ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

قیچی لوله بر

قیچی لوله بر یک وسیله کاربردی جهت برش لوله به شمار می آید. این قیچی به دو دسته قیچی لوله بر شارژی و قیچی لوله بر دستی تقسیم می شود. جهت محافظت از زنگ زدگی، تیغه قیچی لوله بر از جنس فولاد آبکاری شده می باشد. بدنه این قیچی نیز دارای طراحی ارگونومیک است. با لوله برها انواع لوله های فلزی، فولادی، پلی آمید، پلی کربنات، پلیکا و ... می توان برش داد. در لوله کشی های صنعتی و ساختمانی وجود همچین وسیله ای تقریبا الزامی می باشد. لوله برها بر اساس جنس لوله و فضای کار به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. قیچی لوله بر لولایی که برای لوله ها با قطر بالا استفاده می شود، قیچی لوله بر برش نازک که برای لوله های آلومینیومی و برنجی نازک استفاده می شود، قیچی لوله بر سنگین کار که لوله های فولادی را می تواند قطع کند. قیچی لوله بر دستی کوچک همانند یه انبر بزرگ در برش انواع لوله پلاستیکی و فلزات نرم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

انواع قیچی های لوله بر قطر لوله

  • قیچی هرس: این نوع قیچی لوله بر برای لوله های نازک و پلاستیکی استفاده می شود و برای نمونه های بزرگ تر، حالت گیوتین دارد. این لوله برها معمولا به صورت دستی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • قیچی دارای یک یا چند تیغه و غلطک: این نوع قیچی که دارای یک یا چند تیغه و غلطک است، برای لوله های ضخیم و نازک به کار می رود. لوله هایی که قطر بیشتری دارند با این دستگاه جدا می شوند.

نکات مهم در انتخاب و خرید قیچی لوله بر

  • هنگام خرید قیچی لوله بر لازم است به سایز و اندازه متناسب با کار مورد نظر، توجه کنید و قیچی متناسب با کار خود را انتخاب نمائید.
  • توجه به سلامت دستگاه و گارانتی، ویژگی مهمی برای این محصول محسوب می شود.
  • برای لوله ها با قطر بالا و جنس سخت می بایست از دستگاه های لوله بر استفاده شود.
  • دسته قیچی لوله بر می بایست عایق باشد.
  • به هنگام کار استفاده از دستکش کار الزامی می باشد.
  • حتما در هنگام جدا کردن لوله ها، دو طرف لوله را مهار کرده تا از تغییر شکل سر لوله بعد لز برش، جلوگیری شود.

از برندهای تولیدکننده قیچی لوله بر می توان به رونیکس، آروا، وینکس، نیوپایپ و واستر اشاره کرد. جهت آگاهی از مشخصات، قیمت و خرید قیچی لوله بر، به سایت راندنو مراجعه کرده و با فروشندگان آنها ارتباط برقرار نمائید.

مشاهده ادامه مطلب

برند