ثبت فروشگاه

کابل پاور

کابل پاور یکی از انواع کابل است که از ویژگی های ویژه ای برخوردار است. یکی از مشهورترین انواع کابل پاور، کابل پاور ماینر است. دستگاه ماینر که با نام Asic نیز شناخته می شود، دستگاهی است که وظیفه استخراج رمزارزها را برعهده دارد. این دستگاه به کابل های مخصوصی نیاز دارد که به آن ها کابل پاور ماینر گفته می شود. در واقع کابل برق پاور یکی از مهمترین اتصالات دستگاه های ماینر است. زیرا این دستگاه ها توان مصرفی بالایی دارند و باید از کابل های مخصوص برای راه اندازی آن ها استفاده کرد.

کابل پاور

ویژگی های کابل پاور

کابل پاور ماینر یک کابل برق 3 پین و مخصوص منبع تغذیه است که بیشترین کاربرد آن در برق دهی به پاور کامپیوتر است. از برخی انواع کابل پاور در مانیتورها، پرینترها و بعضی از دستگاه های پرکاربرد نیز استفاده می شود. کابل های پاور ماینر از نظر اتصال همان کابل های C13 هستند که در کامپیوتر به کار می روند با این تفاوت که میزان مصرف انرژی آن ها متفاوت است. مصرف انرژی کامپیوتر عادی 300 وات و مصرف انرژی یک ماینر 5 برابر آن و حدود 1500 وات به بالا است به همین دلیل اگر از یک کابل پاور عادی برای اتصال به ماینر استفاده شود، کابل ذوب می شود و از بین می رود. از ویژگی مهم کابل ماینر این است که آتش نمی گیرد و امنیت محل نگهداری دستگاه را تا حد زیادی بالا می برد.

اجزای کابل پاور

کابل برق از اجزای مختلفی ساخته شده است که در ادامه به اجزای آن پرداخته می شود.

پوسته

پوسته لایه ای است که میدان الکتریکی درون عایق را کنترل می کند. پوسته مناسب دستگاه های ماینر در مرزهای عایق، یک سطح یکنواختی را ایجاد می کنند همچنین فضای خالی این مرزها را پر می کنند.

غلاف

نوعی پوشش استوانه ای شکل است که به صورت کامل و به ‌هم ‌چسبیده از نوع فلزی یا غیر فلزی است.

غلاف بیرونی

غلاف بیرونی مناسب دستگاه های ماینر غیر فلزی است که بر روی پوشش فلزی قرار می گیرد تا از کابل در برابر ضربه ها و عوامل خارجی حفاظت کند.

غلاف فلزی

نوعی غلاف از جنس سرب و آلومینیوم است. این غلاف از کابل حفاظت مکانیکی می کند. غلاف فلزی به صورت صاف یا موجدار روی مغزی کابل قرار می گیرد.

غلاف جداکننده

غلافی است که بین دو پوشش فلزی غیر هم جنس داخلی کاربرد دارد.

زره کابل برق

نوعی پوشش است که از نوارها یا سیم های فلزی تشکیل شده است. وظیفه زره، حفاظت کابل در برابر عوامل مکانیکی خارجی است.

پوسته فلزی (شیلد)

نوعی لایه فلزی است که میدان الکتریکی درون کابل را محدود می کند و از آن در برابر عوامل الکتریکی خارجی حفاظت می کند.

پوسته هادی

پوسته‌ هادی درواقع پوسته الکتریکی است که از مواد فلزی یا غیرفلزی تشکیل شده است.

پوسته عایق

پوسته عایق الکتریکی مناسب برای دستگاه های ماينری است که عایق را پوشش می دهد. از مواد فلزی یا غیر فلزی نیمه هادی تشکیل شده است. این پوسته می تواند میدان الکتریکی مغزی ها را محدود کند و از تخلیه و نشت جریان بین مغزی و باقی لایه ها جلوگیری کند.

پوشش داخلی

پوشش داخلی غیر فلزی است که مغزی های یک کابل را در بر می گیرد و بعنوان یک محافظ بر روی پوشش در نظر گرفته می شود.

پرکننده

قادر است تا مرزها یا فضاهای خالی مانده در بین مغزی های یک یا چند هادی را پر کند.

عایق ترموپلاستیک

این عایق از جنس پلاستیک است که در اثر گرما استحکام خود را از دست می دهد و در اثر سرما سخت می شود. هنگامی که عایق استحکام خود را از دست می دهد، انعطاف پذیری بالا می رود بنابراین شکل دهی به آسانی انجام می شود.

عایق کراس لینک‌ شده

نوعی عایق است كه از ترموپلاستیک یا کوپلیمر یا ترکیبی بر پایه یکی از این مواد ساخته شده است. ساختار مولکولی آن تحت فعل وانفعالات شیمیایی تغيير می کند.

اجزای کابل پاور

ساختار کابل پاور

این کابل ها از یک طرف، یک دو شاخه نری و ارت دار دارند که به برق شهری متصل می شوند. طرف دیگر این کابل ها یک فیش سه پین دارد که به ترتیب فاز، نول و ارت را به دستگاه مقصد متصل می کنند.  

این کابل یک روکش مشکی و مقاوم دارد. این روکش در برابر حرارت و فشار از خود مقاومت نشان می دهد. زیر این روکش سه رشته سیم با سطح مقطع اغلب 1.5 میلی متر مربع وجود دارد. در صورتی که طراحی این کابل ها استاندارد باشد، ظرفیت عبوری از آنها معادل 27 آمپر است. یک نکته مهم در کابل های پاور ماینر این است که جریان عبوری با افزایش طول کابل کاهش می یابد زیرا مقاومت اهمی آن کاهش پیدا می کند.

کابل هایی که قطر بالایی دارند، درصد مس آن ها زیاد است و از پوشش سیلیکونی در ساختار آن استفاده شده است، باکیفیت هستند.

انواع کابل برق ماینر

کابل برق ماینر انواع مختلفی دارد که در ادامه به انواع آن پرداخته می شود.

کابل برق ماینر مدل C13

جنس بدنه این کابل از پلاستیک است. این کابل از یک کانکتور مادگی و یک کابل برای اتصال به برق تشکیل شده است که این کابل حاوی سه رشته سیم مسی به قطر 1.5 میلی متر و طول 1 متر است. کانکتور خروجی این کابل حاوی سه شیار مادگی است که به ماینر متصل می شوند، در طرف دیگر این کابل، دو شاخه وجود دارد که می تواند به برق شهری متصل شود و توانایی تحمل حداکثر 16 آمپر جریان برق را دارد.

این کابل مناسب برای دستگاه هایی مانند دستگاه ماینر انت ماینر s9j، دستگاه ماینر انت ماینر s9k، دستگاه ماینر اینوسیلیکون t2tz 37th و دستگاه ماینر اینوسیلیکون t2tz 30th است.

کابل برق ماینر مدل C19

جنس بدنه این کابل از پلاستیک است. این کابل بمنظور برق رسانی به ماینر ساخته شده است. حاوی 3 رشته سیم مسی با قطر 2.5 میلی متر و طول 1.5 متر است. در یک طرف این کابل یک کانکتور مادگی و در طرف دیگر یک دو شاخه برق وجود دارد که می تواند به برق شهری متصل شود. حداکثر جریان برق مجاز برای این کابل 20 آمپر است.

این کابل مناسب برای دستگاه هایی مانند دستگاه ماینر واتس ماینر M21 28Th، دستگاه ماینر واتس ماینر M21 34Th، دستگاه ماینر واتس ماینر M21 44Th، دستگاه ماینر واتس ماینر M21 46Th و دستگاه ماینر واتس ماینر M21S 56Th است.

انواع کابل برق ماینر

انواع کابل برق براساس مقدار ولتاژ

کابل های برق می توانند بر اساس میزان ولتاژ تقسیم بندی شوند.

كابل های فشار ضعيف (LV)

این نوع  کابل مناسب برای ولتاژهای زیر یک کیلو ولت است.

كابل های فشار متوسط (MV)

كابل های فشار متوسط مناسب برای ولتاژهای بین یک کیلو ولت تا 52 کیلو ولت است.

كابل های فشار قوی (HV)

این نوع کابل منسب برای ولتاژهای بین 5/72 تا 300 کیلو ولت است.

كابل های فوق فشار قوی (EHV)

این کابل مناسب برای ولتاژهای بین 300 تا 765 كيلو ولت است.

انواع کابل برق براساس مقدار ولتاژ

نکات مهم در خرید کابل ماینر پاور

  1. دستگاه های ماینر گرمای زیادی از خود تولید می کنند. جهت جلوگیری از آتش سوزی و آسیب دیدن این دستگاه ها باید کال پاور برق کیفیت مناسب و مطلوبی داشته باشد.
  2. اغلب کابل های موجود در بازار مخصوص کامپیوتر ساخته شده اند به همین دلیل هنگام خرید کابل پاور برای دستگاه ماینر به قطر کابل، توان مصرفی و آلیاژ آن باید توجه کرد.
  3. کیفیت کابل موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. کابل پاور باکیفیت، میزان مس موجود در آن داخل آلیاژهای رشته سیم بیشتر است. زیرا هرچه مس بیشتر باشد رسانایی کابل نیز افزایش پیدا می کند و کابل قادر است جریان بیشتری را از خود عبور دهد.
  4. برای انتخاب و خرید این نوع کابل باید از آمپراژ دستگاه آگاه بود زیرا این کابل باید متناسب با جریان و توان مورد نیاز دستگاه انتخاب شود.
  5. تعداد اتصالات و تعداد فاز برق ورودی و محل نصب کار باید پیش از خرید این نوع کابل ها در نظر گرفته شود.
  6. توجه داشته باشید که ضخامت کابل به معنای کیفیت بالای آن نیست.
  7. زیاد بودن مس درون کابل نشان دهنده مرغوب بودن آن نیست. تعداد مس های درون یک کابل مرغوب، طبق استاندارد باید باشد.
  8. از برندهای نامعلوم خریداری نکنید.

برترین برندهای کابل پاور

در حال حاضر شرکت های بسیار زیادی به تولید انواع کابل پاور می پردازند. در ادامه به برترین آنها پرداخته می شود.

کابل پاور ماینر آوالون ۱۰۶۶

این کابل دارای دو شاخه و مادگی 16 آمپر صنعتی است، طول آن 1.5 متر است، این کابل به صورت پرسی نیست و مطابق با استاندارد مونتاژ شده است. تولید این کابل به سفارش شرکت رایان ماینر است.

از دیگر برندهای معروف کابل پاور می توان به کابل پاور رسانا صنعت، دی نت، اینوسلیکون و ... اشاره کرد.

قیمت کابل پاور

کابل پاور براساس عواملی مانند میزان مس بکار رفته در سیم، جنس روکش سیم، قطر سیم، سطح مقطع، تعداد رشته، متراژ کابل، جنس پین ها، میزان جریان عبوری از سیم و ... قیمت گذاری می شود. شما می توانید برای خرید انواع کابل پاور به سایت راندنو مراجعه کنید و پس از مشاهده مشخصات کامل محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های مختلف، بدون واسطه خریداری کنید. در بازار آنلاین راندنو می توانید بسیاری دیگر از محصولات مورد نظر خود را با قیمت مناسب پیدا کنید.

خرید کابل پاور

برای خرید کابل پاور می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل پاور و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

سطح مقطع


تعداد رشته


برند