ثبت فروشگاه

پمپ خانگی چیست و چه مزایایی دارد؟ پمپ آب خانگی دستگاهی است که نیروی الکتریسیته را به نیروی مکانیکی تبدیل می‌کند. امروزه به دلیل افزایش جمعیت و در پی آن افزایش ساختمان‌های مسکونی و غیرمسکونی، فشار آب کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل بهترین راه حل برای رفع این مشکل، استفاده از پمپ آب است. این دستگاه یکی از پرکاربردترین پمپ‌ها برای افزایش حجم آب و تقویت فشار آب در منازل، ساختمان‌ها و ویلاها به شمار می‌آید.

افزایش فشار آب ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها، تقویت فشار آب خانگی، تأمین آب برای آتش‌نشانی، تأمین حجم بالای آب در صنایع، انتقال آب به زمین‌های کشاورزی و آبیاری زمین‌ها از رایج‌ترین کاربردهای انواع پمپ آب خانگی به شمار می‌آیند. موتور، شفت پمپ، پروانه و بلبرینگ از اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده این ابزار به شمار می‌آیند.

پمپ‌های خانگی آب براساس کارایی و نوع عملکرد به چهار دسته نقسیم می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شد است:

  • پمپ آب چرخشی: این نوع پمپ آب در چرخه انتقال آب عملکرد خوبی دارد. پمپ‌های چرخشی قابلیت دارند حجم زیادی از آب را جابه‌جا کنند. استفاده از این نوع پمپ در سیستم‌های تهویه مطبوع و پکیج‌ها مناسب است. لازم به ذکر است بسته شدن مسیر لوله‌کشی و بازگشت جریان، موجب آسیب به این دستگاه می‌شود.
  • پمپ آب جتی: این نوع پمپ‌ها با ایجاد خلاء در لوله مکش آب، هوا را از پمپ خارج می‌کنند. این دستگاه دبی کمتری نسبت به سایر پمپ‌های خانگی دارد اما آب را تا ارتفاع بیشتری جابه‌جا می‌کند.
  • پمپ آب بشقابی: پمپ بشقابی نسبت به پمپ آب جتی، حجم آب بیشتری را جابه‌جا می‌کند. جریان سیال از محور خود وارد پمپ می‌شود و فشار آن به دلیل وجود نیروی گریز از مرکز، افزایش می‌یابد. با افزایش فشار آب نیز جریان سیال از لبه پروانه‌ها به سمت خروجی هدایت و از آن خارج می‌شود.
  • پمپ آب شناور: استفاده از این پمپ در باغ‌ها و منازل کاربرد دارد. این پمپ نیازی به مخزن ندارد و به صورت شناور بر روی آب چاه یا استخر قرار می‌گیرد. در نتیجه آب را به خارج از چاه یا استخر جابه‌جا می‌کند.

پمپ آب خانگی براساس قدرت یا توان در انواع زیر تقسیم می‌شود:

  • پمپ آب خانگی نیم اسب بخار: پمپ خانگی نیم اسب توانی معادل نیم اسب بخار دارد. این نوع پمپ قابلیت دارد آب را به اندازه 40 متر جابه‌جا کند و صدای تولیدشده بسیار پایینی دارد.
  • پمپ آب خانگی یک اسب بخار: پمپ خانگی یک اسب برای انتقال آب تمیز استفاده می‌شود. استفاده از این دستگاه به منظور افزایش فشار و حجم آب کاربرد دارد. پمپ‌هایی با توان یک اسب بخار، میزان آبدهی بیشتری نسبت به نمونه‌های دیگر دارند و  درجه حفاظتی آن‌ها، IP44 است.
  • پمپ آب خانگی دو پروانه‌ای: این پمپ‌ها به دلیل برخورداری از قابلیت‌های خاص، برای استفاده در ساختمان‌ها و منازل مسکونی مناسب هستند. در این پمپ‌ها، دو پروانه در مقابل یکدیگر می‌چرخند و موجب افزایش فشار آب می‌شوند. پمپ‌های دو پروانه‌ای هد زیادی دارند و در ساختمان‌های مرتفع استفاده می‌شوند.

قیمت پمپ خانگی

قیمت پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی براساس عواملی مانند برند تولیدکننده، دبی، هد، جنس بدنه، جنس پروانه، توان پمپ، میزان افزایش فشار، ولتاژ، نوع پمپ، وزن دستگاه، قطر لوله ورودی و خروجی پمپ تعیین می‌شود. متراژ واحد و تعداد طبقات آپارتمان نیز از دیگر عوامل مهمی هستند که بر قیمت این دستگاه تأثیر می‌گذارد. هرچه تعداد طبقات یک ساختمان بیشتر باشد، دستگاه به توان بیشتری نیاز دارد و قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. به عنوان مثال قیمت پمپ آب خانگی برای یک طبقه می‌تواند نسبت به قیمت پمپ آب برای ساختمان 4 طبقه کمتر باشد.

شما کاربران گرامی جهت خرید پمپ خانگی بی صدا با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید. پمپ آب خانگی لئو، پمپ خانگی پنتاکس، راد پمپ، 

خرید پمپ خانگی از راندنو

برای خرید پمپ خانگی آب می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت پمپ آب خانگی کوچک را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بهترین پمپ آب خانگی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه توان