ثبت فروشگاه

چراغ فلورسنت صنعتی

چراغ فلورسنت صنعتی یکی از انواع چراغ است که بیشتر در محیط های صنعتی به کار می رود. این چراغ ها همراه با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت خدمات کارگاهی، کم کم در ایران و در کارخانه ها گسترش پیدا کرده اند. با گذشت زمان و بیشتر شدن کارخانه ها، صاحبان کارخانه همواره به فکر تجهیز کردن محیط های کارگاهی از طریق ابزارهای روشنایی و مقرون به صرفه هستند. سیستم های روشنایی صنعتی فلورسنت یکی از تجهیزاتی هستند که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، بهره وری بالایی نیز دارند. بدنه چراغ های فورسنت اغلب از آلومینیوم است و از شیشه سکوریت نشکن به عنوان حباب در ساخت آن استفاده شده است. نوعی از این محصولات چراغ فلورسنت ضد انفجار هستند که در تونل ها، داخل کوره ها، فر و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای استفاده از چراغ صنعتی فلورسنت

صرفه جویی زیادی در هزینه ها: این چراغ ها از مهمترین تجهیزات روشنایی هستند و در عین حال مصرف برق بسیار پایینی دارند. یکی از دلایلی که کارخانه ها از این چراغ استفاده می کنند همین موضوع است. طبق تجارب و تحقیقات، چراغ های فلورسنت بین 4 تا 6 برابر کم مصرف تر از چراغ ها و لامپ های قدیمی رشته ای و ... هستند.

 1. افزایش بهره وری در کار: نکته دیگری که باید با آن توجه داشت این است که، چراغ های فلورسنت حرارت کمی تولید می کنند و به همین دلیل می توان طراحی های متفاوتی با آن انجام داد. این چراغ ها به دلیل انتشار نور سالم و طبیعی در فضا، کاربرد زیادی دارد. مورد دیگری که می تواند بر افزایش بهره وری مؤثر باشد، دمای رنگ است. چراغ فلورسنت صنعتی رنگی طبیعی با دمای رنگ مخصوص دارد به همین دلیل کارکنان به خوبی می توانند اشیا را از یکدیگر تشخیص دهند و همچنین نوری که به کار می رود باعث خستگی چشم ها نشود. همچنین کیفیت بالای روشنایی در محیط های صنعتی باعث افزایش میزان بازدهی در کار می شود.
 2. مقاومت بالا در محیط های شیمیایی: این چراغ ها تنوع بالایی دارند و مناسب برای محیط های کارگاهی و سوله ها هستند. این چراغ ها در برابر عوامل مختلفی مانند، گرد وغبار، دود زیاد، حرارت، رطوبت، گازهای شیمیایی، مواد اسیدی و ... مقاوم هستند.
 3. طول عمر بالا: چراغ های فلورسنت عمری طولانی دارند که این مورد از لحاظ اقتصادی کمک شایانی به کارخانه داران کرده است زیرا چراغ های صنعتی نسل قدیم، باید هر سال تعویض می شدند که تعویض لامپ فقط شامل هزینه لامپ نمی شود و هزینه های دیگری از قبیل تعمیرات و نگهداری لامپ هم وجود دارد.

انواع چراغ های فلورسنت صنعتی

 • چراغ فلورسنت لامپ سرخود: این نوع چراغ ها دارای لامپ و منابع نوری از نوع فلورسنت هستند و لامپ آن ها قابل تعویض نیست. در صورت خراب شدن ، باید کل چراغ تعویض شود.
 • چراغ فلورسنت بدون لامپ: در این نوع چراغ ها می توان براساس نوع سرپیچ، لامپ فلورسنت مورد نظر را انتخاب کرد. در این چراغ ها در صورت سوختن لامپ می توانید تنها لامپ آن را عوض کنید و نیازی به تعویض کل چراغ ندارید.

انواع چراغ فلورسنت براساس قطر لامپ

قطر لامپ های فلورسنت را به همراه یک رقم که در کنار حرف T است، بیان می کنند که در قسمت پایین رابطه این رقم با قطر لام آمده است.

 • لامپ فلورسنتی T12: نسل اولیه لامپ های فلورسنت، لامپ های با قطر 38 میلی متر است. این لامپ ها به صورت 20، 40، 65 تولید می شوند که ساخت آنها در بسیاری از کشورها متوقف شده است.
 • لامپ فلورسنت T10: قطر این لامپ ها 32 میلی متر است و این لامپ ها مانند نوع قبل به صورت 20،40، 65 تولید می شوند.
 • لامپ فلورسنت T8: قطر این لامپ ها 8 میلی متر است و نور بیشتری تولید می کنند. این لامپ ها از نظر نوع سرپیچ، طول لامپ و ... تفاوتی با لامپ T10 ندارند.
 • لامپ فلورسنت T5: این لامپ ها جدیدترین نوع  لامپ به حساب می آیند که قطرشان 16 میلی متر است و بهره وری آنها تا 104 لومن بر وات می رسد.

نحوه نصب چراغ های فلورسنت

 • چراغ فلورسنت توکار: این محصولات مجهز به سیستم آلومینیومی Miro هستند که برای سقف های کاذب سازه نمایان، سازه پنهان و یکپارچه بسیار کارآمد هستند و می توان از آن ها در دفاتر اداری و اتاق های ملاقات استفاده کرد.
 • چراغ فلورسنت روکار: این محصول به دلیل ظاهر زیبایی که دارد در هتل ها، مکان های تجاری، اداری، درمانی و... نصب می شوند. پیش از نصب این چراغ ها نیازی به ایجاد سوراخ در سقف نیست.

چراغ فلورسنت دیواری نیز به بازار عرضه شده است که بیشتر در تونل ها و دیوار انبارها از آن استفاده می شود.

این چراغ ها در دو نوع تولید می شوند، نوع اول بدون بالاست الکترونیکی است و نوع دوم دارای بالاست الکترونیکی است. وجود بالاست الکترونیکی باعث کاهش مصرف بهینه و انرژی می شود و همینموضوع باعث قرارگیری چراغ در رده مصرف A2 می شود.

خرید چراغ فلورسنت صنعتی

از بهترین برندهای تولید شده در ایران می توان به شب نور، چراغ فلورسنت مازی نور، گل نور و ... اشاره کرد. قیمت چراغ فلورسنت روکار و توکار به عوامل مختلفی از جمله قطر لامپ، برند، کیفیت، میزان نوردهی و... بستگی دارد. شما می توانید با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان و نمایندگان فروش در ارتباط باشید و قیمت انواع چراغ فلورسنتی را در سایت مشاهده نمایید و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. 

لیست مقایسه

برند


نوع لامپ


درجه حفاظت


توان