ثبت فروشگاه

هاب

هاب شبکه یا هاب اترنت یکی از ساده‌ترین وسایل برای ایجاد ارتباط میان گره‌ها در یک شبکه محلی است. Hub در واقع یک نقطه اتصال مشترک بین گره‌های موجود و دستگاه‌های مختلف است. این وسیله قطعه‌ای است که از چند پورت مختلف همچون هاب USB، هاب HDMI و دیگر موارد تشکیل شده است. از یک پورت خود سیگنال یا داده‌های اطلاعاتی دریافت می‌کند و آن‌ها را تکثیر می‌کند. سپس به سایر پورت‌ها ارسال می‌شود و در نهایت به گره مقصد می‌رسد. به زبان ساده‌تر اگر یک مودم، Hub و کابل شبکه به هم متصل شوند، به کمک این وسیله می‌توان اینترنت را برای سایر کامپیوتر‌ها فراهم کرد. Hub در عمل شبیه به سوئیچ است اما وسیله‌ای بسیار ساده‌تر از آن است و قابلیت‌های کمتری دارد.

Hub Network ارزان‌ترین دستگاه توسعه دهنده شبکه است که عملکرد ساده‌ای دارد. سیگنال‌ها و داده‌ها همچون بسته‌ای به پورت وارد می‌شوند و به سایر پورت‌ها ارسال می‌شود. Hub دستگاه کوچکی است که چندین پورت اترنت دارد. اطلاعات که از یک پورت دریافت می‌شوند، به تمامی پورت‌ها ارسال می‌شوند اما در نهایت تنها خروجی مورد نظر سیگنال را دریافت می‌کند. به کمک Hub می‌توانید یک شبکه کوچک راه‌اندازی کنید. Hub همچون یک سوئیچ گره‌های شبکه را به هم متصل می‌کند. در شبکه‌هایی که تنها چند دستگاه در آن وجود دارد، می‌توان به کمک Hub آن‌ها را به هم شبکه کرد و به دیگر به دستگاه‌های گران همچون سوئیچ و روتر نیازی نیست. در هنگام خرید این وسیله باید دقت کنید که حجم بسته‌های اطلاعاتی شما کم باشد زیرا در صورت زیاد بودن داده‌ها باید از سوئیچ یا روتر استفاده کنید. انواع هاب از نظر فنی شامل موارد زیر است.

  • هاب منفعل - هاب پسیو (passive hub): این هاب‌ها عملکرد بسیار آسانی دارند و تنها برای برقراری ارتباط گره‌ها در یک شبکه از آن استفاده می‌شود. هاب‌های پسیو سیگنال‌ها را تغییر نمی‌دهد. این وسیله نه سیگنال‌ها را هدایت می‌کند و نه به بازتولید آن‌ها کمک می‌کند. به همین دلیل اگر بشته از دست برود، فرستنده باید مجدد آن را ارسال کند.
  • هاب فعال - هاب اکتیو (active hub): این تجهیزات می‌توانند سیگنال‌ها را تقویت کنند و در صورت خرابی سیگنال آن را بازتولید کنند. در حال حاضر از این محصولات بیشتر در شبکه‌ها استفاده می‌شود.
  • هاب هوشمند (intelligent hub): این وسیله تمام مزایای Hub‌های اکتیو را دارد. با این تفاوت که مکانیزم‌های کنترلی و مدیریتی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد. این تجهیزات می‌توانند بخش‌های مختلف شبکه را شناسایی کنند و اطلاعاتی به دست بیاورند.

قیمت هاب

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون نوع، تعداد پورت‌ها، مکانیزم ارتباط و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید هاب از راندنو

نکات مهم در خرید Hub به شرح زیر است:

  • نوع هاب
  • پروتکل‌های قابل پشتیبانی
  • نحوه ارسال بسته‌ها
  • مکانیزم‌های امنیتی
  • نوع مکانیزم ارتباط پورت‌ها

برای خرید هاب می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت هاب و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع