ثبت فروشگاه

کمد محافظ ابزار

کمد محافظ ابزار همانطور که از نامش مشخص است، به منظور نگهداری ابزارآلات مورد استفاده قرار می گیرد. وجود یک کمد صنعتی ابزار در هر مجموعه ای ضروری و الزامی است. این کمدها به منظور سازماندهی و حفظ ابزارآلات موجود در کارگاه ها و کارخانه ها استفاده می شوند. با استفاده از انواع کمد ابزارآلات می توانید تمامی تجهیزات مجموعه خود را از آسیب های جوی و آلودگی های محیطی، حفظ نمایید. جهت اطلاع از قیمت کمد ابزار با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید کمد ابزارآلات را برای شما کاربران عزیز فرتهم نموده است.

به طور معمول این تجهیزات با استفاده از متریال های فلزی و پلاستیکی تولید می شوند. همچنین در ساختار برخی از آنها یک دسته تعبیه شده است تا بتوان آنها را به آسانی جابه جا نمود. از این کمدها به منظور نگهداری قطعات سبک و سنگین صنعتی، کارگاهی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند. این وسیله در انواع مختلف ایستاده و صندوقی تولید و عرضه می شود. این تجهزات از قفسه های بلندی برخوردار هستند. همچنین لازم است بدانید که به طور معمول می توانند وزنی معادل 90 کیلوگرم را متحمل شوند.

قفسه کمدهای محافظ ابزار از قابلیت تنظیم برخوردار هستند و با ارتفاع های متنوع طراحی می شوند. بیشتر این کمدها از جنس فلز ساخته می شوند که عمر آنها بسیار زیاد است. امروزه این کمدها به صورت مدرن و با بهترین طراحی ها ساخته و عرضه می شوند. به طور کلی کمک بسیاری در تمیز و مرتب ماندن کارگاه ها می کنند. لازم است بدانید که این تجهیزات از لوازم جانبی های مختلفی برخوردار هستند. همچنین صندوق ها، نیمکت های کار، پایه و قلاب ها و کابینت ها شامل این موارد می شوند.

کمد محافظ ابزار

انواع کمد ابزار

این کمدها براساس کارایی که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه شده اند. کمد ابزار چوبی یکی از رایج ترین و قدیمی ترین انواع این تجهیزات است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تولیدکنندگان درصدد ارائه بهترین و مرغوب ترین نمونه های این محصول برآمده اند. در ادامه به آشنایی با رایج ترین و کاربردی ترین انواع این تجهیزات می پردازیم.

کمد ابزار دیواری

مدل های دیواری همانطور که از نامشان مشخص است، بر روی دیوار نصب می شوند. همچنین در دسترس شما هستند و جایی که قصد انجام فعالیت های روزمره را دارید، قرار می گیرند. این نوع از کمد محافظ ابزار فضای زیادی را اشغال نمی کند. لازم به ذکر است برخی از آنها از کشوهایی برخوردار هستند که می توانید ابزارآلات را از یکدیگر تفکیک کنید.

کمد ابزار دیواری

کمد ابزار فلزی

این نوع از تجهیزات از جنس ورقه های فولادی ساخته می شوند و از استحکام بالایی برخوردار هستند. این نمونه از کمدها به منظور نگهداری از انواع ابزارآلات با وزن سنگین، مناسب استفاده هستند.

کمد ابزار صنعتی

مدل های صنعتی این تجهیزات همانطور که از نامشان مشخص است، در محیط های صنعتی و کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. درنتیجه طیف گسترده ای از انواع ابزار را می توان در این کمدها جای داد. این کمد ابزار کارگاهی از قفسه بندی های مخصوصی برخوردار است. به طور کلی این کمدهای محافظ بهترین وسیله برای نگهداری از مجموعه ابزار صنعتی است.

کمد ابزار ریلی

درب این کمدها به صورت ریلی و در انواع دو درب و سه درب ساخته می شود. نصب این نوع از کمدها بسیار آسان است و کاربردهای زیادی در محیط مورد نظر می تواند داشته باشد. نکته ای که وجود دارد استفاده مداوم و طولانی مدت از این تجهیزات است که با گذشت زمان ممکن است ساچمه های ریل آن دچار فرسودگی شوند. اما اصلاً جای نگرانی نیست و در صورت خراب شدن ساچمه ها، می توانید آنها را تعویض نمایید.

کمد ابزار مکانیکی

در ابتدا بهتر است با انواع ابزارآلات مکانیکی آشنا شوید. تجهیزاتی ازجمله انبردست، پیچ گوشتی، آچار و مواردی از این قبیل، جزو وسایل مکانیکی هستند. مکانیکی نیز یکی از شغل هایی است که دسترسی به تجهیزات مورد نیاز باید با سرعت بالایی انجام گیرد. از این رو به یک کمد محافظ ابزارآلات در هر کارگاه مکانیکی نیاز است. کمدهای مکانیکی به صورتی طراحی و تولید می شوند که تمامی تجهیزات مختلف به مرتب ترین شکا ممکن کنار یکدیگر قرار بگیرند و امکان دسترسی در سریع ترین زمان ممکن به آنها وجود داشته باشد. همچنین مصون ماندن ابزارآلات از آلودگی های حاصل از محیط کار، یکی از بزرگترین ویژگی های این محصولات به شمار می آید.

کمد ابزار مکانیکی

مزایای کمد ابزار صنعتی

همانطور که با این وسیله آشنا شدید، استفاده از آن از اهمیت به سزایی برخوردار است. در ادامه به آشنایی با مزایای این محصول در صنایع مختلف می پردازیم.

 • فراهم کردن تمیزی محیط مورد نظر
 • برخورداری از طراحی خلاق و نوآورانه
 • برخورداری از کیفیت بالا
 • مرتب نگه داشتن و ایمن سازی تجهیزات مجموعه
 • بهینه سازی محیط مورد نظر

لازم به ذکر است برخی از انواع این تجهیزات از چرخ برخوردار هستند تا جابه جایی آنها راحت تر انجام شود. کمد ابزار چرخ دار یکی از بهترین نمونه های این محصول است که می توانید آن را از مکانی  به مکان دیگر انتقال دهید.

مزایای کمد ابزار صنعتی

مراحل ساخت کمد ابزار صنعتی

در این بخش به آشنایی با روش ها و مراحل تولید و ساخت این کمدها می پردازیم.

 • در ابتدا جعبه کمد باید ساخته شود که این فرآیند باتوجه به مقدار ماده مورد نیاز و فضای موجود اندازه گیری می شود. قرار دادن قفسه در ارتفاع مناسب نیز می توند تأثیر به سزایی در استحکام کمد داشته باشد.
 • در مرحله دوم بهتر است که پایه های این تجهیزات ساخته شوند. به طور معمول این کمدها از 4 یا 6 پایه برخوردار هستند. پیشنهاد ما به شما این است که پس از آماده سازی پایه ها از درزگیر استفاده کنید.
 • افزودن دیوار پشتی کمد از دیگر مراحلی است که در ساختار این کمدها باید در نظر داشته باشید. بهتر است اندازه های مورب را از بالا به پایین با یکدیگر مقایسه و در صورت لزوم آنها را تنظیم نمایید.
 • توجه نمایید این تخته ها را با عرض های مساوی باید برش دهید تا چارچوب های آن ساخته شوند. سپس می توانید میله هایی را به صورت متقاطع بر روی اسکلت کمد نصب کنید. همچنین می توانید چارچوب را به صورت آماده تهیه کنید که از پیش برش خورده باشد.
 • ساختن درب این کمدها از دیگر مراحل ساخت این محصول است. پس از آماده سازی درب، قاب ها به یکدیگر چسبانده می شوند و می توانید سوراخ های مورد نیاز برای بستن پیچ را مشخص کنید.
 • در این مرحله براساس تعداد لولاهایی که انتخاب کرده اید، می توانید آنها را بر روی کمد قرار دهید.
 • ایمن سازی کمد ابزار از دیگر مراحلی است که در ساخت آن هدف قرار دارد. اندازه گیری هایی که تاکنون انجام داده اید باید بسیار دقیق باشند تا هیچگونه خطری احتمال سقوط و افتادن کمد را دربر نداشته باشد. بهتر است چفت ها به طور صحیحی بر روی شکاف میان درب قرار داشته باشند.
 • با اضافه کردن سقف تقریباً مراحل ساخت کمد رو به اتمام است. با این مرحله ساختار ظاهری و کلی کمد شما تقریباً آماده است و می توانید این کار را به پایان برسانید.
 • رنگ آمیزی کمد محافظ ابزار مرحله پایانی انجام این کار است. شما برحسب سلیقه خود می توانید کمد را رنگ کنید و به آن اجازه دهید تا خشک شود. به این نکته توجه نمایید که بهتر است رنگ انتخابی شما مرغوب باشد و تحمل شرایط محیطی سرد و گرم را داشته باشد.

مراحل ساخت کمد ابزار صنعتی

نکات مهم در خرید کمد ابزار

کمد محافظ ابزار از تجهیزاتی است که هنگام تهیه آن باید به نکات خاصی توجه داشته باشید تا خرید شما مطلوب واقع شود. از این رو پیش از تهیه این محصول باید به نکات خاصی توجه داشته باشید. در ادامه شما را با راهنمای خرید کمد ابزار آشنا می نماییم.

نوع کمد

پیش از این با انواع کمدهای محافظ برای ابزار آشنا شدید. این کمدها براساس نوع فعالیت و کاربری شما در انواع مختلفی تولید می شوند.

اندازه کمد

توجه به ابعاد و اندازه این تجهیزات از دیگر عواملی  است که حیین خرید باید به آنها توجه داشتته باشید.

گنجایش انبار

از دیگر عواملی که در خرید شما تأثیر دارد، توجه به طرفیت انبار و محیط مورد نظر است. شما باید براساس تعداد و میزان جایگیری ابزارآلات مورد

تعداد کشوها

تعداد کشوهایی که بر روی این ابزار قرار دارد، از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب این محصول است. باید  به فضای موجود میان طبقات کشو توجه داشته باشید که تمامی ابزارآلات شما در آن جای بگیرند. همچنین اندازه و حجم کشوها باید به میزان لازم بزرگ باشد تا ملزومات صنعتی مورد نیاز شما به آسانی درون آنها قرار بگیرد.

کیفیت

توجه به دوام کیفیت متریال های به کار رفته در ساخت این وسیله از دیگر فاکتورهایی است که باید به آن توجه داشته باشید.

نکات مهم در خرید کمد ابزار

بهترین کمد محافظ ابزار

تولیدکنندگان و برندهای بسیاری به تولید این تجهیزات پرداخته اند. در ادامه به معرفی محبوب ترین و مطرح ترین شرکت های تولیدکننده این وسیله می پردازیم.

کمد ابزار ایران پتک

ایران پتک از برترین برندهایی است که به تولید انواع ابزارآلات دستی پرداخته است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس استانداردهای ایرانی ساخته می شوند. این برند از سال 1362 فعالیت خود را در زمینه تولید و طراحی ابزار دستی آغاز نمود. کمد ابزار cnc شرکت ایران پتک یکی از پرطرفدارترین کمدهایی  است که این برند به بازار عرضه کرده است.

کمد محافظ ابزار شاهرخ

کمد ابزار شاهرخ از دیگر تولیدکنندگانی است که محبوبیت بسیاری در این حوزه دارد. این گروه صنعتی با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تجهیزات صنعتی، توانسته است جایگاه خود را میان دیگر تولیدکنندگان تثبیت نماید. کمد محافظ ابزار مدل 196H1 و 190MH از پرمصرف ترین کمدهای این شرکت به شمار می آیند.

قیمت کمد محافظ ابزار

قیمت کمدهای ابزار براساس نوع و ظرف کمد متغیر است. همچنین ابعاد و اندازه این تجهیزات و شرکت تولیدکننده آن از دیگر مواردی هستند که بر قیمت این محصولات تأثیر می گذارند. در سایت راندنو می توانید استعلام قیمت کمد فلزی ابزار را از فروشندگان این تجهیزات دریافت نمایید.

خرید کمد محافظ ابزار

برای خرید کمد ابزار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کمد ابزار صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند