ثبت فروشگاه

درپوش پلاستیکی لوله و پایه ها

درپوش پلاستیکی لوله و پایه ها یا کلاهک پلاستیکی برای محافظت از لوله های برق، جلوگیری از آسیب دیدن دنده ها و جلوگیری از نفوذ آب و گرد و خاک کاربرد دارد. در انتهای پایه میز و صندلی برای جلوگیری از آسیب دیدن پایه بر اثر اصطکاک و یا جلوگیری از سر خوردن میز و صندلی  از درپوش پلاستیکی استفاده می شود. از این قطعه می توان برای محافظت از برخی تجهیزات ساخت و ساز استفاده کرد. این درپوش ها خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارند به همین دلیل لوله کش ها به راحتی و بدون استفاده از ابزار خاصی آنها را نصب می کنند.

درپوش پلاستیکی لوله و پایه ها

درپوش پلاستیکی چیست؟

درپوش پلاستیکی یکی از اتصالات جانبی لوله کشی برق و سایر لوله کشی ها است که وظیفه محافظت از لوله، اتصالات و مواد درون آن را بر عهده دارد. تمامی لوله هایی که در صنایع آب و گاز استفاده می شوند مجهز به درپوش پلاستیکی هستند. کلاهک های حفاظتی دنده های لوله که قسمت انتهایی و ابتدایی لوله ها هستند را پوشش مب دهنند. وظیفه اصلی درپوش ها جلوگیری از نشت و ورود عوامل آسیب زا به لوله و به خطر انداختن تجهیزات به کار رفته در لوله و اتصالات کابل ها است.

همچنین این کلاهک ها مانع از ورود حشرات و جانوران به داخل لوله کشی و آسیب رساندن به کابل ها می شود.

درپوش پلاستیکی چیست

انواع درپوش پلاستیکی براساس کاربرد

به صورت کلی درپوش ها در دو نوع درپوش پلاستیکی و درپوش لاستیکی تولید و به بازار عرضه می شوند. اما دسته بندی دیگری نیز وجود دارد که آنها را از نظر نوع کاربرد معرفی می کند:

درپوش های مناسب مراکز صنعتی و کارخانجات

مراکز صنعتی و کارخانجات از لوله هایی با قطر زیاد استفاده می کنند بنابراین امکان نفوذ جانوران موذی به درون لوله ها وجود دارد. برای جلوگیری از ورود جانوران موذی از درپوش های پلاستیکی استفاده می شود. همچنین سبب جلوگیری از نفوذ گرد و غبار می شود که مانع از نفوذ رطوبت به درون لوله ها می شود.

درپوش سیلیکونی آزمایشگاهی

در آزمایشگاه ها برای آب بندی لوله های آرمایشگاهی و جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به درون لوله ها از این کلاهک ها استفاده می شود.

درپوش های مناسب خطوط انتقال نفت و مواد شیمیایی

در خطوط انتقال نفت و مواد شیمیایی، برای مسدود کردن لوله های توزیع کننده که اسید حمل می کنند، از درپوش ها استفاده می شود.

درپوش سیلیکونی قفل هوا

نوع دیگری از این تجهیزات در بازار موجود است که به عنوان هوابند استفاده می شود. این تجهیزات مسدود کننده هوا هستند و برای

درپوش های مناسب صنایع مبل و صندلی

صنایع مبل و صندلی سازی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محصولات و یا جلوگیری از سر خوردن آنها از درپوش های پلاستیکی استفاده می کنند. 

انواع درپوش پلاستیکی براساس کاربرد

انواع درپوش پلاستیکی براساس شکل درپوش

در پوش ها براساس شکل ظاهری در انواع نام برده شده در لیست زیر تولید می شوند:

 • درپوش پلاستیکی گرد (Round caps)
 • درپوش پلاستیکی چهارضلعی (foursquare caps) که شامل درپوش های مربعی (Square caps) و درپوش های مستطیلی (Rectangular caps) می شوند.
 • درپوش پلاستیکی بیضی (Oval caps)
 • درپوش پلاستیکی شش ضلعی (Hexagonal caps) و چند ضلعی
 • درپوش پلاستیکی مخروطی (Cone caps)

مزایای درپوش پلاستیکی

مزایای درپوش پلاستیکی به شرح زیر است:

سایزبندی مناسب

درپوش ها نیز مانند لوله ها از سایزبندی متفاوتی برخوردار اند و طبق استانداردهای مشخصی تولید می شوند. کلاهک های پلاستیکی و لاستیکی باید با کیفیت بالایی طراحی شوند.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

در صنایع، سیالات مختلفی از طریق شبکه های لوله کشی جا به جا می شوند که بعضی از آنها ماهیت شیمیایی دارند. بنابراین باید از در پوش پلاستیکی لوله استفاده شود. 

داشتن خاصیت ارتجاعی

در صورتی که درپوش خشک باشد با کوچک ترین ضربه ای می شکند.

شکل ظاهری

این محصولات در شکل های مختلفی هستند که از پرکاربردترین آن ها می توان به درپوش پلاستیکی لوله گرد و مستطیلی اشاره کرد. 

مزایای درپوش پلاستیکی

مزایای استفاده از کلاهک حفاظتی پلاستیکی

کلاهک های محافظ از مزایای قابل توجهی برخوردار هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 1. مقاومت در برابر برخورد اجسام خارجی
 2. مقاومت در برابر اشعه های مضر خورشیدی مانند اشعه فرابنفش
 3. محافظت از دنده های لوله و اتصالات
 4. جلوگیری از نفوذ آب و گرد و خاک به درون لوله
 5. جلوگیری از سایش و خوردگی در اثر اصطکاک 
 6. جلوگیری از ورود حشرات
 7. قابلیت بازیافت
 8. قیمت مناسب

مزایای استفاده از کلاهک ها حفاظتی پلاستیکی

نکات مهم در خرید درپوش پلاستیکی لوله و پایه ها

برای خرید این تجهیزات

 1. جنس درپوش
 2. سایز مناسب
 3. خاصیت ارتجاعی مناسب
 4. مقاومت شیمیایی مناسب
 5. مقاومت در برابر برخورد اجسام خارجی
 6. نوع درپوش
 7. کیفیت
 8. برند و شرکت تولیدکننده
 9. قیمت

برترین برندهای درپوش پلاستیکی لوله و پایه ها

در حال حاضر برندهای مختلفی به تولید انواع درپوش لوله و پایه پرداخته اند که در ادامه به معرفی برترین آنها پرداخته می شود.

درپوش پلاستیکی لوله و پایه آذین لوله

شرکت آذین لوله به تولید انواع لوله و اتصالات مطابق با استاندارهای ملی ایران می پردازد. این شرکت دارای گواهینامه های ملی و بین المللی است. محصولات این برند در برابر ضربه و مواد شیمیایی مقاوم هستند. یکی از محصولات تولیدی این برند درپوش پلاستیکی لوله و پایه است.

از دیگر برندهای برتر درپوش پلاستیکی لوله و پایه می توان به درپوش پلاستیکی لوله و پایه BTS، درپوش پلاستیکی لوله و پایه گیتی پسند، درپوش پلاستیکی لوله و پایه EPP، درپوش پلاستیکی لوله و پایه نیوپایپ و ... اشاره کرد.

قیمت درپوش پلاستیکی لوله و پایه ها

درپوش پلاستکی لوله و پایه براساس عوامل مختلفی مانند جنس درپوش، سایز، کیفیت، نوع درپوش، مقاومت شیمیایی، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می شود. شما می توانید در سایت راندنو قیمت درپوش پلاستیکی لوله و پایه ها از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین درپوش پلاستیکی لوله و پایه ها را انتخاب نمایید.

خرید درپوش پلاستیکی

برای خرید درپوش پلاستیکی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت درپوش پلاستیکی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع