ثبت فروشگاه

فلوتر

فلوتر یا شناور دستگاهی است که در صنعت از آن استفاده زیادی می شود. این وسیله قسمتی از دستگاه کنترل کننده سطح سیال ها است که برروی آب شناور می ماند. به طور کلی هرچیزی را که روی سیالات یا مایعات شناور باشد، فلوتر می نامند. به فلوتر قطع کن نیز گفته می شود. هنگامی که سطح مایعات تغییر اساسی داشته باشد و به حد معینی برسد، فلوتر وارد عمل می شود. نوع برقی آن با صدای آژیر و نوع مکانیکی آن با جابه جایی گوی به اپراتور هشدار می دهد. در واقع فلوتر وسیله ای برای سنجش سطح مایعات است.

سرریز شدن مخازن و بیرون ریختن مایعات به موتور دستگاه ها و دیگر تجهیزات آسیب وارد می کند. همچنین برخی از مایعات خاصیت اسیدی و یا اشتعال زا دارند و ممکن است خطراتی برای مجموعه به وجود بیاورند به همین دلیل استفاده از فلوترها در محیط های صنعتی ضروری است. این محصولات از پرشدن بیش از حد و خالی شدن مخازن جلوگیری می کنند. زیرا برخی از آن ها به قابلیت تخلیه یا پرکردن اتوماتیک مجهز شده اند.

فلوتر باک بنزین نیز وجود دارد که از پرشدن بیش از حد بنزین و سرریز شدن آن در هنگام بنزین زدن جلوگیری می کند.

فلوتر

انواع فلوتر

فلوترها در قسمت پایینی یا قسمت بالایی مخزن نصب می شوند. فلوترهایی که در قسمت بالایی نصب می شوند از پرشدن بیش از حد مخزن و فلوترهای پایینی از خالی شدن آن جلوگیری می کنند. این تجهیزات براساس نحوه عملکرد به دو دسته تقسیم می شوند:

فلوتر مکانیکی

این محصول ساده ترین وسیله برای کنترل سطح مایعات است. فلوتر مکانیکی یک قطعه پلاستیکی است که یک گوی درون خود جای داده است. با بالا و پایین آمدن سطح آب، فلوتر نیز جابه جا می شود. گوی داخل فلوتر تکان می خورد و کنتاکتی که درون آن است قطع و وصل می شود. در انتهای این وسیله سه سیم وجود دارد که یک سیم مشترک Com و دیگری کنتاکت بسته Nc و سیم آخر نیز مربوط به کنتاکت باز No است.

فلوتر الکترونیکی

فلوتر برقی پیشرفته تر از نوع مکانیکی است. این تجهیزات برای پمپ های آب کاربرد دارند و سطوح مایعات در مخازن و دیگر مکان ها را کنترل می کنند. این تجهیزات با ظرفیت های متوسط به بالا و در انواع سیالات سبک و سنگین کاربرد دارند. این محصولات مدار کاری پمپ آب را کنترل می کنند و با کاهش و افزایش سطح آب جریان را قطع و وصل می کنند. از این محصولات می توان در محیط های اسیدی، شیمیایی، بازی و ... استفاده کرد.

  • این محصولات در انواع فلوتر بخار، الاکلنگی، عیوض، مواد غذایی و ... عرضه می شوند.

انواع فلوتر

نصب فلوتر

  • نصب فلوتر به منظور کنترل سطح مایعات و جلوگیری از سرریز شدن: در این روش دو الکترود یکی در بالاترین سطح مطلوب و دیگری در پایین ترین سطح مورد نظر نصب می شود و از یک ترمینال مشترک به بدنه نیز استفاده می شود. البته این در صورتی است مخزن بدنه هادی باشد. در صورتی که بدنه هادی نباشد باید الکترود سومی نیز استفاده شود. هنگامی که دستگاه فعالیت خود را آغاز کند، فلوتر جریان آب را قطع می کند و با رسیدن به کف سطح مورد نظر فرمان وصل جریان به مدار ارسال می شود. به این ترتیب مایع درون مخزن همیشه در سطح مطلوبی وجود دارد.
  • نصب فلوتر به منظور جلوگیری از کار کردن پمپ در مخزن خالی: در این روش نیز از دو الکترود مانند قبل استفاده می شود و الکترود سوم نیز پایین تر از حداقل سطح مورد نظر نصب می شود. این کار سبب می شود تا هنگام روشن و خاموش شدن دستگاه فلوتر برقی پمپ دستگاه را بررسی کند تا در زمانی که مخزن خالی است، کار نکند.

مزایای استفاده از فلوتر مخزن آب

  • جلوگیری از وارد شدن آسیب به پمپ
  • جلوگیری از وارد شدن آسیب به موتور و دیگر تجهیزات
  • کاهش نیروی انسانی
  • کاهش خطا و افزایش دقت
  • کنترل سطح مایعات سیفون ها به کمک فلوتر فلاش تانک

مزایای استفاده از فلوتر مخزن آب

بهترین برند فلوتر

از انواع این تجهیزات در کارخانه های مختلف استفاده می شود. شرکت های داخلی و خارجی به ساخت این محصولات می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فلوتر شیوا امواج

شیوا امواج یکی از برترین تولیدکنندگان انواع فلوتر در ایران است. این شرکت انواع فلوتر را به بازار عرضه می کند. نوع الکترونیکی این محصولات بسیار پرکاربرد هستند. فلوتر برقی شیوا امواج همانند یک کلید محافظتی است و با صدای آژیر موضعیت را اعلام می کند و در صورت بالا رفتن سطح مایعات هشدار می دهد. این محصولات چندین نشانگر اعلام وضعیت دارند.

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به فانوس سیستم، راما اسپادانا، برنا الکتریک و ... اشاره کرد.

قیمت فلوتر

پبش از خرید فلوتر باید چگالی سیال، رنج دمای مایع، خاصیت فیزیکی و شیمیایی آن را بررسی کرد. همچنین ظرفیت نخزن و فشار آن نیز موضوع مهمی است که باید بررسی شود. نوع فلوتر و کاربرد آن نیز از عوامل قیمت گذار برروی قیمت این محصول هستند.

خرید فلوتر

برای خرید فلوتر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فلوتر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند