ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

چراغ دکوری

چراغ دکوری نقش بسیار مهمی در نورپردازی و روشنایی انواع محیط ها دارد. چراغ های دکوراتیو منبع نور اصلی نیستند و به عنوان نور مکمل و تزئینی استفاده می شوند. این چراغ ها اشکال هندسی مختلفی دارند و از لحاظ رنگ نور، از تنوع بالایی برخوردار هستند به همین دلیل زیبایی بسیاری به محیط می بخشند. اغلب چراغ های دکوری امروزی، از تکنولوژی ال ای دی در ساخت آن ها استفاده شده است. نوری که چراغ های دکوراتیو از خود بازتاب می دهند از نوع نقطه ای می باشد. 

مزایای چراغ های دکوری

  • انواع چراغ دکوری، جلوه و زیبایی بسیاری به محیط می بخشند.
  • این محصولات، مصرف انرژی بسیار کمی داشته و توان هایی از 1 وات تا 20 وات دارند.
  • این گونه از چراغ ها، دارای دوام بسیار بالا و قیمت مقرون به صرفه ای هستند.
  • چراغ دکوراتیو، اتلاف انرژی نداشته و اغلب انرژی آن ها به نور تبدیل می شود. در نتیجه گرما تولید نمی کنند.

این محصولات می توانند به صورت توکار و روکار مورد استفاده قرار گیرند. البته لازم به ذکر است که قبل از استفاده از نوع توکار این چراغ ها، باید محل استفاده آن ها از قبل تعبیه شود. 
چراغ های دکوری می توانند از نوع دیواری باشند. با نصب این گونه چراغ ها بر روی دیوار می توان اشکال منظم و زیبایی را به کمک نور بر روی دیوار ایجاد کرد. از چراغ دکوری دیواری در محیط های بسیاری مانند منازل، هتل ها، لابی ها، گالری ها، نمایشگاه ها و ... استفاده می شود. نوعی چراغ دکوری دیواری وجود دارد که  در بین درزهای دیوار کار شده و می توانند از جنس ریسه و یا ال ای دی باشند.
از چراغ های دکوری در خارج محیط های ساختمان نیز استفاده می شود. که در زیبا سازی محوطه ساختمان نقش بسیار مهمی دارند. به عنوان مثال در راهروها، ورودی های ساختمان، فرودگاه ها، پیاده روها، باغچه و حیاط از چراغ های دکوری استفاده می شود.
 چراغ های دکوری می توانند از نوع نور از کف باشند. که به آن چراغ چشمی و یا چراغ پارکتی نیز گفته می شود. این چراغ ها به صورت توکار مورد استفاده قرار می گیرند و دارای قاب های متنوعی هستند. انتخاب این قاب ها به نوع سلیقه مصرف کنندگان بستگی دارد. این چراغ ها می توانند داخل پوشش های مختلف از جمله پارکت قرار بگیرند. این مدل از چراغ ها، از طول عمر بالایی برخوردار بوده و در مقابل فشار و ضربه از خود مقاومت نشان می دهند.

از بهترین برندهای چراغ دکوری می توان به ZFR، شعاع، آریوتک، فاراب، هانی نور و ... اشاره کرد.

برای مشاهده لیست قیمت چراغ دکوری می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید تا به طور مستقیم و بدون واسطه با فروشندگان عضو در سایت، ارتباط داشته باشد. 

مشاهده ادامه مطلب

برند


توان