ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

چراغ ریلی

چراغ ریلی نوعی از چراغ های سقفی به شمار می آید که امروزه در بسیاری از محیط ها مورد استفاده قرار می گیرد. چراغ های ریلی از یک ردیف یا ریل تشکیل شده اند که منابع نوری بر روی آن ها قرار گرفته اند. سیم کشی چراغ های ریلی در داخل ریل های مربوطه قرار می گیرد. از ترک لایت ها در ویترین فروشگاه ها، آرایشگاه ها، نمایشگاه ها، موزه ها، گالری ها، رستوران ها و ... استفاده می شود.

برای خرید انواع چراغ سقفی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید. با استفاده از این نوع چراغ ها، می توان نوری متمرکز و موضعی را بر روی یک سوژه خاص ایجاد کرد. زاویه تابش نور در چراغ های ریلی را می توان به صورت دلخواه تنظیم کرد. این چراغ ها در ریل خود می توانند به سمت راست و چپ حرکت داده شوند و علاوه بر این، زاویه چراغ ها نیز قابل تغییر است.

نصب چراغ ریلی

معمولاً ابتدا شاخه های ریل را که می توانند سفید، نقره ای و مشکی باشند، بر روی سقف به وسیله پیچ و رولپلاک نصب می کنند. پس از آن، لازم است کابل ها را داخل شاخه های ریل کار بگذارید. تغذیه ریل را که دارای یک سیم فاز و نول است، به ریل متصل نموده و درب ترمینال را ببندید. سپس چراغ ها را با توجه به گیره های کناری به ریل متصل کنید. ابتدا گیره باز می شود، سپس چراغ در محل مورد نظر گذاشته و گیره بسته می شود. پس از نصب این چراغ، می توانید زاویه تابش نور را به صورت افقی و عمودی تنظیم کنید.

اجزای چراغ ترک لایت (ریلی)

ترک لایت ها دارای اجزای زیر هستند:

منبع نور

چراغ های ریلی اغلب دارای منبع روشنایی هستند و نیازی به تهیه لامپ ندارند. تکنولوژی لامپ های به کار رفته در این گونه چراغ ها می تواند ال ای دی، سی او بی (COB) و یا اس ام دی (SMD) باشد. درجه حرارت لامپ های چراغ ریلی اغلب حدود 3000 تا 6000 درجه کلوین است که رنگی آفتابی و یا سفید را ارائه می دهد. در پاره ای از موارد، چراغ های ریلی به لامپ مجهز نیستند که با توجه به سرپیچ آن ها می توان انواع لامپ را برای آن ها تهیه کرد.

ریل چراغ ریلی

ریل های چراغ سقفی ریلی، در رنگ ها و ابعاد متنوع به بازار عرضه می شوند. این ریل ها از جنس آلومینیوم و یا ورق های گالوانیزه و در رنگ های مشکی و سفید ساخته می شوند. این تجهیزات معمولاً دارای اندازه های استاندارد 1 و 2 متری هستند. این ریل ها قابلیت اتصال بر روی سقف، دیوار، زمین و ... را دارند. از ریل ها می توان در اماکنی که سقف های کوتاه دارند نیز استفاده کرد. این ریل ها دارای حفره هایی جهت پیچ شدن به سقف هستند.

رابط

برای قرارگرفتن ریل ها در کنار یکدیگر، از چند نوع رابط استفاده می شود. این رابط ها بسته به محل قرارگیری و نحوه اتصال متفاوت هستند. رابط ها می توانند به شکل های T ،L ،I و یا X باشند.

پایه ها

 این تجهیزات وظیفه برقراری اتصال بین لامپ و ریل را برعهده دارند. برخی از این پایه ها به همراه لامپ و به صورت یک ترکیب بر روی ریل نصب می شوند و در برخی موارد، پایه ها به لامپ متصل می شوند و سپس بر روی ریل قرار می گیرند. این پایه ها می توانند جهت تابش نور، چراغ را تنظیم کنند.

نکات ایمنی و نحوه نصب چراغ سقفی ترک لایت

در هنگام نصب این گونه تجهیزات، باید به این نکته توجه داشت که سیم های داخل ریل با بدنه آن اتصال نداشته باشند. علاوه بر این، به میزان تحمل ریل برای نصب چراغ نیز باید توجه کرد. برای اتصال ریل به مکان مورد نظر مانند سقف و یا دیوار، باید از پیچ و مهره و رولپلاک استفاده کرد. نمی توان برای اتصال آن ها از چسب استفاده نمود.

نکات مهم در هنگام خرید چراغ سقفی ریلی

در هنگام خرید چراغ ریلی باید به نکات زیادی توجه کرد. به عنوان مثال، نوع فضا، رنگ نور مورد نیاز، مساحت مورد استفاده، ارتفاع سقف، میزان روشنایی مورد نیاز، شکل ظاهری چراغ ریلی و موارد دیگر، در انتخاب و خرید چراغ های ریلی بسیار مهم هستند. از بهترین برندهای چراغ ریلی سقفی می توان به چراغ ریلی اکووات، شیله، داتیس، ZFR، پارس شعاع توس، نمانور، مازی نور، K.H، شعاع و ... اشاره کرد.

برند


نوع لامپ


نوع


توان