ثبت فروشگاه

فتوسل 10 آمپر ساکو

از ۱۲۰,۰۰۰ تا ۱۲۰,۰۰۰ تومان

فتوسل 40 آمپر ساکو

از ۲۲۵,۰۰۰ تا ۲۲۵,۰۰۰ تومان

فتوسل 16 آمپر ساکو

از ۱۳۹,۰۰۰ تا ۱۳۹,۰۰۰ تومان

فتوسل 30 آمپر ساکو

از ۲۰۹,۰۰۰ تا ۲۰۹,۰۰۰ تومان

لوازم اندازه گیری تابلو برق

لوازم اندازه گیری تابلو برق تجهیزاتی هستند که وظیفه اندازه گیری پارامترهای مختلف در یک تابلو را برعهده دارند و در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. این تجهیزات از نظر ساختار، پارامترهای قابل اندازه گیری، کاربرد، روش نصب و ... به چند دسته تقسیم بندی می شوند.

انواع لوازم اندازه گیری تابلو برق براساس ساختار

 • لوازم پرتابل: این تجهیزات مناسب برای اندازه گیری های میدانی هستند و توسط متخصصین برق در قسمت های مختلف به کار گرفته می شوند.
 • لوازم اندازه گیری آزمایشگاهی: این تجهیزات برای اتصال به مدارها طراحی شده اند. به همین دلیل دقت بسیار بالایی دارند و البته گران تر نیز هستند.
 • لوازم اندازه گیری ثابت: این تجهیزات دستگاه های الکتریکی هستند که اغلب در داخل تابلوها نصب می شوند. این وسایل دائماً پارامترهایی را اندازه گیری می کنند.

انواع لوازم اندازه گیری تابلو برق براساس ساختار

انواع لوازم اندازه گیری تابلو برق براساس عملکرد

 • دستگاه اندازه گیری آنالوگ: این تجهیزات معمولاً یک یا چند عقربه دارند که حرکت آن ها به صورت مکانیکی است. این عقربه ها میزان کمیت مورد نظر را نشان می دهد.
 • دستگاه اندازه گیری دیجیتال: این تجهیزات هیچگونه عقربه ای ندارند و کمیت مورد نظر به صورت دیجیتالی برروی نمایشگر آن ظاهر می شود.

انواع لوازم اندازه گیری تابلو برق براساس کمیت های قابل اندازه گیری

به کمک لوازم اندازه گیری تابلوها می توان پارامترهای مختلفی را اندازه گیری کرد. به عنوان مثال ولتاژ، جریان، فرکانس، رطوبت، دما و .. از پارامترهایی هستند که این وسایل اندازه گیری می کنند. استفاده از این تجهیزات در مدارهای تک فاز آسان است. مثلاً می توان این وسایل را روی تابلو برق به صورت ثابت نصب کرد تا دائماً کمیت های مختلف را اندازه گیری کنند و نتایج آن را نشان دهند. نصب و استفاده از تجهیزات اندازه گیری در مدارهای سه فاز پیچیده تر می شود. زیرا در ین حالت کمیت های اندازه گیری بیشتر می شود.

به طور کلی دستگاه های زیر پرکاربردترین تجهیزات اندازه گیری در تابلو برق هستند:

تستر و متعلقات

تابلوهای برق پس از ساخت و نصب باید مورد تست و ارزیابی قرار بگیرند تا مشخص شود تمامی المان های آن به درستی کار می کنند. تسترهایی برای آزمایش این تابلوها طراحی شده است که کمیت های مختلفی از تابلو را اندازه گیری می کنند و مقدار آن را به نحوی به اپراتور نشان می دهند. از مهمترین این تسترها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تستر مقاومت
 • تستر باتری

فتوسل

فتوسل یک سنسور نوری است که می تواند با دریافت نور مدار را قطع و وصل کند. این وسیله با دریافت نور ولتاژی دریافت می کند که سبب قطع جریان مدار می شود. زیرا این ولتاژ فرمان قطع را صادر می کند. این تجهیزات در انواع مختلف نوری، نجومی، تایمردار، چهار سیمه، ساعتی، لیزری و ... تولید می شود.

نمایشگر ولتاژ و جریان

این تجهیزات وظیفه دارند مقادیر مختلف را اندازه گیری کنند و مقدار آن ها را نمایش دهند. این محصولات اغلب در انواع تابلویی و معمولی عرضه می شوند. جریان وارده به این تجهیزات ممکن است از نوع AC یا DC باشد. تجهیزات زیر از پرکاربردترین نمایشگرهای ولتاژ و جریان هستند:

 • آمپرمتر
 • ولت متر
 • مولتی متر

از دیگر تجهیزات می توان به پاور آنالایزر، پاور متر، اندازه گیری انرژی، سنکروسکوپ، فرکانس متر، کسینوس فی متر تابلویی و ... اشاره کرد.

انواع لوازم اندازه گیری تابلو برق براساس کمیت های قابل اندازه گیری

انواع لوازم اندازه گیری تابلو برق براساس نحوه نصب

 • نصب داخل تابلو
 • نصب روی درب تابلو

این محصولات در ابعاد مختلفی عرضه می شود که متخصصان باید مطابق با نیاز خود هر یک را انتخاب کنند.

بهترین برندهای لوازم اندازه گیری تابلو برق

در هرجایی که از تابلو برق استفاده می شود، لوازم اندازه گیری نیز دیده می شود. شرکت های بسیار زیادی به ساخت و تولید این تجهیزات می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شیوا امواج

شرکت شیوا امواج یکی از برترین شرکت ها در زمینه تولید تجهیزات برقی است که از سال 1367 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت به ساخت محصولات سفارشی برای شرکت ها و کارخانجات مختلف نیز می پردازد. محصولات شرکت شیوا امواج همگی گواهینامه های استاندارد از اروپا، تاییدیه اداره های برق در سراسر کشور و گواهینامه های بین المللی مدیریت کیفیت دارد.

برنا الکترونیک

برنا الکترونیک از سال 1363 فعالیت خود را آغاز کرده است و از همان ابتدا به تولید محصولات برق صنعتی، انواع سیستم های حفاظتی و ... می پرداخته است. این شرکت در طول سال های پیاپی موفق به دریافت گواهینامه های ایزو و استاندارد طراحی از موسسه های ملی و بین المللی شده است.

 • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به افق، تاپوارد، ساکو، سینومتر، فانوس سیستم، مستک، نوسان، هیوکی، یونی تی و ... اشاره کرد.

قیمت لوازم اندازه گیری تابلو برق

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون نوع محصول (آنالوگ - دیجیتال)، کارایی و عملکرد، نوع نصب، ساختار لوازم اندازه گیری و ... بستگی دارد. به عنوان مثال مولتی متر می تواند چند پارامتر را به صورت همزمان اندازه گیری کند. در نتیجه قیمت بیشتری نسبت به سایر وسایل دارد. همچنین تجهیزات با درجه حفاظت بالات و قیمت گران تر نیز تولید می شوند که برای محیط های سخت صنعتی مناسب هستند.

خرید لوازم اندازه گیری تابلو برق

برای خرید لوازم اندازه گیری تابلو برق می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لوازم اندازه گیری تابلو برق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند