ثبت فروشگاه

لامپ رشد گیاه 

لامپ رشد گیاه یک منبع مصنوعی نور است که برای تاًمین نور مورد نیاز و عمل فتوسنتز طراحی شده است ‌‌‌و از آن با عنوان های Grow light یا Plant light نیز یاد می شود. امروزه با توجه به ساخت آپارتمان های غیرنورگیر و عدم دسترسی به نور آفتاب پرورش گیاه در ساختمان با مشکلاتی مواجه شده است مثلا افرادی که قصد پرورش گیاهی را در منزل دارند ممکن است بعد از مدتی به دلیل عدم تامین نیاز نوری، گیاه آن ها زرد و بی طراوت شود. برای حل این قبیل از مشکلات می‌ توان از منابع نور مصنوعی همچون لامپ برای رشد گیاه استفاده کرد.

انواع رنگ‌ لامپ رشد گیاه از نظر کارکرد

  • نور قرمز برای رشد گیاه و میوه 
  • لامپ رشد گیاه سفید رنگ
  • نور آبی برای رشد بهتر شاخه ها و ‌برگ گیاهان
  • نوربنفش برای پرورش برخی از گیاهان خانگی
  • نور سبز برای رشد بهتر گیاهان و بهتر دیده شدن آن ها

انواع لامپ پرورش گل و گیاه

لامپ پرورش گیاه تنوع بسیار زیادی دارد و در انواع گوناگونی به بازار عرضه می شود. این لامپ ها براساس شکل ظاهری، تکنولوژی و کاربردشان به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

لامپ ال ای دی رشد گیاه 

لامپ ال ای دی رشد گیاه، مصرف بسیار کمی دارذ و حرارت بسیار ناچیزی تولید می کند. این لامپ قابلیت شبیه سازی 5700 کلوین دمای رنگ از نور خورشید را دارد. این محصول با تولید نور آبی و قرمز، می‌تواند به رشد و گل دهی گیاهان کمک شایانی کند.

لامپ رشته‌ای رشد گیاه 

نور این لامپ ها در ترکیب با نور طبیعی خورشید، برای چندین گیاه مؤثر است. لامپ های رشته ای برعکس لامپ های LED از خود حرارت زیادی تولید می کنند. به همین دلیل، برای جلوگیری از سوختن گل و گیاه، لازم است آن را در فاصله حداقل 60 سانتی متری از گیاهان قرار دهید. نور تولید شده توسط این لامپ ها، عمدتاً قرمز است و بهتر است با لامپ هایی که تمرکز بر تولید نور آبی دارند، استفاده شوند. (مانند لامپ فلورسنت)

لامپ باغبانی رشد گیاه 

لامپ های باغبانی طیف رنگی کاملی برای پرورش گیاه در مراحل مختلف دارند. برخی از باغبان ها از لامپ پرورش گیاه برای ترویج و تکثیرگیاهان پیوندی از این لامپ ها استفاده می کنند.

لامپ فلورسنت رشد گیاه

لامپ فلورسنت برای گیاهان مشهورترین نوع این لامپ ها به شمار می روند. نمونه سنتی این لامپ فقط برای رویش و پرورش گیاه مناسب است و به فرایند گل دهی کمکی نمی کند اما نمونه جدیدتر این محصول، طیف نوری برای رشد گیاه در بخش های متنوع چرخه رشد را تولید می کند. لامپ های فلورسنت حرارت زیادی تولید نمی کنند به همین خاطر استفاده از آن ها برای گیاهان کاملاً بی خطر است. این لامپ ها به شکل میله‌ ای و حبابی تولید می شوند که بهتر است در فاصله 30 سانتی متری از گیاه مورد اسفاده قرار گیرند.

راهنمای خرید چراغ رشد گیاه

  • پیش از خرید لامپ رشد گیاه می بایست به نکاتی همچون ناحیه ای که تحت پوشش نور لامپ و چراغ قرار می گیرد توجه کرد. به عنوان مثال چراغ های کوچک 100 واتی می‌توانند مساحتی معادل 4 فوت مربع را پوشش دهند.
  • یکی دیگر ازعوامل مهم و قابل توجه در خرید لامپ پرورش گل و گیاه، توجه به زاویه پرتو است. زاویه پرتو باید متناسب با مدت زمان رشد گیاه انتخاب شود. زاویه کوچک پرتو اغلب 30 درجه و زاویه های بزرگ اغلب 65 درجه در نظر گرفته می شود.
  • سیستم خنک کننده در چراغ های رشد گیاه نقش بسیار مهمی ایفا می کنند زیرا گرما باعث آسیب رساندن به گیاه می شود علاوه بر این، وجود سیستم خنک کننده در لامپ موجب افزایش طول عمر خود لامپ نیز می شود. در نتیجه پیش از خرید انواع لامپ برای گیاهان به سیستم خنک کننده آن توجه کنید.

قیمت لامپ رشد گل و گیاه 

امروزه شرکت های زیادی در صدد تولید این لامپ برآمده اند. از بهترین برندهای لامپ رشد گیاه می توان به اسرام، ناروا و ... اشاره کرد. کاربران نیز می توانند برای اطلاع از قیمت این لامپ و کالای مورد نیاز خود به سایت راندنو مراجعه کنند و به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت لامپ فتوسنتز به عوامل مختلفی مانند برند، نوع، تکنولوژی و ... بستگی دارد.

لیست مقایسه

برند


نوع


توان