ثبت فروشگاه

چراغ داخلی

چراغ های داخلی امروزه در صنعت برق و روشنایی بسیار حائز اهمیت هستند. یکی از دلایل اهمیت این موضوع، مصرف انرژی و زیباسازی شهرها و خانه ها است. چراغ ها بر اساس قابلیت های متفاوت داخلی یا خارجی بودن، روکار یا توکار بودن، خیابانی، صنعتی یا تزئینی بودن و ... دسته بندی می شوند. چراغ های داخلی یکی از انواع چراغ ها هستند که اغلب در داخل مجموعه های مسقف، خانه ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد آن ها بیشتر جنبه نورپردازی داخلی و خانگی دارد. نمونه های متعددی از چراغ های داخلی وجود دارد که بر اساس طریقه نصبشان روکار، توکار بودن و ... تفکیک می شوند.

چراغ های داخلی می توانند به صورت پنل LED یا چراغ های SMD، هالوژن ها، چراغ های COB، لوسترها و آویزها، چراغ های دکوراتیو و ... تولید شوند. معمولاً برای یک چراغ داخلی، درجه آب بندی حائز اهمیت نیست ولی گاهاً شرکت ها و تولید کننده های این کالا برای اطمینان بیشتر، درجه آب بندی را بالا می برند. چراغ داخلی در رنگ های متنوع بدنه و رنگ بندی کامل لامپ ها تولید می شوند. از چراغ داخلی جهت نورپردازی منازل، شرکت ها، بیمارستان ها و ارگان ها، راهروها و محوطه های سرپوشیده و ... استفاده می شود.

انواع چراغ داخلی

چراغ های داخلی طیف وسیعی از چراغ ها را شامل می شوند. این محصولات از لحاظ مختلفی تقسیم بندی می شوند. تمامی چراغ هایی که بتوان در داخل مجموعه ها استفاده کرد نوعی چراغ داخلی منزل هستند. چراغ های زیر، برخی از چراغ های داخلی  پرکاربرد هستند.

چراغ اضطراری

چراغ های اضطراری نوعی چراغ داخلی هستند که امروزه استفاده از آن ها در تمامی مجموعه ها ضرورت دارد. این چراغ ها داخل مکان های مسقف نصب می شوند و در زمان قطعی برق روشن می شوند. این چراغ ها خود انواع مختلفی دارند برخی از آن ها وظیفه تامین روشنایی و برخی دیگر وظیفه هدایت افراد به راه های خروجی را برعهده دارند.

پنل ال ای دی

این پنل ها نسل جدیدی از چراغ های داخلی هستند که به دو صورت روکار و توکار به بازار عرضه می شوند. این چراغ ها مصرف انرژی کمی دارند و طول عمر آن ها زیاد است. تکنولوژی ال ای دی بازدهی نوری بسیار خوبی دارد. این پنل ها در دو نوع گرد و چهارگوش موجود است و هر یک از آن ها ابعاد مختلفی دارند. در این پنل ها از تکنولوژی LED، SMD و COB استفاده شده است.

چراغ سقفی

یک نوع چراغ نورپردازی داخلی به نام چراغ سقفی وجود دارد که می تواند تکنولوژی های مختلفی از جمله LED، SMD و COB داشته باشد. این چراغ ها نیز نوع توکار و روکار دارند و در توان های مختلفی به بازار عرضه می شوند. طراحی چراغ های سقفی همانند سایر چراغ های داخلی متنوع است.

چراغ ریلی

یکی از پرکاربردترین چراغ های داخلی، چراغ های ریلی هستند که در بیشتر مجموعه ها همچون فروشگاه ها، آرایشگاه ها، آتلیه ها، گالری ها، منازل مسکونی و ... نصب می شوند. این چراغ ها به کمک ریل مخصوص روی سقف و دیوار نصب می شوند و انواع مختلفی دارند. توان این چراغ ها نیز مختلف است و از منابع نوری گوناگونی داخل آن ها استفاده شده است.

چراغ دیوارکوب داخلی

نوع دیگر از چراغ های داخلی در بازار موجود هستند که تنها قابلیت نصب روی دیوار را دارند. این چراغ اغلب بالای قاب ها، آینه ها، تابلوها و ... نصب می شوند. استفاده از این چراغ ها جلوه بصری زیبایی به محیط می بخشند. این چراغ ها نیز انواع مختلفی دارند. توان آن ها با هم متفاوت است و از تکنولوژی LED و ... در ساختار آن استفاده شده است.

چراغ دکوری

این چراغ ها اغلب داخل دیوار، کف و ... نصب می شوند. به این چراغ ها، چراغ دکوراتیو و چراغ پارکتی نیز گفته می شود. چراغ های دکوراتیو جهت نصب کنار پله ها و زیر آن ها، کف ساختمان و ... مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات توان های کمی دارند و بیشتر به شکل توکار نصب می شوند. نوعی چراغ های دکوراتیو نیز به بازار عرضه شده است که به چراغ دکوری کریستالی معروف است و به جای هالوژن های قدیمی از این چراغ ها استفاده می شود.

چراغ کارگاهی

این چراغ ها از یک آویز و کلاهک تشکیل شده اند که جنس اغلب آن ها از فلز است. از چراغ کارگاهی داخل محیط های صنعتی، سوله ها، و کارگاه ها استفاده می شود. این چراغ ها در دو نوع لامپ سرخود و بدون لامپ عرضه می شوند در نوع بدون لامپ آن می توان از هر لامپ دلخواهی مطابق سرپیچ استفاده کرد.

چراغ سقفی سنسوردار

این چراغ ها همانند چراغ های سقفی هستند اما به یک سنسور مجهز شده اند که به کمک آن ها می توان در مصرف برق صرفه جویی کرد. این چراغ ها اغلب در راهروها، پارکینگ ها، لابی ها و ... نصب می شوند. سنسور آن ها حرکت افراد را تشخیص داده و به محض این که شخص در دامنه دید سنسور قرار گیرد چراغ روشن می شود.

چراغ مطالعه

این چراغ ها نیز داخل مجموعه مورد استفاده قرار می گیرند و اغلب روی میزهای کار نصب می شوند. نوع پایه بلند آن ها نیز به بازار عرضه شده است که بیشتر کاربردهای مهندسی دارد. این چراغ ها طراحی های گوناگونی دارند و شکل ظاهری آن ها نیز بسیار متنوع است.

چراغ آویز

این چراغ ها در بسیاری از مجموعه ها به جای لوستر مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات از یک آویز، سرپیچ و کلاهک تشکیل شده اند که منبع نوری داخل آن قرار می گیرد. این نوع چراغ ها بیشتر در مجموعه هایی با سقف بلند استفاده می شود. انواع مختلفی از چراغ آویز به بازار عرضه می شود و تکنولوژی آن ها متفاوت است.

چراغ خطی

چراغ حطی با براکت، چراغ هایی است که هم نوع داخلی و هم نوع خارجی آن به بازار عرضه می شود. این چراغ ها در طول های مختلف و توان های گوناگونی تولید می شوند و اغلب در سقف بیمارستان ها، اداره ها، مراکز تجاری و ... کاربرد دارند. بازده نوری این محصولات زیاد است و با توجه به تکنولوژی که در آن ها به کار رفته است، طول عمر آن ها نیز زیاد است.

چراغ دیسونی

این چراغ ها ظواهر بسیار زیبایی دارند و در انواع رومیزی و آویز به بازار عرضه می شوند. در ساخت این چراغ ها از منابع نوری فیلامنتی و ادیسونی استفاده شده است. بیشتر این محصولات را در رستوران ها کافه ها و اتاق های خواب استفاده می کنند. نور زرد و گرم این محصولات همواره مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است.

چراغ فلورسنت

در ساخت این چراغ ها از منابع نوری فلورسنت استفاده شده است. این چراغ ها بیشتر در اداره ها و مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. بدنه این چراغ ها اغلب از آلومینیوم است. چراغ های فلروسنت مصرف انرژی کم و بازده نوری بالایی دارند. این چراغ ها به شکل روکار، توکار و آویز نصب می شوند.

رینگ لایت

این چراغ ها به شکل حلقه های نورانی هستند که بیشتر در فیلم برداری و عکس برداری مورد استفاده قرار می گیرند. قطر این حلقه ها متفاوت است. این چراغ ها ابعاد مختلفی دارند و بیشتر از تکنولوژی ال ای دی در ساخت آن ها استفاده می شود. از این محصول در اتاق های گریم، آتلیه ها و ... استفاده می شود.

قیمت چراغ داخلی

پیش از خرید چراغ داخلی به نوع کاربری آن، توان و انرژی مصرفی، کیفیت ساخت، محل نصب، رنگ و بازدهی نور و ... توجه کنید. از برترین برندهای چراغ داخلی می توان به شیله، مازی نور، بالاستیران، بروکس، شعاع، مودی، پارس شهاب، هانی نور، ساروز و ... اشاره کرد. برای مشاهده قیمت چراغ داخلی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و از این طریق با نمایندگان و فروشندگان عضو در سایت به طور مستقیم در ارتباط باشید. راندنو این امکان را برای خریداران فراهم کرده است که بتوانند از میان صدها کالای موجود، کالای خود را انتخاب و با دیگر کالاهای مشابه مقایسه کنند.

لیست مقایسه

برند