ثبت فروشگاه

انبر اتصال جوشکاری

انبر اتصال ابزاری است برای اتصال منفی به قطعه مورد جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار نقش گیره را دارد. فنر مورد استفاده در انبر اتصال دو نوع است. انبر اتصال باید از جنس قوی و مستحکم باشد. جنس بدنه مرغوب ترین انبر های اتصال از استیل آبکاری شده می باشد و در برابر حرارت مقاوم می باشند. این انبر دارای شکافی برای رد شدن کابل، پیچ نگهدارنده کابل و سیم برقراری اتصال درون انبر است. معمولا انبر اتصال مرغوب می تواند به تمام دستگاه جوش هایی با محدوده شدت جریان 300،350، 500 آمپرو.. اتصال یابد. جنس خود انبر های اتصال می تواند از آهن یا فولاد ضد زنگ باشد.

انبر اتصال جوشکاری چیست

برای اتصال و نگه داشتن دو قطعه که نمی توان آن را با دست در کنار هم نگه داشت از انبر اتصال استفاده می کنند. با کمک این ابزار به راحتی می توان دو قطعه در کنار هم نگه داشته شده را جوش داد. فنر به کار رفته در ابزار اتصال از 2 نوع فنر قوی و فنر ضعیف تولید می شوند. هرچه فنر مورد استفاده در انبر قوی تر باشد استفاده از آن راحت تر است.

انواع انبر اتصال جوشکاری

 •  گیره C ( گیره G) : معمولی ترین گیره اتصال گیره C یا G است. از این گیره زمانی استفاده می شود که مواد نیازمند فشار بالایی هستند تا به یکدیگر متصل شوند. به دلیل اینکه گیره C این توانایی را دارد تا به خوبی مواد را در جای خودنگه دارد ، یکی از معایب این گیره ها آن است که بسیارآهسته از قطعه جدا می شود و تنظیم مجدد آن ها در مقایسه با سایر انواع انبرهای اتصال سخت است . انواع مختلفی انبر اتصال C وجود دارد . یکی از انواع آن ها قابل قفل شدن است . 
 • انبر اتصال کشویی (F شکل) : این قطعه به علت ظرفیت بالایی که دارد معمولا به جای گیره C از آن استفاده می کنند. نحوه نصب و قفل شدن این قطعه اتصال بسیار آسان و سرع بوده به همین منظور کار کردن با آن سرعت را بالاتر می برد.
 •  انبر اتصال لوله ای: انبر اتصال لوله ای برای نگه داشتن اشیا کاربرد دارد و فرم لوله ای شکل محور آن کاملا با انواع دیگر متمایز می باشد.
 • گیره دو محور: از این گیره برای نگه داشتن دو لوله یا میله با زاویه مشخص استفاده می شود. این قطه از نوع گیره های دو محور بوده و در میزهای جوشکاری ثابت نصب می شوند. 
 •  انبر اتصال قفل شو: گیره های قفل شو برای جوشکاری مواد کوچک  مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از انواع آن گیره های فلزی ورقه ای است . شباهت زیادی به انبر اتصال قفل شو دارد اما برای محدوده های بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرد . انبر اتصال قفل شو برای جوشکاری ورقه های فلزی مناسب است.
 • گیره جهشی: استفاده از این گیره آسان تر است، قیمت آن به نسبت بقیه گیره ها مقرون به صرفه تر است. برای استفاده از این گیره دسته آن را فشار دهید و انبر را باز کنید. تنها عیب این گیره در ظرفیت کوچک باز شدن آن است، که باعث می شود در هنگام جوشکاری های دستی نتوانید قطعه های بزرگ را در کنار هم نگه دارید.
 • گیره واکنشی سریع: این گیره ها تفاوتی با سایر گیره ها ندارند. تنها تفاوت این گیره با بقیه گیره در این است که حین اجوشکاری فرد به تنهایی می تواند از این ابزار استفاده کند. به همین علت استفاده از این گیره ها بسیار محبوب تر است.
 • انبرهای vice grip: از این انبر ها در جوشکاری اتوماتیک استفاده می شود. انبر vice grip برای نگه داشتن ورقه های کوچک یا مواد کوچک در حین جوشکاری استفاده می شود.

   ویژگی های انبر اتصال جوشکاری مرغوب 

 1.  بدنه استیل مستحکم و ضد زنگ
 2. دارای فک مسی برای انتقال بهتر جریان
 3. مقاوم در برابر حرارت
 4. ظرفیت بالا باز شدن دهانه و اتصال محکم دو فک به یکدیکر
 5. دسته هایی نرم و دارای عایق لاستیکی 
 6.  انبر اتصال های نشکن 

راهنمای خرید انبر اتصال جوشکاری

برای خرید انبر اتصال به پارمترهایی که به شرح زیر است باید توجه فرمائید.

مواد به کار رفته

برای تولید انبر اتصال از موادهای مختلفی استفاده می شود. مانند چدن، آهن و یا فولاد های ضد زنگ. انتخاب جنس این محصول به میزان بودجه شما بستگی دارد.

جزئیات ساخت و ساز

بهتر است بدانید  فرآیند ساخت انبر انتخابی شما به چه روشی بوده است. آیا آنها را به صورت جدا و سپس قطعات را بهم چسباندن یا از ابتدا آن ها به صورت پکپارچه ساخته شده اند؟ آیا انبری که خریداری کرده اید اصل است؟ جنس عایق دسته ابنر ها از چیست؟ در بیشتر مواقع این اطلاعات را می توانید به روی برچسب محصول بیابید.

دسته ها

در قسمت داخلی بعضی از گیره ها از مواد نرم یا پلاستیکی استفاده می شود، استفاده از این مواد موجب می شود در هنگام کار، قطعه یا  ورق مورد نظرتان دچار آسیب و خراشیدگی نشود. اگر برای کار خود به دقت بالایی نیاز دارید که قطعه آسیب نبیند حتما به این نکته توجه فرمائید.

ظرفیت باز شدن دهانه

حتما هنگام خرید به ظرفیت باز شدن دهانه گیره توجه فرمائید تا بتوانید از آن در پروژه مد نظر خود استفاده بهینه کنید.

تعداد گیره ها

اگر به روی پروژه بزرگی فعالیت می کنید به گیره های بیشتری نیاز پیدا می کنید. بر اساس تجربه خود انبرهای خود را گسترش دهید. البته مسلماً 10 انبر نوع c به کارتان نخواهد آمد پس در واقع باید انبرهای متنوع با کارکردهای گوناگون داشته باشید.

نکات ایمنی هنگام استفاده از انبر اتصال جوشکاری

•    گیره متناسب با کاری که انجام می دهید انتخاب کنید برای مثال بعضی گیره ها به سختی و بعضی دیگر به آسانی باز می شود.
•    هیچ گاه هنگام استفاده از انبر اتصال آن را خیلی محکم نکنید زیرا باعث آسیب می شود.
•    هنگام استفاده از گیره از بالشتک استفاده کنید و آن را بین گیره و مواد قرار دهید. 
•    به طور مناسب گیره ها را تمیز کنید. استفاده از گیره روغنی باعث دشوار شدن کار می شود.
•    پس از اطمینان از جوش گیره ها را بلافاصله جدا کنید تا باعث آسیب بست ها نشود.
•    جایی که انبر اتصال و الکترود به بدنه متصل می شود باید رسانا باشد.
•    ابتدا انبر اتصال را بزنید سپس اقدام به جوشکاری کنید تا از معیوب شدن انبر اتصال خودداری شود.

بهترین برند انبر اتصال جوشکاری

در بازار بسیاری از برند های انبر اتصال جوشکاری وجود دارد. انتخاب بهترین برند به نیاز و معیار شما بستگی دارد در ادامه به معرفی چند برند می پردازیم.

انبر اتصال آرت

آرت یکی از تولید کنندگاه انبر اتصال جوش است که با تولید محصولات با کیفیت توانسته در بین مشتریان بازار شناخته شود.

انبر اتصال آروا

شرکت آروا در سال 1380 فعالیت خود را آغاز نموده است. این برند با وارد کردن ابزار آلات از چین کار خود را شروع کرد سپس بعد از چند سال خود این کمپانی با شعار آورا ابزار موفقیت اقدام به تولید ابزار آلات نموده است.

از دیگر برندهای این محصول می توان به برند فروزان، دماوند، فرید، سپهر جوش و وینر اشاره کرد.

قیمت انبر اتصال جوشکاری

این انبر ها بر اساس نوع جنس بدنه و میزان باز شدن دهانه فک و نوع کاربردشان دارای قیمت متفاوتی هستند. تجهیزات جوشکاری دارای تنوع زیادی می باشند که از مهمترین آن ها می توان به این انبر ها اشاره نمود. در پلتفرم راندنو فروشندگان انواع دستگاه جوش و لوازم جانبی آن، کالاهای خود را قیمت گذاری کرده و با خریداران به صورت مستقیم در تماس هستند. در انتخاب این وسیله حتما به برند سازنده آن توجه داشته باشید.

خرید انبر اتصال جوشکاری

برای خرید چسب آهن می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات چسب آهن خارجی و ایرانی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چسب آهن و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی و مراکز فروش آن را برای شما فراهم می سازد. 

لیست مقایسه

برند