راهنمای خرید مفصل حرارتی

راهنمای خرید مفصل حرارتی

راهنمای خرید مفصل حرارتی به شما کمک می کند بتواند بهترین مفصل حرارتی را برای مجموعه خود خریداری کنید. مفصل حرارتی یکی از تجهیزاتی است که در برق قدرت به کار گرفته می شود. مفصل کابل دو کابل برق مجزا را به صورت کاملاً استاندارد به هم متصل می کند. این تجهیزات برای کابل های آسیب دیده نیز مناسب هستند و می توانند آن ها را ترمیم کنند.

مفصل های حرارتی در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. پیش از خرید مفصل باید به نکاتی همچون نوع شیلد کابل، محدوده ولتاژی، نوع عایق، جنس مفصل و دیگر موارد توجه کرد.

اگر قصد خرید مفصل حرارتی دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به بررسی راهنمای خرید مفصل حرارتی می پردازیم.

آنچه در ادامه می خوانیم:

مفصل حرارتی

در ابتدای موضوع راهنمای خرید مفصل حرارتی به معرفی این محصول می پردازیم. مفصل حرارتی وسیله ای است که می تواند دو کابل برق را به هم متصل کند. همچنین جهت ترمیم کابل های پاره شده و آسیب دیده نیز از مفصل حرارتی استفاده می شود. مفصل ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. هر یک از این محصولات ویژگی های منحصربفردی دارند. نوع حرارتی مفصل ها بیشترین کاربرد را به خود اختصاص داده است. این محصولات در محل اتصال دو کابل قرار می گیرد و کابل هایی که صدمه دیده اند را ترمیم می کنند.

از مفصل می توان برای اتصال کابل های آرموردار، شیلددار، سرب دار، خشک و روغنی و دیگر انواع کابل استفاده کرد. مفصل های حرارتی نصب و راه اندازی ساده ای دارند و در خطوط زمینی و خطوط هوایی به کار گرفته می شوند. سایز مفصل های حرارتی باید مطابق با سایز و تعداد رشته های کابل مورد نظر انتخاب شود.

یکی از مهم ترین نکاتی که در راهنمای خرید مفصل حرارتی باید به آن توجه کنید، انواع مفصل حرارتی است. در ادامه به بررسی انواع آن می پردازیم.

مفصل حرارتی
مفصل حرارتی

بیشتر بخوانید: سرکابل چیست و چه کاربردی دارد؟


انواع مفصل حرارتی

یکی از مهم ترین نکاتی که در راهنمای خرید مفصل حرارتی باید مد نظر قرار دهید، انواع مفصل حرارتی براساس ولتاژ کابل است. این مفصل ها در انواع زیر به بازار عرضه می شوند:

 • مفصل حرارتی فشار ضعیف: از این مفصل ها برای کابل هایی با ولتاژ 1 کیلو ولت و بیشتر استفاده می شود.
 • مفصل حرارتی فشار متوسط: در مدارهایی که متوسط ولتاژ بین 1 تا 20 کیلوولت است، از مفصل فشار متوسط استفاده می شود.
 • مفصل حرارتی فشار قوی: مفصل های فشار قوی می توانند تا ولتاژهای 36 کیلوولت را تحمل کنند. این مفصل ها اغلب از جنس سیلیکون ساخته می شوند.

بیشتر بخوانید: انواع کابل برق سه فاز


جنس مفصل حرارتی

در لیست راهنمای خرید مفصل حرارتی بررسی جنس مفصل حرارتی نیز وجود دارد. مفصل های حرارتی از نظر جنس در چند نوع به بازار عرضه می شوند.

 • مفصل پل الفین
 • مفصل پی وی سی
 • مفصل PTFE
 • مفصل FEP
 • مفصل سیلیکونی
جنس مفصل حرارتی
جنس مفصل حرارتی

سایز مفصل حرارتی

یکی از موضوعات مهمی که در راهنمای خرید مفصل حرارتی باید به آن توجه کنید، سایز مفصل برق است. سایز مفصل حرارتی مطابق با سایز و تعداد رشته های کابل مورد نظر انتخاب می شود. مفصل حرارتی 300*3، مفصل 95+185*3، مفصل 35+70*3 و مفصل 500-300*1 از مفصل های پرکاربرد در صنعت برق هستند.


بیشتر بخوانید: انواع سایز کابل برق و کاربرد آنها


نکات مهم در خرید مفصل حرارتی

در راهنمای خرید مفصل حرارتی به بررسی نکات مهم پیرامون خرید این تجهیزات می پردازیم.

 • نوع کابل: پیش از خرید مفصل حرارتی باید نوع کابلی که قرار است توسط مفصل به کابل دیگر متصل شود را بررسی کنید. ابعاد مفصل باید متناسب با سایز کابل باشد. برخی از کابل ها به دلیل نوع روکش و عایقی که دارند، قطورتر هستند به همین دلیل مفصل باید متناسب با آن ها انتخاب شود. برای کابل های آرموردار نیز باید از مفصل برق مخصوص استفاده کرد.
 • محدوده ولتاژ مفصل: یکی از نکات مهمی که در راهنمای خرید مفصل حرارتی باید به آن توجه کنید، میزان ولتاژ کابل است. میزان ولتاژ کابل در مدار باید متناسب با میزان ولتاژ قابل تحمل مفصل باشد. مفصل ها در ولتاژهای مختلفی به بازار عرضه می شوند.
 • برند مفصل حرارتی: امروزه استفاده از مفصل های حرارتی بسیار رواج داشته است. به همین دلیل شرکت های زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از بهترین این شرکت های می توان به مفصل حرارتی ریکم، الکان، ری سان، چسب کاران، پارس مفصل و دیگر موارد اشاره کرد. در راهنمای خرید مفصل حرارتی باید به برند این تجهیزات دقت کنید.
راهنمای خرید مفصل حرارتی
راهنمای خرید مفصل حرارتی