفل درب ضد سرقت و دریافت اطلاعات از قفل درب چوبی می توانید با مراجعه به سایت راندنو محصولات مورد نظر خود را تأمین نمایید.

خرید قفل درب حیاط

برای خرید قفل درب حیاط می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت قفل درب حیاط و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نحوه‌ی باز شدن