ثبت فروشگاه

پیستوله رنگ پاش

پیستوله رنگ پاش یکی از انواع ابزارآلات است که جهت پاشش رنگ و هر محلول دیگر به سطوح مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. پیستوله های رنگ همانند اسپری عمل می کنند و به دلیل برخورداری از سرعت بالا در پاشش، خسته شدن کاربران حین انجام کار را کاهش می دهد.  با استفاده از یک کمپرسور باد و اتصال آن به پیستوله رنگ بادی، می توان سطوح مختلف را به صورت یکنواخت رنگ آمیزی نمود.

به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از کمپرسور، نوع بادی این ابزار برای مصارف صنعتی گزینه مناسبی است. همچنین برای مصارف خانگی نیز استفاده از پیستوله رنگ پاش برقی پیشنهاد می شود. قیمت انواع پیستوله رنگ نیز به منبع تغذیه آن، نوع مخزن و برند تولیدکننده اشاره نمود. در نتیجه با توجه به پارامترهای نام برده شده، می توانید به خرید مناسب ترین پیستوله رنگ اقدام نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش پیستوله رنگ در تهران هستید، می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید.

پیستوله رنگ پاش

انواع پیستوله رنگ پاش براساس منبع تغذیه

پیستوله ها باتوجه به منبع تغذیه و کاربردهایی که دارند، در انواع مختلفی تولید می شود که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

پیستوله رنگ پاش برقی

پیستوله برقی یکی از رایج ترین انواع این ابزار است که هنگام استفاده از آن، باید غلظت رنگ را تا حد امکان پایین آورد. نوع برقی این ابزار توسط اتصال به پریز برق کار می کند و کاربردهای ویژه ای در رنگ کاری های خانگی دارد. اگر قصد تهیه دستگاه رنگ پاش خانگی ارزان را دارید، با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان تجهیزات مورد نظر در ارتباط باشید.

پیستوله رنگ پاش شارژی

پیستوله رنگ شارژی از دیگر انواع این ابزار است که برای استفاده در محیط های کوچک مناسب است. منبع تغذیه این پیستوله باتری است و از مهم ترین ویژگی آن می توان به قابلیت حمل آسان اشاره نمود.

پیستوله بادی

همانطور که در ابتدا به این موضوع پرداخته شد، انواع پیستوله رنگ پاش بادی توسط انرژی باد کار می کنند. درنتیجه برای شروع کار خود به کمپرسور نیاز دارند. پیستوله های بادی از قابلیت تنظیم میزان پاشش، فشار هوا، میزان ورودی و خروجی باد برخوردار هستند.

پیستوله رنگ پاش بدون مخزن

پیستوله بدون مخزن یا پرشر از دو ورودی باد و مواد برخوردار است. همچنین برای رنگ آمیزی های محیط های وسیع که به حجم زیادی از رنگ نیاز است، استفاده از این ابزار گزینه مناسبی به شمار می آید. پیستوله بدون مخزن موجب افزایش سرعت در عمل رنگ کاری و صرفه جویی در زمان می شود.

پیستوله اتوماتیک

این نوع پیستوله نیز مانند نمونه های قبلی از انواع پیستوله بادی محسوب می شود. از این پیستوله برای رنگ کاری هایی که در مقیاس زیادی به رنگ و مواد نیاز است، کاربرد دارد. هنگام استفاده از این نوع پیستوله ها، نیازی به نگهداری توسط شما وجود ندارد و در بیشتر مواقع بر روی نوارهای برنامه ریزی شده نصب می شوند. استفاده از پیستوله اتوماتیک در صنایع مختلفی مانند خطوط تولید و مونتاژ کاربرد دارد. زیرا در این صنایع حجم وسیعی از تولیدات وجود دارند به رنگ کاری نیاز دارند. درنتیجه استفاده از پیستوله اتوماتیک موجب افزایش راندمان کاری می شود.

لازم به ذکر است که اگر برای صنایع خود به یک پیستوله رنگ پاش حرفه ای نیاز دارید، بهتر است نوع اتوماتیک این محصول را انتخاب نمایید.

پیستوله بدون کمک فشار هوا

پیستوله ایرلس یا بدون کمک فشار هوا از دیگر انواع رایج این محصول است که در دو نوع صنعتی و خانگی به بازار عرضه شده است. از این نوع پیستوله به منظور تحت فشار قرار دادن ذرات رنگ استفاده می شود. لازم به ذکر است که نوع خانگی این محصول فشار هوا ندارد و باید از رنگ رقیق برای استفاده از آن به کار برد. نوع صنعتی آن نیز از مخزن بزرگی برخوردار است و برای انجام کارهایی از این نوع پیستوله استفاده می شود که به تعویض مداوم رنگ، نیازی ندارند.

پیستوله HVLP

لوله انتقال این نوع پیستوله با سرعت پایینی ذرات رنگ را تحت فشار قرار می دهد که نتیجه این فرآیند، غلظت بالای رنگ و میزان ذرات رنگ بر روی سطح کار است. لازم به ذکر است که این نوع پیستوله در دو نوع کلی با حجم پاشش های کم و زیاد در بازار موجود است.

انواع پیستوله رنگ پاش براساس منبع تغذیه

انواع پیستوله رنگ پاش براساس مخزن رنگ

پیستوله رنگ ها باتوجه به نوع سیستم رنگ رسانی، به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی مخزن های این دستگاه می پردازیم.

پیستوله سیفونی

پیستوله کاسه زیر یا سیفونی به گونه ای طراحی شده است که مخزن رنگ در زیر رنگ پاش قرار ی گیرد. این پیستولهبه منظور افزایش رنگ و سرعت فشار هوا، به هوای زیادی برای مکش نیاز دارد.

پیستوله تحت فشار

در این نوع پیستوله، رنگ توسط فشار هوا در منبع بالا می رود و به سطح مورد نظر پاشیده می شود. این نوع پیستوله رنگ در دو نوع مخزن متصل و مخزن جداگانه، تولید و به بازار عرضه می شود. استفاده از این نوع پیستوله برای انجام کارهای ساختمانی و رنگ کاری هایی با مقیاس وسیع، کاربرد دارد.

پیستوله سیفونی ثقلی

در پیستوله کاسه رو یا ثقلی، کاسه یا ظرف رنگ بر روی رنگ پاش قرار می گیرد. این پیستوله از نیروی جاذبه خود استفاده می کند و به هوای فشرده کمتری برای پاشش نیاز دارد. توجه داشته باشید که منبع پیستوله کاسه رو در زاویه 45 درجه قرار دارد تا بتوانید به آسانی رنگ را بر روی سطوح افقی و عمودی بپاشید. این نوع تفنگ در صنایع خودروسازی و صنعت چوب از کاربرد به سزایی برخوردار است.

انواع پیستوله رنگ پاش براساس مخزن رنگ

اجزا و قطعات پیستوله رنگ

دستگاه پیستوله رنگ پاش از لوازم و اجزای مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی اجزای تشکیل دهنده آن می پردازیم:

مخزن رنگ

این قسمت وظیفه رنگ را درون خود برعهده دارد و این قطعه توسط یک لوله به اسپری متصل شده است.

ماشه پیستوله

این بخش از پیستوله رنگ وظیفه کنترل کردن توزیع هوا و رنگ را دارد.

ایرکپ

ایرکپ یا سرپوش پاشش وظیفه هدایت هوای فشرده به سمت نازل را دارد.

نازل

نازل از دیگر تجهیزات اصلی پیستوله رنگ است که با باز شدن آن، رنگ درون مخزن جریان پیدا می کند و به سمت بیرون هدایت می شود.

رابط شلنگ هوا

شلنگ مخصوص و منعطفی که برای اتصال به کمپرسور مورد استفاده قرار می گیرد، توسط رابط به کمپرسور متصل می شود. این قطعه هوای فشرده را به درون پیستوله هدایت می کند.

پیچ تنظیم سیال

این پیچ قطعه دیگری از پیستوله است که جهت تعیین میزان پخش رنگ توسط نازل، مورد استفاده قرار می گیرد.

پیچ تنظیم پاشش

این قطعه برای کنترل حجم هوای فشرده به داخل سرپوش استفاده می شود. با استفاده از این قطعه می توان اندازه و شکل پاشش را تعیین نمود.

اجزا و ساختار پیستوله رنگ پاش

کاربرد پیستوله رنگ پاش

پیستوله های رنگ پاش در صنایع مختلفی ورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای به سزایی دارند که در ادامه به تعدادی از رایج ترین آنها می پردازیم.

 • نقاشب های ساختمانی
 • رنگ کاری وسایل چوبی
 • رنگ آمیزی سطوح و قالب های فلزی
 • رنگ کاری خودرو و کشتی
 • رنگ کاری لوازم خانگی
 • جلا دادن به قطعات مختلف و مواردی از این قبیل

کاربرد پیستوله رنگ پاش

مزایای استفاده از پیستوله رنگ پاش دیوار

استفاده از پیستوله رنگ از مزایای قابل توجهی برخوردار است که در ادامه به ویژگی های استفادهع از این محصول می پردازیم.

 • استفاده از این ابزار نسبت به غلطک و برس های نقاشی، موجب صرفه جویی در زمان شما می شود.
 • با استفاده از پیستوله رنگ، نیازی به برگشت به نقاط خاصی از سطح مورد نظر نیست. زیرا پیستوله ها رنگ ها به صورت یکنواخت و همسان بر روی قطعه کار می پاشند.
 • نحوه کار با پیستوله رنگ پاش بسیار آسان است و امکان رنگ آمیزی سطوح وسیعی را برای شما فراهم می کند.
 • رنگ آمیزی کنج دیوارها و گوشه سطوح، با استفاده از غلطک و برس فعالیت دشواری است. از این رو با استفاده از پیستوله رنگ دیوار به آسانی می توانید این کار را انجام دهید.

مزایای استفاده از پیستوله رنگ پاش دیوار

مقایسه پیستوله های برقی و بادی

در ادامه به تعدادی از تفاوت های اصلی نوع بادی و نوع برقی این ابزار بایکدیگر، می پردازیم.

 • استفاده از پیستوله بادی برای مصارف حرفه ای مانند رنگ کاری های صنعتی، کاربرد دارد. اما پیستوله های برقی به طور معمول برای مصارف خانگی گزینه مناسبی هستند.
 • انواع پیستوله بادی رنگ پاش از قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به انواع برقی این ابزار برخوردار هستند.
 • پیستوله بادی رنگ پاش توسط یک منبع پنوماتیکی مانند کمپرسور هوا، فرآیند کار را انجام می دهد. اما پیستوله های برقی توسط جریان برق شهری کار می کنند.

مقایسه پیستوله های برقی و بادی

نحوه کار با پیستوله

در ادامه به نحوه کار با پیستوله رنگ پاش به طور صحیح پرداخته شده است:

 • ابتدا از تمیز بودن پیستوله مورد نظر اطمینان حاصل نمایید و مقداری از مخلوط رنگ و تینر را درون آن بریزید. با مخلوط رنگ و تینر، از میزان غلظت رنگ کم می شود. توجه داشته باشید که نسبت رنگ به تینر باتوجه به نوع رنگ و اندازه نازل، تفاوت هایی دارد. به طور معمول نسبت این دو ماده از 15 الی 20 درصد تینر تشکیل می شود.
 • سپس مخزن پیستوله را تا حدود 2/3 از رنگ پر کنید و درب مخزن را قفل نمایید.
 • توجه داشته باشید که فاصله مناسب میان پیستوله تا سطح مورد نظر، باید میان 5 تا 10 اینچ باشد. همچنین حرکت پیستوله از یک سمت به سمت دیگر یا از بالا به پایین و موازی با سطح مورد نظر باشد.
 • سپس ماشه را فشار دهید تا رنگ به سطح مورد نظر اسپری شود. بهتر است پیش از شروع کار ابتدا رنگ را بر روی سطح مورد نظر بپاشید و امتحان کنید.
 • اجازه دهید تا رنگ بر روی سطح مورد نظر به طور کامل خشک شود. سپس یک لایه دیگر از رنگ را بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید. این کار موجب افزایش دوام بیشتر رنگ بر روی سطح کار می شود.
 • توجه داشته باشید که پس از اتمام کار و تا زمان استفاده مجدد از پیستوله، مخزن را خالی کنید.

نحوه کار با پیستوله

راهنمای خرید پیستوله رنگ پاش

هنگام خرید این ابزار بادی به نکات مهمی توجه داشته باشید که در ادامه به این موضوع می پردازیم.

سایز نازل پیستوله رنگ

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام انتخاب و خرید پیستوله رنگ باید به آن توجه داشته باشید، اندازه نازل آن است. نازل محل خروجی رنگ از پیستوله است که با فشردن ماشه پیستوله باز می شود و سوزن پیستوله به سمت عقب حرکت می کند و درنتیجه این عمل،رنگ از نازل پیستوله خارج می شود.

اندازه و وزن

به ممیزان فضایی که برای نگهداری از پیستوله رنگ در نظر گرفته اید، توجه داشته باشید. این ابزار در انواع و شکل های مختلفی تولید می شود که هر چه قدرت دستگاه بیشتر باشد، مسلماً ابعاد آن نیز بزرگتر خواهد بود.

طول عمر دستگاه

توجه به جنس پیستوله رنگ و مقاومت آن دربرابر شرایط خاص، از دیگر نکات مهم در انتخاب و خرید این محصول است. هنگام خرید پیستوله رنگ از این موضوع اطمینان حاصل نمایید که ارزش خرید را داشته باشد.

مخزن پیستوله

ظرفیت مخزن پیستوله رنگ به اندازه و وزن دستگاه بستگی دارد. هرچه پیستوله منتخب شما بزرگتر باشد، مخزن آن نیز بزرگتر است. لازم به ذکر است که اگر قابلیت جابه جایی و حمل این ابزار برای شما اهمیت دارد، بهتر است یک پیستوله رنگ پاش کوچک را انتخاب نمایید.

فیلتر داخلی پیستوله

برخورداری از فیلتر داخلی از دیگر ویژگی هایی است که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید. استفاده مداوم از رنگ ها در طولانی مدت به دستگاه شما آسیب می رساند. درنتیجه اگر دستگاهی را انتخاب کنید که از فیلتر داخلی برخوردار باشد، از انسداد قسمت خروجی پیستوله جلوگیری می کند و موجب افزایش طول عمر دستگاه می شود.

فشار قابل تنظیم

برخورداری از فشار قابل تنظیم پیستوله، از دیگر ویژگی های مهمی است که برخی از انواع این ابزار از آن برخوردار هستند. برخی از انواع این محصول از قابلیت تنظیم سرعت پاشش برخوردار هستند. از این رو برای انجام فعالیت های به خصوصی می توانید از این قابلیت استفاده نمایید.

حمل آسان

از دیگر پارامرتهای مهم در خرید پیستوله رنگ، توجه به قابلیت جابه جایی آن است. همانطور که می دانید پیستوله رنگ پاش دستی از وزن پایینی برخوردار است و در ابعاد کوچکتری تولید می شود. در نتیجه اگر به دنبال یک پیستوله رنگ کوچک هستید که برای انجام فعالیت های جزئی به آن نیاز دارید، بهتر است پیستوله رنگ دستی را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که استفاده از پیستوله رنگ پاش کوچک برای رنگ آمیزی محیط های وسیع، گزینه مناسبی نیست.

راهنمای خرید پیستوله رنگ پاش

بهترین پیستوله رنگ پاش

برندهای متعددی به تولید انواع پیستوله رنگ پرداخته اند که در ادامه به معرفی برترین آنها می پردازیم.

پیستوله رنگ رونیکس

رند رونیکس یکی از محبوب ترین و برترین تولیدکنندگان انواع ابزارآلات در جهان استو این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد و با تولید محصولات باکیفیت و مقرون به صرفه، توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار ابزار را به خود اختصاص دهد. لازم به ذکر است که ابزارآلات این برند با استفاده از استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می شوند.

پیستوله رنگ پاش بادی رونیکس مدل RH-1335 ،1311 ،RH-6313 و مدل های دیگر، از برترین مدل های این دستگاه است که رونیکس به بازار ارائه کرده است.

پیستوله رنگ پاش نوا

نووا از دیگر برندهای محبوب ایرانی است که از سال 1387 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع ابزار آغاز نمود. این شرکت به تولید انواع ابزار برقی، دستی و پنوماتیک پرداخته است. لازم است بدانید که این برند در بیش از 210 کشور مطرح، با کنترل فنی دقیقی توانسته است ابزارآلات کارآمدی را تولید نماید. از برترین پیستوله رنگ پاش تولید شده توسط این برند می توان از پیستوله نوا h827 نام برد.

پیستوله رنگ پاش توسن

توسن از دیگر برندهای مطرح و محبوبی است که در زمینه تولید انواع ابزارآلات، از جمله پیستوله رنگ فعالیت می کند. این شرکت از سال 1382 فعالیت خود را آغاز نمود و با به کارگیری از استانداردهای بین المللی، توانسته است محصولات متنوعی را تولید وعرضه نماید. پیستوله توسن مدل 2090ESGB و ESG2055 از برترین پیستوله رنگ های تولیدشده توسط برند توسن هستند.

پیستوله رنگ پاش کنزاکس

کنزاکس از دیگر برندهای پرطرفدار انواع پیستوله رنگ در ایران است. این مجموعه بازرگانی با بیش از 20 سال تجربه در زمینه تولید ابزارآلات، توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار محصولات را به خود اختصاص دهد. پیستوله رنگ کنزاکس مدل KSG-CV1  و KSG-E70-16 از محبوب ترین پیستوله های ارائه شده توسط این شرکت به شمار می آیند.

پیستوله رنگ پاش برقی بوش

برند بوش یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین شرکت های تأمین کننده انواع ابزار و لوازم خانگی در جهان است. این شرکت در سال 1886 در شهر اشتوتگارت آلمان تأسیس شد. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند که طرفداران بسیاری را به خود جذب نموده است. این برند به تولید انواع پیستوله رنگ پاش برقی در انواع مختلف، پرداخته است. پیستوله بوش مدل 1200 و PFS2000 از محبوب ترین مدل های این دستگاه هستند که بوش به بازار عرضه کرده است.

پیستوله بادی هیوندای، گتس، کرون، اکتیو تولز، سوماک و بسیاری از برندهای دیگر، از محبوب ترین تولیدکنندگانی هستند که به تولید انواع پیستوله رنگ پرداخته اند.

قیمت پیستوله رنگ پاش

قیمت پیستوله رنگ پاش باتوجه به عواملی مانند نوع این محصول و برند تولیدکننده متغیر است. همچنین اندازه مخزن پیستوله رنگ نیز از دیگر پارامترهای مهمی است که بر قیمت این ابزار تأثیرگذار است. جهت اطلاع از قیمت انواع پیستوله رنگ پاش با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان پیستوله رنگ پاش را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که برای تهیه پیستوله رنگ پاش برقی ارزان نیز می توانید لیست قیمت فروشگاه های مختلف در راندنو را با یکدیگر مقایسه نمایید.

خرید پیستوله رنگ پاش

برای خرید پیستوله رنگ پاش می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیستوله رنگ پاش را در اختیار شما قرار می دهد.

لیست مقایسه

برند