ثبت فروشگاه
دسته‌بندی‌ها : چراغ سیلندری -

چراغ سقفی

چراغ سقفی شکل های متفاوتی داشته و به صورت گرد، مربع و فانتزی در بازار موجود است. این نوع چراغ ها در مراکز تجاری، اداری و منازل مورد استفاده قرار می گیرند. در این مدل از چراغ ها، منبع نور در سقف قرار گرفته و موجب زیباتر شدن دکوراسیون داخلی می شود. معمولاً چراغ های کوچکتر دارای توان پایین تر و مصرف کمتری نیز هستند. نور اغلب چراغ های سقفی به دلیل داشتن محافظ و شیشه، چشم نواز می باشد.

انواع چراغ سقفی از لحاظ کاربرد

این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که بسته به سلیقه کاربران انتخاب می شوند.

 1. چراغ سقفی روکار: این دسته از چراغ های سقفی، نور بیشتری را از خود ساطع کرده و اشکال متفاوتی دارند. چراغ های روکار در منازل مسکونی کاربرد بیشتری دارند. این نوع چراغ های سقفی، نورپردازی زیبایی را در سقف به ارمغان می آورند. در این نوع چراغ های سقفی، جایی برای نصب چراغ از قبل در نظر گرفته نشده است.
 2. چراغ سقفی توکار: این چراغ ها می توانند هم در سقف کاذب و هم در داخل سقف های معمولی قرار بگیرند. این چراغ های سقفی مانند پنل های سقفی از انواع گرد، مربع و غیره تشکیل می شوند.
 3. چراغ سقفی آویز: چراغ های آویز سقفی امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند. شکل این چراغ ها به گونه ای است که برای فضاهای مدرن مناسب می باشند. ارتفاع این چراغ ها از سقف 70 سانتی متر تا 100 سانتی متر و گاهی بیشتر نیز متغیر بوده و این مدل اغلب برای سقف های بلندتر مناسب است. این چراغ ها امروزه با تلفیق تکنولوژی LED برای فروشگاه ها بسیار پرکاربرد می باشند.
 4. چراغ خطی سقفی: این مدل از چراغ های سقفی برای فضاهای اداری و تجاری مناسب هستند و نور را به صورت یکنواخت در محیط پخش می کنند. این چراغ ها بر اساس طول متفاوت، دسته بندی می شوند.
 5. چراغ سقفی واترپروف: این دسته از چراغ ها در مقابل آب، رطوبت و گرد و خاک از خود مقاومت نشان می دهند و بیشترین کاربرد را در استخرها دارند. درجه آب بندی این چراغ ها بالا بوده و به صورت کامل آب بندی می شوند.
 6.  لوستر سقفی: این نوع از چراغ ها جنبه دکوراتیو داشته و برای تمامی مکان ها مانند رستوران ها، کافه ها، فروشگاه ها و ... مناسب می باشند. این لوسترها می توانند دارای شاخه یا همان شعله های متعدد باشند.
 7. چراغ های سقفی سنسوردار: این چراغ های هوشمند کاربرد زیادی دارند و علی الخصوص در راه پله و راهرو مورد استفاده قرار می گیرند. این چراغ ها به صورت خودکار روشن و خاموش می شوند و دارای سنسور حرکتی و حرارتی هستند که با کوچک ترین حرکتی روشن شده و تا زمان مشخصی روشن می مانند. این چراغ ها مقاومت بالایی داشته و از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند.
 8. چراغ سقفی تونلی: این نوع خاص چراغ ها در معادن، تونل ها، صنایع پتروشیمی، نفت و گاز کاربرد دارند. چراغ های سقفی تونلی اغلب به صورت پروژکتور هستند و دارای پرتاپ نور بالا با شعاع نور زیاد می باشند. این نوع از چراغ ها معمولاً دارای یک محافظ فلزی نیز می باشند. در این چراغ های سقفی، بیشتر از لامپ های گازی استفاده می شود و علاوه بر این، این چراغ ها دارای مشخصه IP45 به بالا جهت عایق بودن نیز می باشند.

نکته حائز اهمیت، سایز این نوع چراغ ها است، زیرا در بسیاری از موارد، پیمانکاران و مسئولین اجرایی به صورت پیش فرض، محل قرارگیری این چراغ ها را در سقف ایجاد می کنند. در چراغ سقفی مربع شکل، ابعاد اضلاع آن و در چراغ سقفی گرد، قطر بیرونی و قطر پشت چراغ بسیار مهم است.

انواع چراغ سقفی بر اساس نوع تکنولوژی

چراغ های سقفی از لحاظ نوع تکنولوژی به چند دسته تقسیم می شوند:

 • چراغ سقفی LED
 •  چراغ سقفی COB
 • چراغ سقفی SMD
 •  چراغ های سقفی پنلی روکار و توکار
 • چراغ های سقفی فلورسنت
 • چراغ های سقفی معمولی

و سایر چراغ های توکار سقفی.
چراغ های سقفی در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارند که بر اساس حرارت رنگ یا همان درجه کلوین متمایز می شوند. این چراغ ها توان متفاوتی نیز دارند. در مجموع، تقریباً نیمی از چراغ های سقفی قابلیت پذیرا بودن لامپ های مختلف از جمله رشته ای، فلورسنت، ال ای دی، اس ام دی، گازی، هالوژنی و غیره را دارند.

در راندنو انواع متفاوت چراغ های سقفی از برندهای گوناگون وجود دارد و راندنو مرجع مناسبی برای مشاهده چراغ های سقفی و آشنایی با فروشندگان آنها می باشد. در این سایت، خریداران می توانند با اعمال فیلتر بر روی برند مورد علاقه خود، با فروشندگان و مشخصات تماس آنها آشنا شده و خرید خود را به صورت مستقیم از آن ها انجام دهند.

لیست مقایسه

برند


نوع لامپ


توان


نوع کارکرد