ثبت فروشگاه

انبر اتصال

انبر اتصال ابزاری است برای اتصال منفی به قطعه مورد جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار نقش گیره را دارد. فنر مورد استفاده در انبر اتصال دونوع است، فنر قوی و فنر ضعیف، هرچه فنر مورد استفاده در انبر قوی تر باشد استفاده از آن راحت تر است. انبر اتصال باید از جنس قوی و مستحکم باشد. جنس بدنه مرغوب ترین انبر های اتصال از استیل آبکاری شده می باشد و در برابر حرارت مقاوم می باشند. این انبر دارای شکافی برای رد شدن کابل، پیچ نگهدارنده کابل و سیم برقراری اتصال درون انبر است. معمولا انبر اتصال مرغوب می تواند به تمام دستگاه جوش هایی با محدوده شدت جریان 300،350، 500 آمپرو.. اتصال یابد. جنس خود انبر های اتصال می تواند از آهن یا فولاد ضد زنگ باشد.

انواع انبر اتصال 

 •  گیره C ( گیره G) :  از این گیره زمانی  استفاده می شود که مواد نیازمند فشاربالایی  هستند تا به یکدیگر متصل شوند.  به دلیل اینکه گیره C این توانایی را دارد  تا به خوبی مواد را در جای خودنگه دارد ، یکی از معایب این گیره ها آن است که بسیارآهسته از قطعه جدا می شود و تنظیم مجدد آن ها در مقایسه با سایر انواع انبرهای اتصال سخت است . انواع مختلفی انبر اتصال C وجود دارد . یکی از انواع آن ها قابل قفل شدن است . 
 • انبر اتصال  کشویی (F شکل) : این قطعه به علت ظرفیت بالایی که دارد معمولا به جای گیره C از آن استفاده می کنند. نحوه نصب و قفل شدن این قطعه اتصال بسیار آسان و سرع بوده به همین منظور کار کردن با آن سرعت را بالاتر می برد.
 •  انبر اتصال لوله ای: انبر اتصال لوله ای برای نگه داشتن اشیا کاربرد دارد و فرم لوله ای شکل محور آن کاملا با انواع دیگر متمایز می باشد.
 • گیره ۹۰ درجه: این قطه از نوع گیره های دو محور بوده و در میزهای جوشکاری ثابت نصب می شوند.
 •  انبر اتصال قفل شو:  گیره های قفل شو برای جوشکاری مواد کوچک  مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از انواع آن گیره های فلزی ورقه ای است . شباهت زیادی به انبر اتصال قفل شو دارد اما برای محدوده های بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرد . انبر اتصال قفل شو برای جوشکاری ورقه های فلزی مناسب است.

   ویژگی های انبراتصال مرغوب 

 1.  بدنه استیل مستحکم و ضد زنگ
 2. دارای فک مسی برای انتقال بهتر جریان
 3. مقاوم در برابر حرارت
 4. ظرفیت بالا باز شدن دهانه و اتصال محکم دو فک به یکدیکر
 5. دسته هایی نرم و دارای عایق لاستیکی 
 6.  انبر اتصال های نشکن 

نکات ایمنی هنگام استفاده از انبر اتصال 

•    گیره متناسب با کاری که انجام می دهید انتخاب کنید برای مثال بعضی گیره ها به سختی و بعضی دیگر به آسانی باز می شود.
•    هیچ گاه هنگام استفاده از انبر اتصال آن را خیلی محکم نکنید زیرا باعث آسیب می شود.
•    هنگام استفاده از گیره از بالشتک استفاده کنید و آن را بین گیره و مواد قرار دهید. 
•    به طور مناسب گیره ها را تمیز کنید. استفاده از گیره روغنی باعث دشوار شدن کار می شود.
•    پس از اطمینان از جوش گیره ها را بلافاصله جدا کنید تا باعث آسیب بست ها نشود.
•    جایی که انبر اتصال و الکترود به بدنه متصل می شود باید رسانا باشد.
•    ابتدا انبر اتصال را بزنید سپس اقدام به جوشکاری کنید تا از معیوب شدن انبر اتصال خودداری شود.  

قیمت انبر اتصال جوشکاری:

این انبر ها بر اساس نوع جنس بدنه و میزان باز شدن دهانه فک و نوع کاربردشان دارای قیمت متفاوتی هستند. تجهیزات جوشکاری دارای تنوع زیادی می باشند که از مهمترین آن ها می توان به این انبر ها اشاره نمود. در پلتفرم راندنو فروشندگان انواع دستگاه جوش و لوازم جانبی آن، کالاهای خود را قیمت گذاری کرده و با خریداران به صورت مستقیم در تماس هستند. در انتخاب این وسیله حتما به برند سازنده آن توجه داشته باشید.

لیست مقایسه

برند