ثبت فروشگاه

دستگاه DVR

دستگاه DVR یک سیستم قوی ضبط کننده دیجیتال است. کار دستگاه DVR این است که تصاویر آنالوگ یا Hd دریافتی از دوربین های مدار بسته را تبدیل به دیجیتال می کند و سپس برروی هارد دیسک ذخیره می کند. در ادامه به معرفی و بررسی دستگاه DVR می پردازیم تا شما کاربران در هنگام خرید دستگاه DVR بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. با مراجعه به سایت راندنو به صورت لحظه ای و بدون واسطه می توانید لیست قیمت دستگاه DVR را مشاهده نمایید.

دستگاه DVR

دستگاه DVR چیست

DVR یا (DIGITAL VIDEO RECORDER) یک ضبط کننده تصاویر فشرده شده در یک سیستم کامپیوتری است. این ضبط کننده، تصاویر آنالوگ را از دوربین های مدار بسته دریافت می کند و به صورت الکترونیکی آن ها را به روی هارد ذخیره می کند.

انواع دستگاه DVR

dvr به دو دسته تقسیم بندی می شود:

Standalone

این دستگاه به صورت مستقل عمل می کند و در هنگام راه اندازی به دستگاه دیگری نیاز ندارد. شما از طریق یک نمایشگر می توانید تصاویر ضبط شده توسط این دستگاه را مشاهده کنید.

PC-based

این دستگاه بر اساس سیستم عامل است. سیستم عامل به روی کامپیوتر نصب می شود. بعد از نصب سیستم عامل ضبط تصاویر به روی هارد فراهم می شود. 

کاربرد دستگاه DVR

 • قابلیت اتصال چند دوربین: دستگاه DVR کانال های ورودی مختلفی دارد که می توان به 1، 4، 8، 16 و یا 64 اشاره کرد. می توان برای هر دوربین، کابل جداگانه به یک کانال ورودی متصل کرد.
 • دیدن تصاویر دوربین های مداربسته به صورت یکپارچه: با متصل کردن دستگاه به یک نمایشگر می توانید تصاویر دوربین های مداربسته را به صورت یکپارچه و در یک صفحه (مانیتور یا تلویزیون) تماشا کنید.
 • تنظیم تصاویر و ضبط: این تنظیمات به شما اجازه می دهد نور، رنگ و زمابندی را به دلخواه خود تنظیم کنید.
 • اتصال به شبکه یا انتقال تصاویر: از طریق کابل LAN موجود در دستگاه می توانید تصاویر دوربین ها را به کامپیوتر متصل کنید. همچنین می توان با اتصال دوربین مداربسته به اینترنت تصاویر را در هر جایی که هستید مشاهده کنید.
 • کنترل دوربین های گردان: با پورت RS485 که یکی از کانال ورودی دستگاه است و به روی دستگاه موجود است. می توانید دوربین های زوم یا دوربین های گردان را مشاهده و کنترل کنید.

کاربرد دستگاه DVR

دستگاه DVR بر اساس کانال ورودی

دستگاه دی وی آر در چند دسته بندی مختلف تقسیم می شود. اما مهمترین دسته بندی آن تعداد کانال های تصویر و کیفیت ضبط است. رایج ترین کانال های ورودی تصویر در DVR به شرح زیر است:

 • DVR 04CH: قابلیت نصب همزمان 4 دوربین
 • DVR 08CH: قابلیت نصب همزمان 8 دوربین
 • DVR 16CH: قابلیت نصب همزمان 16 دوربین
 • DVR 32CH: قابلیت نصب همزمان 32 دوربین
 • DVR 64CH: قابلیت نصب همزمان 64 دوربین

کیفیت تصاویر ضبط شده به ترتیب از پایین ترین به بالاترین کیفیت با رزولوشن های CIF، CIF2، D1، 960H، 720P، 1080P است.

نحوه نمایش تصویر در دستگاه dvr

 • خروجی HDMI که با کابل HDMI به تلوزیون وصل می شود.
 • خروجی VGA که به مانتیور کامپیوتر وصل می شود.
 • خروجی AV که م تواند تصاویر را به تلویزیون منتقل کند.

راهنمای خرید دستگاه DVR

برای خرید دستگاه دی وی آر باید پارمترهای مختلفی را در نظر بگیرید که به شرح زیر است:

تعداد کانال های ورودی

دستگاه DVR از نظر تعداد کانال انواع مختلفی دارد. به همین منظور با توجه به تعداد دوربین های مدار بسته باید دستگاه دی وی آری انتخاب کنید، که ورودی آن از دوربین های مداربسته شما بیشتر باشد.

نوع نمایشگر تصویر

با توجه به روش های مختلف نمایش تصویر در DVR در موقع خرید و نصب DVR باید به این نکته توجه کنید.

 • دی وی آرهای 4 کاناله قابلیت نمایش تصویر یک ماتریس 2*2 را دارند.
 • دی وی آرهای 8 کاناله جدا از نمایش 4 تصویر همزمان می توانند 8 تصویر همزمان در یک ماتریس 3*3 را دارند.

اگر می خواهید از یک DVR برای نمایش و ضبط تصویر چند دوربین مدار بسته استفاده کنید، باید از یک کواد، سوئیچر یا مولتی پلکسر در کنار DVR استفاده کنید.

فرمت فایل های ضبط شده به روی هارد

دستگاه دی وی آر از فرمت های متنوعی همچون H.264 ،MPEG4 ،MPEG و H.265 برخوردار است. تفاوت این فرمت ها در فشرده سازی و تبدیل تصویر آنالوگ به دیجیتال (کدک) و کیفیت تصاویر ضبط شده است.

مدت زمان ضبط تصویر دوربین مداربسته

این قابلیت بسته به نوع هارد نصب شده به روی دستگاه دی وی آر است. بیشتر دی وی آرها این قابلیت را دارند پس از پر شدن ظرفیت هارد، به روی داده های از قبل ذخیره شده تصاویر را ذخیره کنند. می توان این دستگاه ها را به صورتی برنامه ریزی کنید که پس از پر شدن هارد دیسک به کاربر اعلان اخطار دهند.

بیشترین تعداد فریم

FBS یا فریم تعداد تصویری که دستگاه در هر ثانیه ضبط می کند. DVR این قابلیت را دارد که بتوانید مدت دلخواد ضبط و تعداد فریم های تصویر را انتخاب کنید. دی وی آرهای معمولی 25 فریم در ثانیه هستند. دی وی آرهای بالاتر برای ضبط 50 تا 100 فریم در ثانیه برای کاربردهای خاص که احتیاج به پویایی بیشتر دارند استفاده می شوند. به این نکته توجه داشته باشید برخی از DVRها 25 فریم در ثانیه را برای استاندارد NTSC و 18 فریم در ثانیه را برای PAL پشتیبانی می کنند.

مشاهده و تنظیم از راه دور

دستگاه دی وی آر با پورت های RS232 یا RS485 به شما امکان اتصال دی وی آر به کامپیوتر را می دهد. می توان با نصب نرم افزار CMS در کامپیوتر براساس وضوح تصویر و کیفیت، میزان فریم را تنظیم کنید و تصاویر را مشاهده و ضبط نمایید. با متصل شدن به پورت LAN به یک سرور نیاز دارید تا بتوانید از طریق اینترنت به تصاویر دوربین مداربسته دسترسی داشته باشید.

https://randeno.com/storage/images/JRnMlIe58QjCp4X1iRA2TimOUeKWyT5IhJ9K0oHF.jpeg

بهترین برند دستگاه dvr

دی وی آر یک سیستم امنیتی است که تصاویر دوربین مدار بسته را ثبت می کند. با افزایش تقاضای دی وی آر، شرکت های متعددی اقدام به تولید این دستگاه کرده اند. در ادامه چند برند موفق در این حوزه را به شما معرفی می کنیم.

دستگاه دی وی آر هایک ویژن

یکی از تولید کنندگان و برندهای سیستم تصاویر مدار بسته شرکت هایک ویژن است که در سال 2001 در چین تاسیس شده است. هایک ویژن یک شرکت تجهیزات پیشتاز در حوزه سیستم های امنیتی در جهان است. 

دستگاه دی وی آر داهوا

داهوا اولین شرکت چینی است که دستگاه ذخیره ساز تصویری دیجیتال 8 کاناله را با پخش در زمان واقعی در سال 2001 راه اندازی کرد. شرکت داهوا در واحد تحقیق و توسعه خود برای ارائه فناوری و نوآوری سرمایه گذاری نموده و در آن موفق بوده است.

از دیگر برندها می توان به دستگاه دی وی آر تابا اشاره کرد.

قیمت دستگاه dvr

قیمت دستگاه dvr به عوامل مختلفی همچون برند، انواع آن، کانال های ورودی و دیگر موارد بستگی دارد. 

خرید دستگاه dvr

برای خرید دستگاه dvr می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات دستگاه dvr خارجی و ایرانی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه dvr و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی و مراکز فروش آن را برای شما فراهم می سازد. 

لیست مقایسه

برند


تعداد کانال


دوربین های قابل پشتیبانی