ثبت فروشگاه

واشر تخت

واشرها کاربرد زیادی در صنعت دارند. واشرها در انواع تخت، مربعی، حلقه ای و لب پر تولید می شوند و در اتصالات پیچ و مهره کاربرد متفاوتی دارند. تفاوت واشرها در قطر داخلی و خارجی و ضخامت آن ها می باشد که بسته به نوع پیچ و مهره ای که به کار گرفته می شود بایستی انتخاب شوند. واشرهای تخت در دو شکل کاملا تخت کلاس A و پخ خورده کلاس B تولید می شوند. همچنین این نوع از واشر را می توان در آبکاری های گالوانیزه گرم، گالوانیزه سرد و داکرومات تهیه کرد. تفاوت استاندارد آمریکایی با استاندارد متریک را می توان بیشتر بودن ضخامت و قطر خارجی استاندارد آمریکایی دانست. از واشرهای تخت معمولا برای کاربری عمومی و بدون سخت کاری تولید می شوند.

دلایل استفاده از واشر تخت

استفاده از واشر تخت گاهی به صورت تک یا دوبل و گاهی همراه با واشر فنری می باشد. در اتصالات پیچ و مهره، به دو دلیل واشر تخت به کار می رود: 1. جهت آسیب نرسیدن به سطح کار توسط مهره شش گوش 2. افزایش سطح اتکای مهره به این معنا که در صورت به کار نرفتن واشر امکان فرو رفتن پیچ و یا مهره در سطح کار وجود دارد.

استانداردهای واشر تخت

واشرهای تخت در استانداردهای مختلف تولید می شود که بیانگر سه فاکتور ابعادی مهم می باشد. این استانداردها ابعادی هستند و در متریال های بکار رفته در تولید واشر تخت دخالتی ندارند.
•    ضخامت واشر تخت: یکی از فاکتور های موثر بر استقامت واشر تخت در مراحل انتهایی اتصال پیچ می باشد.
•    قطر خارجی واشر تخت: یکی از فاکتورهای موثر بر نوع استاندارد تولید واشر است که علاوه بر تاثیر در متریال بکار رفته در تولید، در افزایش سطح اتکای پیچ نیز موثر است.
•    انحنای لبه واشر تخت

آبکاری های واشر تخت

آبکاری سطحی واشرها در مواقعی صورت می گیرد که واشر شرایط مقابله با آب، رطوبت و مواد معدنی را نداشته باشد. واشرهایی با جنس فولادی و آهنی نیازمند آبکاری می باشد ولی همین واشر با جنس استیل در هر دو گرید موجود نیازی به آبکاری ندارد. آبکاری این واشر به وسیله روی و به سه روش صورت می گیرد:
•    واشر تخت داکرومات: با استفاده از فلز روی بر روی سطح واشر انجام می شود و دارای مقاومت بالایی می باشد. یکی از مدرن ترین و مناسب ترین روش آبکاری می باشد.
•    واشر تخت گالوانیزه سرد: یک لایه بسیار سطحی را روی واشر قرار می دهد که معمولا برای گریدهای پایین (4 و 5) به کار می رود.
•    واشر تخت گالوانیزه گرم: این آبکاری لایه قدرتمندی بر روی سطح واشر قرار می دهد و برای گریدهای بالا ( فولادی 10 و 12 و خشکه 8) به کار می رود.

خرید واشر و قیمت واشر تخت

کاربران می توانند برای خرید انواع واشر از جمله واشر تخت لاستیکی، واشر تخت فلزی، واشر تخت فنری، واشر تخت فولادی، واشر تخت پلاستیکی و ... به سایت راندنو مراجعه کرده و همچنین از قیمت این محصولات نیز مطلع شوند.

لیست مقایسه

برند


سایز