ثبت فروشگاه

ماسک N95

ماسک N95 پوششی پرکاربرد جهت پالایش از آلودگی هوا و ذرات معلق در هوا است. این محصول مورد تایید استاندارد Niosh بوده و طبق پروتکل های این استاندارد تست می شود. در ساختار این ماسک از فیلتر پلیمری مشبک بهره گیری شده است. این محصول مورد استفاده عموم و کادر درمان قرار گرفته و امروزه با همه گیری بیماری کرونا، مصرف نوع N95 گستردگی چشم گیری در جوامع ایجاد کرده است.
ماسک تنفسی N95 یک استاندارد آمریکایی بوده و این استاندارد، نشان دهنده جلوگیری از 95 درصد ذرات میکروسکوپی و ریز معلق در فضا است. گفتنی است که این ماسک از قابلیت فیلتر کردن ذرات بسیار ریز موجود در هوا با 0.3 میکرون در هوا، برخوردار است. همچنین واژه N  به معنای عدم مقاومت در برابر روغن و 95 به معنای فیلتر کردن ذرات آلوده در محیط است.

کاربرد ماسک N95

این ماسک قابل استفاده در کارگاه ها، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و ... است. این محصول در انواع امور کاربرد داشته و علاوه بر پزشکان و کادر درمان، تقریبا مورد استفاده تمام جوامع از جمله:

 • جهت جلوگیری از انتشار بیماری های ویروسی و باکتریایی
 • بیماران مشکوک به مشکلات تنفسی و کرونا
 • جهت محافظت افراد در برابر استنشاق ذرات گرد وغبار، دود و بخارهای سمی، گازهای خطرناک و...
 • بیماری هایی مانند مننژیت، سیاه سرفه، آنفلونزا، سرخک، اوریون و ... قرار می گیرد.

ماسک N95 چه چیزهایی را فیلتر می کند؟ 

هر ماسکی قابلیت خنثی کردن بعضی از ذرات را دارد. ماسک ان 95 قابلیت فیلتر کردن موارد زیر را دارد: 

 • آلودگی هوا
 • باکتری‌
 • ویروس‌ها از جمله ویروس کرونا 
 • ذرات آلرژی‌ زا یا حساسیت‌ زا
 • ذرات گرد و خاک جاری در هوا

هیچ ماسکی 100 درصد تمام ذرات را خنثی نمی کند. ماسک ان 95 نیز از این قاعده مسثنی نیست. این ماسک مواد قابلیت فیلتر کردن موارد زیر را ندارد: 

 • بخار ناشی از مواد نفتی مانند گازوئیل و بنزین
 • گازهای مصنوعی
 • بخارهای شیمیایی

مدت زمان استفاده از ماسک N95

مدت زمان استفاده از ماسک N95 طبی 8 ساعت است. در صورت هرگونه تغییر مانند شل شدن بندهای ماسک، مشکل در تنفس، خراب شدن وکثیفی ماسک باید تعویض شود. همچنین ماسک ان 95  قابل شستشو نبوده و نباید تمیز و یا ضدعفونی شود. زیرا شستشوی ماسک ها و ضدعفونی کردن آنها موجب از بین رفتن میدان الکتریکی اطراف الیاف ماسک شده و از خاصیت جاذبه ماسک جلوگیری می کند.

اجزای ماسک N95

به طور کلی ماسک ها یا ماسک های ان 95 طبق اجزای زیر تولید می شوند:

فیلتر

فیلتر ماسک N95 باید به گونه ای باشد که به درستی روی صورت قرار بگیرد و هوا از ماسک رد و بدل نشود. فیلترها را به هر شکلی می توان برش زد، دوخت و بر روی ماسک ها از آنها بهره گرفت.

بند

شیوه استفاده صحیح از ماسک و نحوه برداشتن و زدن آن، از نکات مهم به کارگیری از این محصول است. نمونه ای از ماسک ها شامل دو بند در دو طرف این ماسک ها هستند که به صورت حلقه ای به دور گوش ها انداخته می شوند. برخی از ماسک ها هم دارای یک یا دو بند در دو طرف خود هستند که با گره ای دور سر یا گردن انداخته می شوند. 

مفتول بینی

معمولاً ماسک های استاندارد دارای یک مفتول فلزی در قسمت بالای خود هستند. پس از استفاده از ماسک این مفتول بر روی بینی قرار می گیرد و با مقداری فشار دادن آن به بینی، از ورود هوای آلوده به درون ماسک جلوگیری می کند. 

سوپاپ

وظیفه اصلی سوپاپ ماسک ان 95 و انواع ماسک ها، کمک به بازدم راحت تر است. این بخش به ویژه برای کسانی که مجبور به ساعت ها کارکردن با  ماسک هستند، ماسک های سوپاپ دار مناسب تر هستند. کارکرد سوپاپ ماسک ها به گونه ای است که به هنگام دم بسته می شود تا هوا از طریق تنها از فیلتر ماسک رد شود و به هنگام بازدم باز می شود تا هوا از طریق آن خارج شود. در نتیجه عملیات تصفیه هوا به طور کامل به عهده سوپاپ این ماسک نیست.

تفاوت ماسک N95 و FFP2

تنها تفاوت ماسک های ان 95 و FFP2 در استاندارد و پروتکل های این دو نوع ماسک است که تحت تست قرار می گیرند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم نوع N95  مورد تأیید استاندارد NIOSH هستند. این ماسک ها تحت تست آئروسل های سدیم کلراید با قطر 0.3 میکرون با جریان 85 لیتر بر دقبقه قرار می گیرند. ماسک های ان 95  باید از فیلتراسیون 95 درصد برخوردار باشند.

همچنین نوع N95 قابلیت استفاده در محیط هایی با آئروسل های غیر روغنی را دارند. گفتنی است که ماسک های ان 95 به معنی Not Resistant To Oil با کاربرد فیلتراسیون 95 درصد است. 
همچنین ماسک های FFP2 با استاندارد 149 EN اروپا هستند و طبق این استاندارد تشکیل می شوند.

شرایط تست این ماسک به گونه ای است که باید از فیلتراسیون 94 درصد برخوردار باشند. ماسک های FFP2 تحت تست آئروسل های سدیم کلراید با قطر 0.3 تا 0.6 میکرون و با جریان 95 لیتر بر دقیقه تشکیل می شوند. هچنین گفتنی است که ماسک های FFFP2 تحت تست آئروسل های پارافین و روغن قرار می گیرند. در نتیجه تنها ارجعیت ماسک های FFP2 نسبت به نوع N95 در در این مورد است.

بهترین برند ماسک N95

ماسک ان 95 از پرکاربرد ترین ماسک های مورد استفاده در جامعه است. این ماسک ها به دلیل داشتن سوپاپ و فیلتر از محبوب ترین و مطمئن ترین ماسک ها به شمار می آیند. هنگام خرید این محصول به نوع استاندارد بودن آن که شامل پروتکل های Niosh بوده دقت نمایید.
امروزه با گسترش بیماری کرونا شرکت های زیادی به تولید ماسک های جراحی در جهان می پردازند. از بهترین برند ماسک تنفسی می توان به ماسک N95 پایش، 3M، شور اند می، تک پلاست و ... اشاره کرد.

قیمت ماسک N95

قیمت این محصول با توجه به کیفیت، سوپاپ، فیلتر، استاندارد و برند متغیر است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم برای خرید ماسک ان 95 مناسب، ماسکی را انتخاب کنید که از استاندارد Niosh در آن بهره گیری شده باشد. 
برای خرید ماسک ان 95 می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت این ماسک و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد. 

خرید ماسک N95

برای خرید ماسک N95 می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ماسک N95 و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها


برند