ثبت فروشگاه

درپوش پلاستیکی لوله 

درپوش پلاستیکی یا کلاهک پلاستیکی برای محافظت از لوله های برق، جلوگیری از آسیب دیدن دنده ها و جلوگیری از نفوذ آب و گرد و خاک مورد استفاده قرار می گیرد. از درپوش پلاستیکی در انتهای پایه میز و صندلی جهت جلوگیری از آسیب دیدن پایه بر اثر اصطکاک و یا جلوگیری از سر خوردن میز و صندلی استفاده می شود. از این قطعه پرکاربرد می توان برای محافظت از بعضی تجهیزات ساخت و ساز نیز در صنعت و تجارت بهره برده می شود. این درپوش ها خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند به همین دلیل لوله کش ها به راحتی و بدون استفاده از ابزار خاصی آن ها را نصب می کنند.

درپوش پلاستیکی چیست

درپوش پلاستیکی یکی از اتصالات جانبی لوله کشی برق و سایر لوله کشی ها به شمار می رود که وظیفه آن محافظت از لوله، اتصالات و مواد درون آن است. تمام لوله هایی که در صنایع آب و گاز مورد استفاده قرار می گیرند مجهز به درپوش پلاستیکی جهت حفاظت از آن ها هستند. دنده های لوله قسمت انتهایی و ابتدایی لوله ها هستند که به وسیله کلاهک های حفاظتی پوشش داده می شوند. کار اصلی درپوش ها جلوگیری از نشت و نفوذ عوامل آسیب زننده محیطی به لوله و به خطر انداختن تجهیزات به کار رفته در لوله و اتصالات کابل ها است. از دیگر ویژگی های این کلاهک ها می توان به قدر آن ها در جلوگیری از ورود حشرات و جانوران به داخل سیستم لوله کشی و آسیب رساندن به کابل ها اشاره کرد.

انواع درپوش پلاستیکی

به صورت کلی درپوش ها در دو نوع درپوش پلاستیکی و درپوش لاستیکی تولید و به بازار عرضه می شوند. اما دسته بندی دیگری نیز وجود دارد که آن ها را از نظر نوع کاربری و کاربرد از یکدیگر متمایز می سازد:

 • درپوش هایی که در مراکز صنعتی و کارخانجات استفاده می شوند: این مراکز از لوله هایی با قطر زیاد استفاده می کنند به همین دلیل امکان نفوذ جانوران موذی به درون لوله ها بالا می رود. به منظور جلوگیری از این اتفاق از درپوش های پلاستیکی استفاده می شود. دیگر کاربرد این قطعه جلوگیری از نفوذ گرد و غبار است که به عنوان محافظ اکسیداسون مانع از نفوذ رطوبت به درون لوله ها می شود. علاوه بر این استفاده از این کلاهک ها جلوه ای آراسته به مراکز می بخشد.
 • درپوش هایی که در لوله های آزمایشگاهی استفاده می شوند: در آزمایشگاه ها جهت آب بندی لوله های آرمایشگاهی و عدم نفوذ گرد و غبار به درون لوله ها از این کلاهک ها استفاده می شود. دقت داشته باشید که ابعاد و اندازه درپوش شما متناسب با لوله های آزمایشگاهی باشد. در صورتی که در نظر دارید نکات بهداشتی کاملا رعایت شود، باید از درپوش هایی با جنس الاستومر سیلیکون استفاده کنید.
 • درپوش هایی که در خطوط انتقال نفت و مواد شیمیایی استفاده می شوند: در این لوله های توزیع کننده که حامل اسید هستند، برای مسدود سازی باید از درپوش هایی استفاده کرد که در برابر این مواد مقاوم باشند. در بیشتر مواقع از درپوش هایی با جنس الاستومر مهندسی استفاده می شود.
 • درپوش هایی که در صنایع مبل و صندلی استفاده می شوند: صنایع مبل و صندلی سازی جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به محصولات و یا جلوگیری از سر خوردن آن ها از درپوش های پلاستیکی استفاده می کنند. وجود درپوش در این وسایل علاوه بر بخشیدن ظاهر زیبا به آن، مانع از سایش و خوردگی پایه های آن در اثر اصطکاک می شود. 

ویژگی های درپوش پلاستیکی

 • سایزبندی مناسب: درپوش ها نیز مانند لوله ها از سایزبندی متفاوتی برخوردار اند و طبق استانداردهای مشخصی تولید و به بازار عرضه شده اند. کلاهک های پلاستیکی و لاستیکی باید با کیفیت بالا باید به گونه ای طراحی شده باشند تا به راحتی وارد لوله شوند و سطح رویی آن ها را به طور کامل بپوشانند. 
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی: مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی یکی از مهم ترین ویژگی های این محصولات به شمار می رود. در صنایع، سیالات مختلفی از طریق شبکه های لوله کشی جا به جا می شوند که برخی از آن ها دارای ماهیت شیمیایی هستند. به همین دلیل ممکن است موجب خوردگی متریال های موجود شوند. در این مواقع جهت جلوگیری از این اتفاق از در پوش پلاستیکی لوله استفاده می شود. 
 • داشتن خاصیت ارتجاعی: در صورتی که در پوش شما خشک باشد با کوچک ترین ضربه ای می شکند. از طرفی دیگر درپوش هایی که خاصیت ارتجاعی مناسبی نداشته باشند نمی توانند گزینه مناسبی برای استفاده در لوله های تاسیسات ساختمانی و صنایع باشند.
 • شکل ظاهری: این محصولات در شکل های ظاهری مختلفی هستند که از پرکاربردترین آن ها می توان به درپوش پلاستیکی لوله گرد و مستطیلی اشاره کرد. 

مزایای استفاده از کلاهک ها حفاظتی پلاستیکی

 1.  مقاومت در برابر برخورد اجسام خارجی
 2. مقاومت در برابر اشعه های مضر خورشیدی مانند اشعه فرابنفش
 3. محافظت از دنده های لوله و اتصالات
 4. جلوگیری از نفوذ آب و گرد و خاک به درون لوله
 5. جلوگیری از سایش و خوردگی در اثر اصطکاک 
 6. جلوگیری از ورود حشرات و جانوران موذی 

خرید درپوش پلاستیکی

کاربران می توانند جهت اطلاع از قیمت درپوش پلاستیکی و یا آشنایی با نحوه خرید درپوش پلاستیکی برای لوله به سایت راندنو مراجعه کنند و کالاهای خود را به صورت مستقیم ازتولیدکنندگان درپوش پلاستیکی لوله به صورت خرد و عمده خرید نمایند.

لیست مقایسه

برند


نوع