ثبت فروشگاه

قفل آویز

قفل آویز، قفل حلقه دار قابل حملی می باشد که با رمز، کلید ویا با برق باز و بسته می شود و معمولا از فلزات سنگینی مانند فولاد ساخته می شوند. قفل های آویز از یک حلقه فلزی که به یک محفظه فلزی متصل است، تشکیل شده اند. سایز قفل های آویز متنوع است و در اندازه های کوچک و بزرگ در دسترس می باشند که قفل آویز کوچک، دارای حلقه ای به ضخامت 2 تا 3 میلی متر و دهنه ی 1 سانتی متری دارند و قفل های آویز بزرگ دارای حلقه ای به ضخامت 8 میلی متر و دهنه ای 10 سانتی متری دارند. قفل های آویز به صورت های متفاوتی باز می شوند و از آن سو نیز درصد خطا و امنیت آن ها هم متفاوت می شود. برخی از قفل ها با کلید، برخی با رمز و حرفه ترین آن های با اثر انگشت یا مردمک چشم باز می شوند مانند قفل آویز هوشمند.

اجزای قفل آویز

 1. بدنه قفل آویز: یکی از قسمت های اصلی قفل به حساب می آید که دستگاه قفل در آن قرار دارد و جنس اکثر این بدنه ها از فولاد می باشد.
 2. بازوی قفل آویز: میله ای نیم دایره ای می باشد که یک سر آن داخل بدنه قفل است و سر دیگر آن آزاد و دارای سوراخی می باشد که میله می تواند داخل آن برود و به وسیله زبانه ای بسته و یا باز شود.
 3. پایه ی بازو قفل آویز: محل قرار گرفتن دو سر بازوی قفل می باشد.
 4. جا کلیدی: سوراخی روی بدنه قفل است که کلید برای باز و بسته شدن در آن قرار می گیرد.
 5. کلید: وسیله ای برای باز کردن قفل است.
 6. سمت قفل آویز: در قفل هایی که جا کلید روی صفحه بدنه است، جا کلید اگر رو به روی ما باشد دو سمت مشخص می شود. در قفل هایی که جا کلید زیر بدنه است، اتصال بازو به بدنه سمت راست و سمت چپ طرف آزاد آن می باشد و در قفل های پیچی سمت راست طرفی است که جا کلید قرار می گیرد و طرف دیگر سمت چپ است.

نکات مهم در خرید قفل آویز

 1. اندازه قفل: باید با توجه به شی که می خواهید از قفل برای آن استفاده کنید اندازه مناسب قفل را انتخاب کنید.
 2. جنس بدنه قفل: هر چه جنس بدنه با کیفیت تر باشد از آن سو نیز قیمت قفل هم بالاتر می رود. قفل ها معمولا از برنج، استیل، آلومینیوم، آهن، فولاد و ... ساخته می شوند.
 3. نحوه باز و بسته شدن قفل: قفل ها از نظر باز و بسته شدن به 4 دسته الکترونیکی، اثر انگشت، رمزی و کلید دار که از این مدل در قفل های قدیمی استفاده شده است. 
 4. ضخامت و جنس میله یا حلقه قفل: بهترین جنس برای قفل ها فولاد سخت با آبکاری ترکیبی می باشد و هر چه ضخامت میله قفل بیشتر باشد از آن سو ضریب امنیتی آن نیز بالاتر می رود.
 5. مقاوت در برابر فشار، رطوبت و کشش: برای داشتن یک قفل آویز با کیفیت لازم است به پارامترهای مقاومتی توجه شود و قفل قبل از خریداری شدن امتحان شود.

قیمت قفل آویز

قفل های آویز با توجه به نیاز و سلیقه شما در انواع مختلف وجود دارند که می توانید به راحتی کالای مورد نیاز خود را خریداری نمایید همچنین امروزه شرکت های بسیاری از جمله منیر، پارس، باسل، کلاویس و ... در صدد تولید این محصول برآمده اند. شما می توانید با مراجعه به سایت راندنو کالای مورد نیاز خود را از فروشنده مربوطه به طور مستقیم سفارش دهید و در صورت بروز هر گونه مشکل پشتیبانان سایت راندنو پاسخ گوی شما مشتریان عزیز می باشند.

لیست مقایسه

برند