ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

چراغ ریلی

چراغ ریلی از دسته چراغ های سقفی می باشد که امروزه در بسیاری از محیط ها مورد استفاده قرار می گیرد. چراغ های ریلی از یک ردیف یا ریل تشکیل شده اند که منابع نوری بر روی آن ها قرار گرفته اند. سیم کشی چراغ های ریلی در داخل ریل های مربوطه قرار می گیرد. از ترک لایت ها در ویترین فروشگاه ها، آرایشگاه ها، نمایشگاه ها، موزه ها، گالری ها، رستوران ها و ... استفاده می شود. با استفاده از این گونه چراغ ها می توان نوری متمرکز و موضعی را بر روی یک سوژه خاص ایجاد کرد. زاویه تابش نور در چراغ های ریلی را می توان به صورت دلخواه تنظیم کرد. این چراغ ها در ریل خود می توانند به سمت راست و چپ حرکت داده شوند و علاوه بر این، زاویه چراغ ها نیز قابل تغییر است.

اجزای چراغ ریلی

ترک لایت ها دارای اجزای زیر هستند:

  • منبع نور: چراغ های ریلی اغلب دارای منبع روشنایی بوده و نیازی به تهیه لامپ ندارند. تکنولوژی لامپ های به کار رفته شده در این گونه چراغ ها می تواند ال ای دی، سی او بی و یا اس ام دی باشد. درجه حرارت لامپ های چراغ ریلی اغلب حدود 3000 تا 6000 درجه کلوین است که رنگی آفتابی و یا سفید را ارائه می دهد. در پاره ای از موارد، چراغ های ریلی به لامپ مجهز نیستند که با توجه به سرپیچ آن ها می توان انواع لامپ را برای آن ها تهیه کرد.
  • ریل: ریل های چراغ سقفی ریلی، در رنگ ها و ابعاد متنوع به بازار عرضه می شوند. این ریل ها از جنس آلومینیوم و یا ورق های گالوانیزه و در رنگ های مشکی و سفید ساخته می شوند. این تجهیزات معمولاً دارای اندازه های استاندارد 1 و 2 متری هستند. این ریل ها قابلیت اتصال بر روی سقف، دیوار، زمین و ... را دارند. از ریل ها می توان در اماکنی که سقف های کوتاه دارند نیز استفاده کرد. این ریل ها دارای حفره هایی جهت پیچ شدن به سقف می باشند.
  • رابط: برای قرارگرفتن ریل ها در کنار یکدیگر از چند نوع رابط استفاده می شود. این رابط ها بسته به محل قرارگیری و نحوه اتصال متفاوت است. رابط ها می توانند به شکل های T،L ،I و یا X باشند.
  • پایه ها: این تجهیزات وظیفه برقراری اتصال بین لامپ و ریل را برعهده دارند. برخی از این پایه ها به همراه لامپ و به صورت یک ترکیب بر روی ریل نصب می شوند و در برخی موارد، پایه ها به لامپ متصل شده و سپس بر روی ریل قرار می گیرند. این پایه ها می توانند جهت تابش نور، چراغ را تنظیم کنند.

نکات ایمنی و نحوه نصب چراغ ریلی

در هنگام نصب این گونه تجهیزات باید به این نکته توجه داشت که سیم های داخل ریل با بدنه آن اتصال نداشته باشند. علاوه بر این، به میزان تحمل ریل برای نصب چراغ نیز باید توجه کرد. برای اتصال ریل به مکان مورد نظر مانند سقف و یا دیوار، باید از پیچ و مهره و رولپلاک استفاده کرد. نمی توان برای اتصال آن ها از چسب استفاده نمود.

نکات مهم در هنگام خرید چراغ ریلی

در هنگام خرید چراغ ریلی باید به نکات بسیاری توجه کرد. به عنوان مثال نوع فضا، رنگ نور مورد نیاز، مساحت مورد استفاده، ارتفاع سقف، میزان روشنایی مورد نیاز، شکل ظاهری چراغ ریلی و موارد دیگر، در انتخاب و خرید چراغ های ریلی بسیار مهم هستند.

از بهترین برندهای چراغ ریلی سقفی می توان به اکووات، شیله، داتیس، ZFR، پارس شعاع توس، نمانور، مازی نور، K.H، شعاع و ... اشاره کرد.

مشاهده ادامه مطلب

برند


نوع لامپ


نوع


توان