ثبت فروشگاه

شستی استوپ استارت

شستی استوپ استارت یکی از تجهیزاتی است که در نصب و راه اندازی تابلو برق از آن استفاده می شود. به این تجهیزات پوش باتن نیز گفته می شود. پوش باتن استارت و استوپ وظیفه قطع و وصل مدار را برعهده دارند. در تمامی محیط های صنعتی و کارخانه های مختلف می توانید این تجهیزات را مشاهده کنید. در واقع راه اندازی موتور برخی از تجهیزات تنها از طریق همین کلیدها صورت می گیرد. به همین دلیل متخصص های خط تولید به خرید شستی استوپ و استارت اقدام می کنند.

شستی ها کلیدهایی هستند که با فشرده شدن دست اپراتور فعال یا غیرفعال می شوند. این محصولات به صورت لحظه ای جریان را از خود عبور می دهند و یا از عبور جریان جلوگیری می کنند. این محصولات عملکردی شبیه به کلید دارد. با این تفاوت که پوش باتن ها سبک تر هستند و ابعاد کمتری دارند.

کلید استوپ و استارت مکانیزم ساده ای دارد و در جنس های مختلف فلزی، پلاستیکی و ... عرضه می شوند. قیمت شستی استوپ استارت به جنس این محصولات بستگی دارد. نحوه بستن شستی استپ استارت مشابه هم هستند و در کنار کنتاکتور قرار می گیرند.

شستی استوپ استارت

انواع شستی استپ استارت

  • شستی استارت: این محصولات پس از تحریک و فشرده شدن جریان الکتریکی را برقرار می کند. برای روشن کردن تجهیزات، راه اندازی موتور و ... از این پوش باتن استفاده می شود. شستی های استارت اغلب با رنگ سبز عرضه می شوند.
  • شستی استوپ:  شستی استوپ پس از تحریک و فشرده شدن جریان الکتریکی را قطع می کند. به همین دلیل برای خاموش کردن و از کار انداختن موتور از این شستی استفاده می شود. شستی های استوپ اغلب با رنگ قرمز عرضه می شوند.

نوعی شستی مرکب یا شستی استپ استارت دوبل نیز عرضه می شود که هم وظیفه استارت و هم وظیفه استوپ را برعهده دارند. همچنین این محصولات می توانند به صورت چراغ دار باشند.

عملکرد شستی استارت و استوپ

شستی ها براساس نوع عملکردشان به دو دسته تقسیم می شوند:

  • شستی دائمی: این شستی ها در صورت فشرده شدن حالت خود را حفظ می کنند.
  • شستی لحظه کار: این محصولات پس از حذف فشار به حالت اولیه خودش برمی گردد.

این کلیدها می توانند از نوع فشاری، سلکتور، شستی قارچی، کلیدی، ضربه ای و ... باشند.

عملکرد شستی استارت و استوپ

بهترین برند کلید استوپ استارت

امروزه از انواع شستی های تابلو برق در مجموعه های صنعتی و کارخانه ها استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شستی استپ استارت پارس فانال

پارس فانال از برترین شرکت ها در زمینه تولید انواع تجهیزات برق صنعتی به خصوص تابلو برق است. این شرکت به تولید انواع شستی، کلید تابلو و ... می پردازد. شرکت پارس فانال در ابتدا با نام شرکت پارس تاسیس شد و پس از چند سال محصولات خود را تحت نظر شرکت فانال آلمان به بازار عرضه کرد. تمامی این محصولات مطابق استاندارد ملی و بین المللی عرضه می شوند.

  • شستی استپ استارت اشنایدر، شستی استپ استارت رعد و ... اشاره کرد.

قیمت شستی استوپ استارت

قیمت شستی استپ استارت به عواملی همچون جنس بدنه، چراغ دار بودن یا فاقد چراغ بودن، نوع عملکرد، مرکب یا ساده بودن، برند، شرکت سازنده و ... بستگی دارد.

خرید شستی استوپ استارت

برای خرید شستی استوپ استارتمی توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت شستی استوپ استارت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


نوع کلید