ثبت فروشگاه

لامپ سی او بی (COB)

لامپ سی او بی (COB) از تعداد زیادی لامپ ال ای دی تشکیل شده است که با فاصله بسیار کم بر روی یک بورد قرار گرفته اند. COB، مخفف عبارت Chips on Board و به معنای تراشه بر روی تخته می باشد. ال ای دی هایی که در یک لامپ سی او بی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، برخلاف تکنولوژی اس ام دی بسیار فشرده بوده و  پس از روشن شدن، همانند یک صفحه نورانی و یک نواخت دیده می شوند. لامپ COB از یک منبع به شکل نقطه ای و متمرکز، نور تولید می کند. سی او بی ها به یک خنک کننده و یا هیت سینک نیاز دارند تا گرمای تولیدشده به وسیله آن ها به خارج لامپ هدایت شود. لامپ سی او بی ماشین از پرطرفدارترین لامپ ها برای علاقه مندان به طراحی ماشین است. لامپ های سی او بی در رنگ های متنوعی ساخته می شوند که پر کاربردترین آن ها لامپ سی او بی آفتابی، لامپ سی او بی سفید و لامپ سی او بی یخی می باشد.

از لامپ COB در صنایع مختلف مانند خودروسازی، هواپیما، کشتی سازی و ... استفاده می شود. همچنین برای روشنایی معابر شهری، میادین اصلی، اداره ها و شرکت های تجاری، ساخت پروژکتور و ... نیز از لامپ سی او بی استفاده بسیاری می شود. این نوع لامپ ها، در بدنه هایی به شکل حبابی، ادیسونی یا فیلامنتی، پروژکتور، هالوژنی و ... ساخته می شوند.

 مزایای استفاده از لامپ سی او بی

  1. لامپ های COB دارای طول عمر زیاد و حدود 50000 ساعت می باشند.
  2. این گونه لامپ ها مصرف انرژی پایینی داشته و استفاده از آن ها هزینه های مربوط به برق را کاهش می دهد.
  3. بازده نوری بسیار بالا از دیگر ویژگی های این مدل از لامپ ها است، به گونه ای که لامپ های سی او بی در ابعاد کوچک نور بسیاری را از خود ساطع می کنند.
  4. تنوع در شکل ظاهری و مقدار توان لامپ های سی او بی بسیار زیاد است، به عنوان مثال، پنل های گرد از 3 تا 30 وات و پنل های چهارگوش از 10 تا 100 وات عرضه می شوند.
  5. لامپ های COB، از خود گرمای کمی تولید می کنند، به همین دلیل هیت سینک ها نسبت به مدل های قبلی کوچک تر شده و به طور کلی از وزن لامپ نیز کاسته شده است.

تفاوت لامپ های اس ام دی و سی او بی

  • نور: لامپ هایی که از تکنولوژی سی او بی بهره برده اند، پرتاب نور بیشتری دارند زیرا از سبک یکپارچه در ساختار آن ها استفاده شده است.
  • فرم ظاهری: لامپ های اس ام دی در مقایسه با سی او بی دارای سطح وسیع تر و بزرگتری هستند.
  • تولید گرما: لامپ های SMD، به دلیل این که دارای بوردهای وسیع تری هستند، گرمای بیشتری نیز از خود تولید می کنند.
  • طول عمر: طول عمر لامپ های اس ام دی از سی او بی بیشتر است.

قیمت لامپ سی او بی

برندهای ZFR، کیهان، پارس شهاب، هانی نور، K.H و ...، بهترین برندهای تولیدکننده لامپ و چراغ های سی او بی هستند. سایت راندنو برترین فروشندگان و تولیدکنندگان لامپ cob را به شما معرفی می کند و می توانید با مراجعه به این سایت، لیست قیمت لامپ سی او بی را در برندهای مختلف مشاهده کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید. لامپ های سی او بی با توجه به توان مصرفی که دارند، قیمت گذاری می شوند.

لیست مقایسه

برند


نوع سرپیچ


توان