ثبت فروشگاه

چفت و بست

چفت و بست یراق آلاتی هستند که در اتصال انواع وسایل کاربرد ویژه‌ای دارند. درخصوص سؤال چفت و بسته یعنی چه می‌توان گفت که با استفاده از این تجهیزات می‌توان اتصال میان یک وسیله و سطح مورد نظر را با قدرت بالایی انجام داد. انواع چفت و بست باتوجه به کاربرد‌هایی که دارند، از یکدیگر متمایز می‌شوند. چفت و بست استیل، چوب و صنعتی از انواع این ابزار هستند که در ادامه به کاربرد هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

چفت و بست جهت اتصالات قطعات به یکدیگر استفاده می‌شود. چفت و بست در صنایع شیمیایی، صنایع غذایی و صنایع نظامی نیز کاربرد‌هایی دارند. به طور معمول بسته نگه داشتن درب‌ها، کمد‌ها و دیگر وسایلی که به طور روزمره در منازل از آن‌ها استفاده می‌کنیم، به چفت و بست نیاز دارند. همچنین چفت و بست صندوقچه یکی از پرکاربردترین انواع این یراق آلات است که در منازل کاربرد‌های فراوانی دارد. چفت و بست‌ها با جنس‌های استنلس استیل، آهن، روکش کروم و گالوانیزه تولید و به بازار عرضه می‌شوند. چفت و بست‌های ساده، از جنس آهن با روکش کروم تولید می‌شوند که برای مصارف کمد و کشو کاربرد دارند. چفت و بست‌ها باتوجه به مقاومت و مواد بهره‌گیری شده در ساختار آن‌ها، به چند دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه به معرفی انواع چفت و بست و کارایی‌هایی که دارند، می‌پردازیم.

  • چفت و بست صنعتی: چفت و بست‌های صنعتی در مدل‌های ساده و قابل تنظیم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این چفت و بست‌ها از قابلیت رگلاژ شدن برخوردار هستند و به نوعی به آن‌ها چفت و بست رگلاژی نیز گفته می‌شود.
  • چفت و بست تزئینی: چفت تزئینی در انواع جعبه‌های چوبی و آنتیک استفاده می‌شود. این چفت در جعبه جواهرات، جعبه شطرنج و جعبه تخته نرد استفاده می‌شود. چفت و بست تزئینی معمولاً به وسیله پیچ چوب یک سانتی‌متری و میخ سیاه چوب نصب می‌شود.  
  • چفت و بست غلطکی: چفت و بست در یکی از دغدغه‌هایی است که برای بسیاری از کاربران اهمیت دارد. از این رو چفت و بست غلطکی به منظور بسته ماندن درب‌ها کاربرد‌های خاصی دارند. چفت غلطکی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است.
  • چفت و بست استیل: از چفت و بست استیل می‌توان جهت بستن درب تانک‌های شیر، اسید، باکس‌های کوچک و مینیاتوری استفاده نمود. نصب و جداسازی چفت و بست‌های استیل با سرعت بالایی انجام می‌گیرد. همچنین چفت و بست‌های استیل از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار هستند. برخی از چفت و بست‌های استیل از فولاد فشرده تهیه می‌شوند و در جنس‌های گالوانیزه و استلنس استیل قابل تهیه هستند.
  • چفت و بست چوب: چفت و بست چوب به منظور سرهم کردن و یا اتصال قطعات پنهان وسایل چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارتی علاوه بر انواع میخ و پیچ، می‌توان از انواع چفت و بست چوب جهت محکم کردن و اتصال قطعات چوبی استفاده نمود.
  • چفت و بست فنردار: این چفت و بست به دلیل داشتن فنر به آسانی باز نمی‌شود. همچنین چفت و بست‌های فنری هنگام باز شدن سر و صدای زیادی تولید می‌کنند. این چفت جهت استفاده برای کار‌های سبک قابل استفاده است و تحمل بار‌های سنگین را ندارد. جنس چفت‌های فنر دار از استیل ساخته می‌شوند.

قیمت چفت و بست

قیمت چفت و بست باتوجه به عواملی مانند جنس محصول، نوع کاربرد، میزان مقاومت، میزان کشش و موارد دیگر بستگی دارد. همچنین شرکت تولیدکننده چفت و بست از دیگر مواردی است که بر قیمت انواع چفت و بست تأثیرگذار است.

خرید چفت و بست از راندنو

هنگام خرید این یراق آلات باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • یکی از مهم‌ترین نکات هنگام خرید چفت و بست، جنس محصول است.
  • ابتدا محل مورد نظر قرارگیری چفت و بست را اندازه‌گیری نمایید و سپس به خرید چفت و بست با سایز مناسب اقدام نمایید.
  • توجه داشته باشید که چفت انتخابی شما باید روان باشد و به آسانی باز و بسته شود.

برای خرید چفت و بست می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چفت و بست و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع