ثبت فروشگاه

چفت و بست 

چفت و بست ابزارآلاتی هستند که در اتصال انواع وسایل کاربرد دارند. چفت و بست دارای انواع مختلفی است که با توجه به کاربرد دسته بندی می شود. انواع چفت و بست شامل چفت و بست استیل، چفت و پست چوب و صنعتی می باشند. چفت و بست های ساده از جنس آهن با روکش کروم می باشند که در کمد و کشو کاربرد دارند. 

انواع چفت های پرکاربرد

چفت و بست صنعتی

انواع چفت و بست های صنعتی در انواع قابل رگلاژ در مدل ها و طراح های کششی موجود است. چفت و بست ها بستگی به ظرفیت قابل تحمل و کشش ها بسته بندی می شوند. این چفت و بست ها در ماشین آلات صنعتی و تابلوها استفاده می شود. 

چفت جعبه و تزئینی

 چفت تزئینی در انواع جعبه های چوبی و آنتیک استفاده می شود. این چفت در جعبه جواهرات، جعبه شطرنج، جعبه تخته نرد و .. استفاده می شود. این چفت ها معمولاً به وسیله  پیچ چوب یک سانت و میخ سیاه چوب نصب می شود. 

چفت غلطکی

این چفت در بسته ماندن درب و چفت شدن آن مورد استفاده است. چفت غلطکی مقاوم، مستحکم و بسیار پر طرفدار است. 

چفت و بست استیل

این چفت و بست ها در انواع ساده، رگلاژی، ضامن دار می باشد. کاربرد چفت های استیل در محکم بستن درب تانک اسید، تانک شیر و باکس های کوچک است. نصب و جداسازی چفت و بست های استیل با سرعت بالا امکان پذیر است و از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار است. برخی از چفت و بست های استیل از فولاد فشرده تهیه شده ودر جنس های گالوانیزه و استلنس استیل قابل تهیه است.

چفت و بست چوب

علاوه بر انواع میخ ها و پیچ ها از چفت و بست ها جهت محکم کردن و اتصال قطعات چوبی استفاده می شود همچنین در چفت کردن قطعات پنهان مبل کاربرد دارد. 

چفت و بست فنردار

این چفت و بست به علت داشتن فنر به آسانی باز نمی شوند و سر و صدا تولید نیز تولید نمی کنند. این چفت ها در کارهای سبک قابل استفاده است و تحمل بارهای سنگین را ندارد. جنس چفت های فنر دار از استیل است.

نکات مهم در خرید چفت و بست 

  • یکی از مهم ترین نکات در خرید چفت و بست، جنس محصول است. چفت و بست عموماً از جنس آهن و استیل با روکش گالوانیزه یا کروم وانادیم تولید شده است که از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است و می توان از آن ها در تمامی شرایط آب و هوایی استفاده کرد. 
  • چفت و بست در سایزهای مختلفی تولید شده است، به همین علت باید ابتدا محلی را که می خواهیم در آن چفت بست قرار گیرد را اندازه گرفته و سپس چفت و بست را خریداری کیند. 
  • چفت باید راوان باشد و به راحتی باز و بسته شود. 

کاربران می توانند در سایت راندنو با تولیدکنندگان چفت و بسته در ارتباط بوده و در صورت نیاز به صورت خرد و عمده از آن ها خرید نمایند. 

لیست مقایسه

برند


نوع