ثبت فروشگاه

شلنگ پنوماتیک یا شلنگ باد از اجزای مهم و کاربردی در سیستم‌های پنوماتیک است. از این شلنگ برای انتقال هوای فشرده به ابزارآلات، سوپاپ‌ها و سیستم‌های محرک استفاده می‌شود. اجزای سیستم پنوماتیکی معمولاً از طریق شیلنگ‌های پنوماتیکی به لوله انتقال هوا متصل می‌شوند. این شلنگ‌ها در برابر سایش و خوردگی مقاوت بالایی دارند. همچنین به دلیل انعطاف پذیری بالا، در فضاهای کوچک قابل نصب هستند. فشار ترکیدگی در شلنگ‌های پنوماتیک 10 بار و دمای کاری آن‌ها تا 80 درجه سانتی‌گراد است. علاوه بر این، سیال در این شلنگ‌ها به راحتی جاری می‌شود. این نوع شلنگ‌ها معمولاً ضدحریق نیز هستند. شلنگ پنوماتیک در صنعت کاربردهای زیادی دارد که عبارتند از کشاورزی، ساخت و ساز، لوله کشی کارگاهی، روباتیک، کنترل فرآیند و کمپرسور هوا. شیلنگ‌های باد برحسب عواملی مانند جنس و کاربرد دسته بندی می‌شوند. انواع شیلنگ پنوماتیک براساس جنس شامل:

  • پلی اورتان (Polyurethane or PU): این شیلنگ‌ها متداول ترین نوع شیلنگ برای کاربردهای پنوماتیکی هستند. مواد PU موجب دوام شلنگ می‌شود. این شلنگ‌ها مقاومت بالایی در مقابل سایش و پیچ خوردگی دارند و از انعطاف پذیری خوبی برخوردار هستند. قطر خارجی آن‌ها بین 4 تا 16 میلی‌متر است.
  • پلی آمید (Polyamide or PA): به این شیلنگ‌ها شیلنگ‌های نایلونی نیز می‌گویند. این شلنگ قطر ثابت دارد، سبک و محکم است، تحمل بالایی نسبت به شلنگ‌های دیگر دارد و جذب رطوبت در آن پایین است.
  • پلی اتیلن (Polyethylene or PE): شلنگ پنوماتیک پلی اتیلن دارای انعطاف پذیری خوبی است و در برابر مواد شیمیایی با خلوص پایین مقاومت خوبی دارد. قیمت این نوع شیلنگ مقرون به صرفه است.
  • پی وی سی (Polyvinychloride or PVC): این نوع شلنگ دارای قابلیت استریلیزه است، سبک و انعطاف پذیر است و قیمت کمی دارد. این شلنگ‌ها به دلیل در دسترس بودن، انتخاب خوبی هستند.
  • پلی پروپیلن (Poloypropylene or PP): این شلنگ‌ها سبک تر از شلنگ‌های دیگر هستند. مقاومت بالا در مقابل دما، حرارت و مواد شیمیایی دارند. انعطاف پذیری خیلی کمی دارند. در سیستم‌هایی با ارتعاش و فشار بالا از این شلنگ استفاده می‌شود.

انواع شیلنگ پنوماتیک براساس کاربرد به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  • شیلنگ فشار قوی: این شلنگ دو نوع نرم و خشک دارد و فشارهای بالایی را تحمل می‌کند.
  • شیلنگ فنری باد: شیلنگ فنری باد یکی از پرمصرف‌ترین شیلنگ‌های پنوماتیک است و در قطر و طول‌های مختلفی ساخته می‌شود.

قیمت شیلنگ پنوماتیک

قیمت شلنگ پنوماتیک به عواملی همچون قیمت مواد اولیه، حجم خرید (عمده و جزئی) و کیفیت و نوع ماده اولیه استفاده شده بستگی دارد. قیمت شلینگ‌های پنوماتیک بر اساس سایز نیر متفاوت است و از پرکاربردترین آن‌ها می‌توان به شیلنگ پنوماتیک 10 و شیلنگ پنوماتیک 12 اشاره کرد. 

خرید شیلنگ پنوماتیک از راندنو 

برای خرید شیلنگ پنوماتیک می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت شلنگ پنوماتیک 6 و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


رنگ